Видання 2018 року

   До пам'ятки "Григорій Квітка - Основ'яненко - корифей українського слова" увійшли відомості про життя і творчість Григорія Квітки - Основ'яненко зачинателя і першого класика української прози.

Видання виходить з нагоди 155 - річчя від дня народження Ольги Кобилянської української письменниці. Тут зібрані матеріали про життєвий і творчий шлях письменниці.

До 180 -річчя з дня народження І. Нечуя -_Левицького підготовлено біографічну довідку  про людину, яка зробила великий внесок у розвиток української літератури.

Біографічна довідка: "Андріан Кащенко - співець козацької слави" розповідає про життя і творчість українського письменника.

У бібліографічному нарисі "Михайло Іванович Павлик - велетень у царині духу" зібрано творчий доробок літератури та публікацій про життя і діяльність українського письменника.

Видання містить довідкову інфомацію, літературознавчі статті про життєвий і творчий шлях Івана Франка великого сина, геніального митця, філософа, політика, подвижника - патріота, духовного поводиря народу... 

16 липня  2018 року виповнюється 110 років з дня народження  Василя Костянтиновича Барки, поета, прозаїка, публіциста українського зарубіжжя. З цієї нагоди підготовлена біографічна довідка "Василь Барка - поет з відчуттям небесних сил".

Це нарис про життя і творчий шлях Олександра Смоляка українського письменника, публіциста, Лауреата літературних премій, який довгий час жив і творив на Івано - Франківщині, і стояв на захисті української культури.

Пам'ятка "Петро Карманський. Нарис життя і творчості"містить відомості про життя і творчість Петра Карманського українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, літературного критика, дипломата часів УНР та ЗУНР.

Бібліографічна довідка: "С. І. Олійник - український поет, гуморист і сатирик" про відомого українського поета Степана Івановича Олійника, обдарування і талант якого на повну силу виявився в гуморі і сатирі, без його творчого доробку неможливо уявити українську літературу.

Інформаційне повідомлення: "В.С. Земляк - український письменник і кіносценарист" розповідає про життєвий і творчий шлях Василя Сидоровича Земляка українського письменника і кіносценариста чеського походження, лауреата Шевченківської премії.

У бібліографічному нарисі "А.С, Макаренко - український педагог і письменник" розповідається про українського радянського педагога і письменника, одного із засновників системи дитячо-підліткового виховання. Це один з чотирьох педагогів, що визначив спосіб педагогічного мислення в ХХ столітті.

Бібліографічний покажчик "Славута - рідне місто моє" прсвячений чудовому місту Славуті, що розкринулось на берегах прекрасної річки Горинь. У виданні представлені документи, в тому числі і Інтернет - ресурси в яких відображається історія Славути від часу заснування і до наших днів.

Видання 2017 року

У біографічному нарисі "Крила романтики" представлені книги, статті з періодичних видань, у якому висвітлена життєва і творча діяльність українського письменника, журналіста Юрія Івановича Яновського.

 

Софія Ротару - популярна українська співачка.

Довідка "Найпопулярніша співачка" підготовлена до юбілею з дня народження Софії Ротару і знайомить читача з основними етапами її життєвої і творчої дороги.

 

Біографічна довідка: "І злитись знову зі своїм народом... " присвячена 110 - річчю з дня народження видатної поетеси, патріотки, громадської діячки - Олени Теліги, яку розстріляли фашисти під час Другої світової війни.

Довідка знайомить із літературою, присвяченою творчій та громадсько-політичній діяльності Олени Теліги.

 

Біографічна довідка: "О. Ольжич - поет національного героїзму" присвячена українському поетові та політичному діячеві Олегу Ольжичу.

Довідка містить короткий опис життя, політичної діяльності та творчості Олега Ольжича.

   

         10 березня цього року виповнюється 230 років з дня народження відважного месника Устима Кармелюка.            З нагоди ювілею та з метою вшанування пам'яті народного ватажка Устима Кармелюка підготувуали біографічну довідку: "Славний лицар".

       

    До 180 - річчя від дня народження відомого українського поета, байкаря, драматурга і літературного критика Глібова Леоніда Івановича присвячена біографічна довідка: "Видатний байкар"

  Довідник державних органів та служб міста Славута містить інформацію про міськрайонний центр зайнятості населення, управління Пенсійного фонду,управління соціального захисту населення, центр соціального обслуговування інвалідів  і пенсіонерів, управління юстиції, служби у справах дітей, центр соціальних служб для сім'ї,  дітей та молоді, міграційну службу, управління освіти, фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 

  У історичній довідці "Творчий шлях Мелетія Смотрицького" подано життєпис українського письменника, філолога, церковного й освітнього діяча Мелетія Смотрицького.

 

   Бібліодайджест "Сузіря України" містить відомості про письменників ювілярів 2017 року.

Видання вміщує відомості про життєвий і творчий шлях українських письменників: Романа Горака, Ірину Вільде, Андрія Чайковського, Михайла Стельмаха, Богдана Бойка, Олега Ольжича, Богдана Лепкого і інших.

     

   Історична довідка "І. І. Огієнко - український церковний письменник"представляє інформацію про українського церковного письменника, громадського діяча, педагога, мовознавця.

Видання 2016 року

   

   До 150 річчя від дня народження М. С. Грушевського - видатного українського державного та політичного діяча,лідера українського національного руху, вченого світового рівня, організатора української науки, письменника, літературознавця підготовлена біографічнва довідка: "Великий  Українець".

 

    До 160-річчя з дня народження геніального митця, філософа, політика, публіциста,фольклориста Івана Яковича Франка підготували бібліографічний покажчик: "Велетень думки і праці"

    27 серпня виповнилося б 75 років з дня народження легенди українського театру і кіно, лауреата Шевченківської премії Богдана Ступки підготували біографічний нарис: "Ступка Богдан: митець і людина"

   

Біографічний нарис: "Жити заради справедливості" виданий з нагоди 205 - річчя від дня народження Гаррієт Бічер - Стоу американської письменниці, борця   за ліквідацію рабства, авторки роману "Хатина дядька Тома".

   

  З нагоди 85 - річчя від дня народження Мірошниченко Є. С. - української оперної співачки, педагога, професора виданий біографічний нарис: "Осяяна усмішкою"

   

    Біографічний нарис: "Співець вишневого саду" присвячений 100 - річчю від дня народження В. С. Бабляка, відображає літературну спадщину українського письменника

   

      В цій поетичній збірці посвяти до 145—річчя від дня народження нашій Лесі, написані членами літерарно-мистецького об’єднання “За покликом душі” – ліцеїстами та вчителями Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату, учнями НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. гімназії», ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

 

   

    Біографічна довідка: "Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки" прсвячена 145 - річчю з дня народження Лесі Українки - письменниці, поетеси, перекладачки, громадського діяча, найяскрівішої  постаті в українській літературі кінця ХІХ - початку ХХ століття.

      Біографічний нарис: "Суворий аналітик доби" містить відомсті про творчість українського письменника   і перекладача, одного з найвидатніших прозаїків українського "розстріляного відродження" Валер'яна Підмогильного.

     

    Біографічна довідка: "Поетичний світ Павла Тичини" присвячена 125 - річчю від дня народження видатного українця П. Г. Тичини, дозволить численним шанувальникам поезії познайомитися з багатогранним талантом геніального поета, по-новому зрозуміти художню цінність його літературної спадщини.

ВИДАННЯ 2015 РОКУ

 

   Біографічна довідка: "Ви в наших серцях назавжди" присвячена пам'яті нишим землякам, героям АТО, героям якими будуть пишатись прийдешні покоління, про  яких складатимуть вірші та зніматимуть фільми.


     Інформаційне повідомлення: "Дивосвіт Ірени  Карпи" розповідає про молоду письменнницю, яка літературною працею займається вже не перший рік.

  

  Інформаційне повідомлення: "Славетна епопея Зінаїди Тулуб" прсвячене 125 - річчю від дня народження Зінаїди Павлівни Тулуб української письменниці.

 

    У цьому бібліографічному покажчику зібрані матеріали про життя і творчість Зої Романвівни Стрихарчук - прозаїка, поетеси. Видання адресоване всім, кого цікавить її доля і творчість. 

  Біографічний нарис присвячений ювілею письменника, перекладача, державного діяча Бориса Ілліча Олійника.

     Видання містить нарис про житєвий і творчий шлях письменника, списки художніх творів і літератури про життя і творчість митця.

       

    До ювілею 55 - річчя від дня народження української поетеси, письменника, літературознавця, публіциста наша бібліотека підготувала бібліографічний нарис: "Життєві і творчі обрії Оксани Забужко" присвячений життєвій і творчій діяльності Оксани Забужко, та вивчення її творчості. 

 

       З нагоди 130 - річчя від дня народження українського  політичного та державного діяча, прозаїка, драматурга Винниченка Володимира Кириловича підготували біографічну довідку: "Винниченко Володимир Кирилович - український політичний та державний діяч, прозаїк, драматург". Довідка містить інформацію про життєвий та творчий шлях у літературній , політичній сфері.

     Довідка стане в пригоді бібліотечним працівникам, вчителям, старшокласникам загальноосвітніх шкіл, студентам, всім, хто цікавиться творчістю письменника.

 

       Біографічна  довідка: " Піонерка українського фемінізму" вийшла до 160 - річчя від дня народження української письменниці і культурно - громадського діяча Наталії Івнанівни Кобринської. Свою літературну і суспільно - культурну діяльність вона присвячувала питанням розкріпачення жіноцтва та рівноправності жінок з чоловіками в усіх сферах діяльності.  

       

 

    Біографічний нарис: " Тодось Осьмачка - письменник незвичайної долі" присвячений 120 - річчю від дня народження Тодося Степановича Осьмачки (1895 - 1962) українського поета, прозаїка, перекладача.

    Адресований всім, хто цікавиться його діяльністю і творчістю Тодося Осьмачки.

     

 

 

   Інформаційне повідомлення: "Причини перемог і поразок у Великій Вітчизняній війні" містить матеріал про Другу світову війну.

 

    Біографічна довідка: "Наш сучасник - Микола Зеров" укладнена до 125 - річчя від дня народження Миколи Костянтиновича Зерова (1890 - 1937), українського поета, літературознавця, що відображає життєвий та творчий шлях митця.

    Інформаційна довідка:  "Національна премія України імені Тараса Григоровича Шевченка " — розповідає про державну нагороду України, найвищу в Україні творчу відзнаку за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

    Національна премія встановлена для нагородження за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

 

  Бібліографічний нарис: "Екологія душі Максима Рильського"  створений з нагоди  100 - річно ювілею від дня народження українського поета, перекладача, громадського діяча Максима Рильського.  Завдання бібліографічного нарису створити цілісний образ особистості, якій його присвячено.

        

 

      Бібліографічна довідка: "Поезія в часах перехідних і вічних" підготовлена до ювілею відомої української письменниці, поетеси Ліни Костенко. У довідці зроблено спробу найповніше представити інформацію про життя та творчий шлях письменниці.

     

 

      До 110 - річчя від дня народження Уласа Самчука - українського письменника, прозаїка, журналіста, громадського діяча видано біографічну довідку: "Розпросторення духовного світу Усала Самчука" про його життя та творчість.

   

 

 

    До 225 - річчя від дня народження П. П. Гулака-Артемовського - українського вченого, поета, педагога видано біографічну довідку: "Аматор української словесності" , яка відображає  життя та творчість поета.

ВИДАННЯ  2014 РОКУ

   

 

 

   Біографічний нарис: "Життя і творчість Григорія Косинки" присвячений 115 - річчю від дня народження українського письменника.

 

 

 

  Бібліографічний покажчик: „Невмирущий сміх”, підготовлений до 125 - річчя від дня народження Остапа Вишні.

  Покажчик містить основні віхи життя і творчості Остапа Вишні, бібліографію творів письменника.

     

 

 

   Бібліографічний покажчик: "На пульсі часу" присвячений 90 - річчю з дня народження українського письменника П. Загребельного.

       

 

 

    Біографічна довідка: "Перлина українського театру" (до 160 - річчя від дня народження української актриси М. Заньковецької) розповідає про життя і творчість відомої актриси.

 

     

 

 

    Біографічна довідка: "Розмаїтний талант" присвячена 165 - річчю від дня народження українського прозаїка та драматурга  Панаса Мирного. 

     

 

 

     Бібліографічна довідка:  "Український новеліст"

розповідає про життєвий і творчий шлях українського письменника - новеліста Василя Стефаника.

   

 

  Бібліографічний огляд: "Книги про які говорять", розповідає про найкращі книги 2014 року.

     

 

 

    До 135 - річчя від дня народження українського військового діяча С. Петлюри, представляємо вашій увазі історичну довідку: "Симон Петлюра - нові сторінки  історії", в якій йдеться про життя та військові подивиги Симона Петлюри.

     

 

 

     Бібліографічна довідка :“Українська легенда - Микола Гоголь” підготовлена до 205 - річчя від дня народження Миколи Гоголя, має на меті  подати матеріали про життя і творчість письменника.

        9 березня 2014 р. виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України, просто людини.
           Бібліографія Т. Г. Шевченка настільки багата, що не піддається вичерпному описові. В покажчику "Безсмертний Кобзар" подано відомості про нього – здебільшого книжкові видання, а також журнальні публікації.

       

 

 

     До 65 - річчя  від дня народження В. Івасюка підготовлений бібліографічний нарис: "Володимир Івасюк: сила серця і таланту" в якому йдеться про життя та творчість відомого композитора.

     

 

 

   "Шевченкове кохання" - бібліографічний нарис про коханих жінок Т. Г. Шевченка.

       

 

 

    До дня народження Лесі Українки представляємо новий бібліографічний покажчик: «Леся Українка: енциклопедія життя і творчості». Творчість видатної письменниці Лесі Українки  привертає увагу освітян, широких кіл громадськості і їм адресується.

     

 

 

     З нагоди 140 річчя від дня народження Д. І. Менделєєва представляємо нову бібліографічну довідку: «Менделєєв Д. І.  - великий трудівник і геній у науці», про великого російського ученого-енциклопедиста, хіміка, технолога, геолога і навіть метеоролога.

  Шевченко Тарас Григорович – видатний український поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури, творець сучасної української мови. Творчість Шевченка  глибоко національна, грунтується на фольклорі, літературі бароко, містить початки модерної української поезії та прози, його тематика охоплює українську і світову історію, біблійні й біографічні мотиви.

   У його творчому доробку поеми, повісті (українською і російською мовами), драми; велика малярська спадщина, автопортрети і портрети сучасників, офорти, акварелі, серії малюнків.

   Творчість Шевченка та його світоглядні ідеї мали величезний вплив на весь подальший розвиток української культури та національної літератури.

   До 200 - річчя Кобзарря створено бібліографічний покажчик , на допомогу навчальному процесу, вчителям та школярам, працівникам , а також всім, хто цікавиться постаттю великого українського письменника – Т. Г. Шевченка.

  У січні місяці 2014 року відзначаються ювілеї українських письменників: 100 - річчя Ю. О. Збанацького, 135 – річчя С. В. Васильченка.

         До цих дат підготувлено біографічні довідки: «Мій полюс там, де я живу» (про Ю. О. Збанацького),  «Співець трудового народу» (про С. В. Васильченка).

        В довідках подаються біографічні відомості про життєвий і творчий шлях українських письменників і літератури про нього, фотографії, списки літератури.

ВИДАННЯ 2013 РОКУ

 

       

 

   Бібліографічна довідка: "Сторінки творчогожиття

П. М. Воронька" складена з нагоди 100 - річчя ювілею українського поета, письменника, публіциста, драматурга Платона Воронька.

 

       

 

    Біографічна довідка: "Журба і радість Олександра Олеся" знайомить з життям і творчістю українського письменника, поета, драматурга, представника символізму. Довідка присвячена 135 - річчю від дня народження Олександра Олеся.

   

 

   Біобібліографічна довідка: "Життя та творчість Миколи Хвильового" присвячена 140 - річчю від дня народження  українського прозаїка, поета, публіциста, одного з основоположників пореволюційної української прози Миколи Хвильового.

       

 

    Бібліографічний нарис: "Літопис життя і творчості Марка Вовчка" (180 - річчя від дня народження).

   

 

   Біографічний нарис: «Співець душі народної» присвячено до 175 - річчя від дня народження І. С. Нечуя - Левицького відомого українського прозаїка, перекладача.

 

     

 

    Біографічна довідка: «Квітка – Основ’яненко – тонкий знавець людської душі» присвячена зачинателю і першому класику української художньої прози, знаному громадському діячеві, фундатору Харківського жіночого інституту.

     

 

   Біобібліографічна довідка: «Шлях зворушеного серця»(про О. Ю. Кобилянську) розкриває життєвий і творчий шлях української письменниці, учасниці фемістичного руху на Буковині.

        У даному бібліографічному покажчику: "Український байкар - М. П. Годованець" зібрано публікації творів та літературу про життя та діяльність відомого українського поета-байкаря, перекладача, педагога, журналіста, а також поданий список літератури до теми.   

     

 

     З нагоди 90 - річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського представляємо нову біографічну довідку: «Сухомлинський Василь – видатний український педагог, новатор». Творчість видатного педагога, вченого, письменника Сухомлинського В. О. привертає увагу освітян, широких кіл громадськості і їм  адресується.

        З метою увічнення пам’яті Героя Великої Вітчизняної війни Лазаря Паперника , який народився в Славуті рекомендуємо краєзнавчу довідку: «З кагорти мужніх», яка розповідає про Лазара Паперника, його мужність і героїзм у боях з німецько-фашистськими загарбниками.

      Довідка рекомендовано викладачам, учням, студентам і всім хто не байдужий до літератури рідного краю.

     

 

  Вашій увазі пропонується інформаційна  сторінка:  «Я людина одержима театром»  присвячена 120 річчю від дня народження українського режисера, актора і педагога Василька  Василя Степановича, яка  містить інформацію про його життя і творчість.

    Адресується всім, хто цікавиться історією і культурою України.

        Даний біографічний нарис складено з метою популяризації  літератури про життя  видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника. Його адресовано всім, хто цікавиться історією вітчизняної науки. Біографічний нарис присвячено  100 – річчю від дня народження видатного лікаря - хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка, дійсного члена Академії наук України, першого директора Київського національно-дослідницького інституту серцево-судинної хірургії М.М.Амосова. У нарисі представлені основні етапи життя та  його практична діяльність.

       З нагоди 95 - річчя від дня народження Олеся Гончара  видатного українського письменника культурного і громадського діяча складено бібліографічний покажчик, який відображає  основні видання його творів та найважливішу літературу про його життя та творчість. Олесь Гончар у своїх творах охоплює широке коло тем, порушує важливі питання, які цікавлять і хвилюють людей сьогодні.   Видання має на меті  розкрити всі напрями таланту письменника. З можливою повнотою представлені матеріали,  що всебічно розкривають життєвий шлях і творчість письменника.

       

 

    Більше 50 років творчого життя віддала Любов Василівна Забашта літературній творчості. Її поетична та прозова спадщина стала класичним надбанням української літератури. Творчий доробок Любові Забашти нараховує кілька поетичних збірок, книжок прози, п’єс і драматичних поем.

    Бібліографічний нарис присвячений життю та творчості Любові Забашти.

     

   Пропонуємо до вашої уваги біографічну довідку  приурочену 150-річчю легендарної постаті, воістину унікальної в історії вітчизняної  та світової науки і культури Володимира Вернадського. 150-річний ювілей видатного українського академіка, вченого, філософа природознавця,  мислителя, засновника, геохімії, біогеохімії та радіогеології, професора Московського університету. У довідці висвітлюються основні етапи життя педагогічної, наукової організаційної діяльності.  

       До 75 - річчя від дня народження В.С.Висоцького російського поета, актора видана біографічна довідка: «Мне дожить не успеть…». Інтерес до цієї видатної людини, талановитого безстрашного автора -  виконавця не слабшає до цього часу,  хоча з  часу його смерті пройшло вже більше 30 років. Ім’я Висоцького було легендою при житті, і таким залишається воно і сьогодні.

     В довідці подані книги, журнальні статті про поета, фотографії. Із сторінок цих книг Висоцький представлений не тільки, як талановитий актор, поет, бард, але  як сама звичайна   людина.

         У 2013 році підготовлений біобібліографічний покажчик: «Життя мов спалах блискавки…» з нагоди 75 – річчя українського письменника Василя Стуса. Посібник вміщує короткий нарис про життя і творчість автора, бібліографічний список його творів та публікацій в періодичних виданнях.  Видання розраховане на шанувальників художнього слова, учнів, студентів, вчителів, краєзнавців, та всім хто цікавиться творчістю Василя Стуса.

        Історична довідка присвячується унікальним найдавнішим культурним пам’яткам, які віками стоять на нашій Славутській землі і примножують духовні надбання нашого краю.  Довідка ставить за мету показати різноманітність, красу й оригінальність храмових споруд, які існували в нашому регіоні в давнину та збереглися до нашого часу. Тут представлено матеріали, які по-новому розкривають як історію окремих храмів, так і краю в цілому.

      Історична довідка «Храми Славутчини» рекомендована музейним працівникам, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, викладачам, студентам, учням загальноосвітніх закладів та всім, хто вболіває за збереження та примноження історико-культурної спадщини України й Славутчини зокрема.

        Для детальнішого ознайомлення з історичними і культурними пам’ятками цього неповторного куточка України рекомендуємо здійснити подорож Славутчиною і відвідати ці місця. Саме така туристична мандрівка по Славутчині духовно збагатить і допоможе пізнати наш чудовий і незабутній рідний край.

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – суботаМи в соціальних мережах: