Добрі свята приходять у дім 

 

   День за днем, година за годиною наближають нам прихід Нового 2016 року. Веселого Новорічного свята з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Можна упевнено говорити про те, що Новий рік – це одне з найдавніших і найулюбленіших свят в усьому світі.

    Коли приходить Новий рік, всі вірять що найпотаємніші бажання обов’язково здійсняться. Ялинка, подарунки, веселий сміх, блискучі яскраві вогники - усе це робить новорічні свята найпрекраснішими та незабутніми для всіх.

  В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер двічі на рік.

   В ці святкові дні в читальному залі та холі МПК презентується книжково-журнальна виставка «Добрі свята приходять у дім». Її матеріали розповідають про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні та світі. Виставка зацікавить незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв, допоможе прибрати новорічну ялинку власноруч створеними прикрасами…

Колектив міської бібліотеки для дорослих вітає своїх читачів з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! Бажає усім міцного здоров’я, радості, щастя, миру, добра, благополуччя та достатку.

Форум "Славута - 2020"

  12 грудня 2015 року в міській бібліотеці та міському Палаці культури відбувся Форум «СЛАВУТА-2020».

Мета його: запуск процесу стратегічного планування міста Славута за напрямками: 

освіта, медицина, культура, туризм, архітектура, бізнес-індустрія, право, спорт, екологія, енергоефективність.

Відвідали Форум представники органів місцевої влади, бізнесу, освіти, культури, спорту, громадських організацій та мешканці міста.

 

 

ІІ засідання літературно-мистецького об'єднання

"За покликом душі" та офіційне відкриття

    4 грудня відбулася чергова зустріч та офіційне відкриття літературно-мистецького об'єднання "За покликом душі", де всі присутні змогли відпочити душею, щось відчути, настановити свої думки до чогось нового.

   На зустріч завітало багато чудових, світлих та талановитих людей. Це і місцеві поети - члени нашого об'єднання, а також молодь, яка вступила до об'єднання "За покликом душі". Всі вони поділилися своїми новими творами та планами на майбутнє. 

   Своєю чудовою поезією засідання відкрила Караван Марія Олександрівна. Далі свої вірші зачитав Надуваний Петро Михайлович. Дуже приємно порадувала своєю любовною лірикою Стрихарчук Зоя Романівна, хочеться відмітити, що лірика була зачитана вперше. Матусець Микола Васильович подарував чудову пісню власного написання. Ющук Любов Іванівна - вчитель української мови та літератури Славутського обласного ліцею-інтернату - приклад наслідування для дітей. Вона зачитала вірші про події на сході і цю нотку підхопили її учні Демчук Діана, Джурилюк Наташа, Кунець Олександр, Гераскевич Віроніка. А також Мархайчук Даша, Островський Юрій та Власюк Іра зачитали дуже гарні вірші про життя, батьків та природу. Також свої твори про кохання зачитала учениця ЗОШ №3 Свідзінська Валя. 

  На захід була запрошена редактор газети "Вісті громади" Чернега Вероніка, яка була приємно вражена почутими творами всіх присутніх та запропонувала за бажанням друкувати їх у своїй газеті.

   Тож хочу побажати всім цим творчим людям, щоб цей вогник творчості не переставав палати в очах та серцях, щоб не згасала та позитивна енергія. Будьте корисні громаді, творіть чудову поезію і просто випромінюйте добро!

 

 

 

 Розгойдані дзвони пам’яті

 

   У XX столітті український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. У нього були об’єктивні й суб’єктивні витоки й наслідки.

  Четверта субота листопада - День пам'яті жертв Голодоморів.Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував диявол.

  27 листопада 2015 року у міській бібліотеці для дорослих було проведено захід «Розгойдані дзвони пам’яті» учням 9 класів НВК "Школи - гімназії" №5 спільно з Моїсеєвою Світланою – молодшим науковим співробітником історичного музею, яка розповіла як пережили голодомор жителі міста Славути та району.

  У підготовці до зустрічі зал бібліотеки був відповідно оформлений. Книжкова виставка «Пам’ять про скорботний 33», що складалася з книжок по темі, букету з колосків, переплетених чорною стрічкою на фоні свічки, створили атмосферу глибокої журби з приводу великої трагедії, яку пережив український народ.

  Захід супроводжувався презентацією на екрані: факти про насильницьку більшо­вицьку політику, уривки з виступів дослідників Голодомору, спогади очевидців.

Хвилина мовчання стала емоційно насиченим піком заходу.

 

 

 

Від революції Свободи до революції Гідності

 

  Революція гідності це — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності

  Не залишається поза увагою ця подія і в Славутській міській бібліотеці для дорослих.

На абонементі бібліотеки розкрита книжково-ілюстративна виставка «Від революції Свободи до революції Гідності». Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з матеріалами, представленими на виставці.

 

 

 

 

В СЛАВУТІ ВІДЗНАЧИЛИ НАЙКРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРНОЇ ГАЛУЗІ МІСТА 

   06 листопада, з нагоди всеукраїнського Дня працівників культури і аматорів народного мистецтва, в міському Палаці культури відбулося урочисте зібрання.

Підвівши короткі підсумки року, що минає, начальник управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради Сергій Сакалюк надав слово міському голові Василю Сидору.

   Вітаючи працівників з професійним святом, очільник міста подякував їм за якісну роботу та зазначив, що для того, аби не опинитися на задвірках культурного прогресу, в сучасному суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо й надалі стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу.

  В свою чергу, новопризначений заступник міського голови Ігор Піголь побажав працівникам культури і аматорам народного мистецтва духовного натхнення та нових творчих здобутків.

   На завершення заходу, найкращі працівники культурної галузі міста були нагороджені почесними грамотами.

 

 

 

 

Минуще все, лиш слово не мине


   6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, яким установлено 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, відзначати День Української писемності і мови. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова.

  З нагоди свята на абонементі міської бібліотеки для дорослих працює розгорнута книжкова виставка «Минуще все, лиш слово не мине».

Запрошуємо всіх зацікавлених до міської бібліотеки для дорослих.

 

 

 

В Славуті презентовано нове унікальне видання

   20 жовтня в міській бібліотеці для дорослих було презентовано науково-популярне видання «Природа Малополіського Погориння. Рослинний світ».

    Це перша унікальна збірка у якій досліджено багатий світ рослин, його сучасний стан, антропогенну трансформацію та заповідну справу одного з найбільш мальовничих куточків України – Малополіського Погориння.

  Як виявилось, саме наш регіон займає провідне місце в Україні та Європі щодо збереження природних ландшафтів.

Під час розробки книги, основне навантаження лягло на її автора, наукового редактора, завідувача Ботанічним музеєм Національного науково-природничого музею НАН України Валерія Новосада та його колектив. Важливою була й постійна підтримка роботи науковців з боку Славутської міської ради, а також депутата Хмельницької обласної ради Івана Гладуняка.

    У книзі представлено результати досліджень флори та моніторингу популяцій рідкісних рослин Малополіського Погориння за 15 років експедиційних сезонів. 

Велику роль у виданні відведено екологічній освіті підростаючого покоління.

Видання є справжньою енциклопедією, яка відображає широкий спектр вивчення фіто та флоро різноманіття нашого регіону, основи його використання та збереження, методики дослідження, пропаганди правильного використання, а також багато іншого цікавого матеріалу.

   Під час презентації, міський голова Славути Василь Сидор щиро подякував Валерію Новосаду – науковому керівнику проекту, Галині Фурманчук - автору ідеї створення книги, колективу та усім, хто долучився до появи її у світ, за пророблену колосальну роботу, а також зазначив, що дане видання принесене неабияку користь мешканцям Славутчини, а особливо – вчителям і науковцям.

 

 

 

 

Презентація книги З. Р. Стрихарчук

   17 жовтня в селі Улашанівка Зоя Романівна Стрихарчук провела презентацію чергового свого творіння. Це книжечка, яка має назву "Казки від бабусі Зої". Це не просто книга з казочками, в ній казки написані внуками Зої Романівни та малюнки, які малювали учні Улашанівської школи.

  Презентація пройшла в теплій та щирій атмосфері, було сказано багато побажань гостями, які були запрошені - це представники газети, районної бібліотеки та зав. бібліотекою для дорослих, яка ще й зіграла роль листоноші. 

    Тож бажаємо нашій поетесі натхнення, здоров'я та ще не раз радувати нас своїми новими книгами!

 

 

 

Захисники України: героїзм, жертовність, трагедія

    14 жовтня є особливим днем для українців. Уже багато років поспіль ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Для нас це свято не тільки народне й релігійне, а й національне, бо воно єднає Україну, викликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

   З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 14.10.2014 року Президент України підписав Указ № 806 "Про День захисника України". Встановивши цей день святом, яке щорічно буде відзначатися 14 жовтня.

   12 жовтня зав. бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. та директор Славутського істооричного музею Андрощук С. О. підготували та провели захід присвячений саме цьому святу, який має назву «Захисники України: героїзм, жертовність, трагедія». У ньому взяли участь учасники АТО, які нещодавно повернулися додому: Храплюк Ігор, Бродюк Олександр, Шевчук Іван, Короб Сергій та Іванченко Сергій. Військові розповіли учням НВК "Школи - гімназії" №5 про своє перебування на Сході, де вони з честю виконавали свій громадянський обов’язок.

     Також у заході взяли участь Васильєва Людмила – волонтер ГО «Майдан», яка весь час допомагала нашим хлопця та Моїсеєва Світлана – молодший науковий співробітник історичного музею, яка розповіла про наших земляків, воїнів АТО, які загинули, захищаючи, свободу та цілісність нашої держави на Сході

Тож бажаємо всім мирного неба!

 

 

 

Величне ім'я - України захисник

  День Захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з святом Дня Українського козацтва. З 2015 року День Захисника України є державним святом.

  Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність - це важніше за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві.

   В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких умовах боронять мирне життя українців. Також згадуються українські воїни-миротворці, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та своєю доблесною службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу. 

   У міській бібліотеці для дорослих на абонементі презентовано виставку-репортаж "Величне ім’я – України захисник".

   На виставці представлені інформаційні матеріали які розповідають про основні етапи розвитку військового мистецтва з давніх часів і до наших днів, про Збройні Сили незалежної України, події в зоні АТО.

Дoрoгі захисники України!

   Щирo вітаємо з Днем Захисника України та бажаємо Вам незламнoї вoлі в пoдoланні труднoщів військoвoгo буття, надійнoгo рoдиннoгo тилу, бoгатирськoгo здoрoв’я та звершення всіх ваших мрій і пoбажань.

 

 

 

Зроблено з душею 

   28 вересня відбулося чергове засідання клубу «Берегиня». На захід було запрошено майстриню по виготовленю мила ручної роботи Тарасюк Катерину Дмитрівну. Майстриня нам розповіла, що миловаріння в домашніх умовах – це не тільки модне хобі, приємне проведення часу, але і можливість творчого самовираження. Будь-яка річ, в тому числі і мило, зроблене власними руками, несе відбиток душі майстра, який створив його.

  Мило ручної роботи – це відмінний подарунок рідним, друзям, знайомим, колегам. Потрібно відзначити, що крім значної естетичної складової, домашнє мило, практично завжди вище якістю, ніж вироблене заводським способом. Цьому сприяє правильний вибір натуральних інгредієнтів і їх індивідуальний підбір для різних цілей. Для свого домашнього мила можна підібрати склад, який сприяє зволоженню або очищенню шкіри. Можна скористатися інструментами ароматерапії і зробити ароматне мило з лікувальними властивостями.

Мило ручної роботи — це хобі, що об’єднує багатьох людей.

 

 

 

 

Нас єднає мудрість книги

  Нетлінним скарбом століть називають книгу – скарбом, що передається від покоління до покоління, об’єднує минуле й теперішнє. І саме бібліотеки слугують для того, щоб зберігати та примножувати ці багатства, зробити їх доступними для громадян.

 На абонементі Славутської міської бібліотеки для дорослих діє виставка «Нас єднає мудрість книги», присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. До уваги читачів – матеріали, що розповідають про історію книги та бібліотеки, про роль книги і читання в сучасному суспільстві та навчають культури користування книгою.

VII Форум бібліотекарів Хмельниччини

«Бібліотек@ – діалог, культура, мир»

24 вересня 2015 року в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського відбувся VІІ обласний Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотек@ – діалог, культура, мир» приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек. В рамках форуму відбувся ярмарок соціальних ініціатив «Бібліотечні інновації для розвитку громад», який пройшов у сквері імені Т.Г. Шевченка.

На ярмарку свої експозиції представили понад 45 бібліотек області, у тому числі 16 сільських, які презентували інноваційні бібліотечні послуги спрямовані на розвиток та співпрацю з місцевими громадами. Також були представлені бібліотечні майстерні.

Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала композицію, де були представлені інноваційні послуги, які бібліотека надає своїм користувачам в 2015 році та інновації, які були започатковані раніше.

 

 

 

 

 

 

 


З нагоди святкування Дня міста 20 вересня на площі біля Будинку рад відбулася презентація творчості місцевих поетів організована зав. міською бібліотекою для дорослих Горопахою Н. А. Свої місточки до сердець Славутчан проклали:

Надія Володимирівна Пасічник з віршами «Славутчині від Славутчанки» та «Нашій Славуті»;

Надуваний Петро Михайлович прочитав: вступ до поеми «Останній князь Сангушко» та вірші «Що в твоєму імені, Славуто?» та «Зеленоока полісянко»;

Яремчук Тетяна, учениця ЗОШ І-ІІІ ст.. № 4 прочитала вірш «Рідна Славута»; 

Дует Родина в складі Надії Дячук та Валентина Шевчука виконали авторську пісню Володимира П’ясковського «Осеніє в садах»; 

Караван Марія Олександрівна прочитала вірш «Моя Славута»;

Панасюк Марія, учениця 9 класу НВК ЗОШ І-ІІІ ст.. гімназія прочитала вірш «Дух Славути»;

Матусець Микола Васильвич зачитав вірші: «Україна», «Народ мій є»;

Дует в складі Караван Марії та Стрихарчук Зої виконали пісню на сл.. Зої Стрихарчук, муз. Бортового Василя Григоровича – «Славута квітує»;

Марія Караван прочитала поезії незабутніх поетів В’ячеслава Тернового та Миколи Костіва;

На завершення дует Родина виконали авторську пісню П’ясковського Володимира – «Я бажаю вам щастя».

Щиро дякуємо всім поетам за участь у святі. Всіх Славутчан вітаємо з Днем міста, бажаємо здоров’я, щастя та мирного неба.

 

 

 

Книга - це найкращий подарунок

 

З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть.

Вже не перший рік міська бібліотека для дорослих проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ».

Вкотре наш міський голова Василь Богданович Сидор поповнив бібліотечний фонд міської бібліотеки для дорослих, взявши участь в акції. З 7 по 13 червня у складі української делегації він взяв участь у проекті «Міста у трансфері польського досвіду децентралізації влади в Україні», також відвідав місто Сопот, де йому презентували книги про це місто. Висловлюємо щиру вдячність Василю Богдановичу за подаровані книги. А книги ці завжди знайдуть свого вдячного читача.

 

 

Віддай, якщо можеш.

Візьми, якщо хочеш.

Шановні жителі міста Славута!

Нині і в нашій міській бібліотеці для дорослих Ви зможете долучитись до міжнародного руху Буккросінг.

Цей рух є надзвичайно популярним у світі, тому міська бібліотека для дорослих просто не змогла залишитись осторонь. Перш за все, наша основна мета: розвиток читання та читатських інтересів у громадськості. І як показує час, він набирає потужних обертів, оскільки несе в собі щось нове, цікаве та корисне .

Буккросінг – це своєрідний «обмін» літературою між незнайомими людьми (книга, що «біжить» від одного до іншого). У Європі такий «обмін» дуже популярний. Проте, прочитані книги там залишають на лавах у парках та скверах. У нас же буккросінг знайшов собі прихисток біля приміщення міської бібліотеки для дорослих.

Тепер всі, хто бажає, може прийти до бібліотеки і зі спеціального книжного стелажа взяти будь-яку книгу, яка там буде. Також кожен славутчанин на цей стелаж може й покласти свою власну книгу, щоб її зміг прочитати ще хтось.

Тож, якщо ви маєте книги, які вже читали – можете їх подарувати. А якщо хочете почитати щось новее – стелаж з книгами чекає на вас.

Приєднуйтесь до всесвітнього ідейного руху буккросінг! Не дайте Вашим книгам пилитись на полицях!

 

 

 

Урок профорієнтації «Твоя майбутня професія»

 

   20 травня у міській бібліотеці для дорослих відбувся урок профорієнтації «Твоя майбутня професія». Для учнів 10 класу НВК "Школи - гімназії" №5 була організована зустріч з заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Славутського міськрайонного Центру зайнятості Філоненко О. В. Цікавим і змістовним було спілкування учнів про вибір майбутньої професії з Оленою Василівною, яка ознайомила присутніх із роботою Центру. Під час зустрічі школярі дізналися, як саме слід обирати майбутню професію, щоб вибір не став помилковим, а приносив успіхи, моральне задоволення, а також, які професії потрібні на сучасному ринку праці.

  Для користувачів бібліотеки на абонементі організовано книжкову виставку «Ринок професій ХХІ століття. Яка з них твоя?»

 

 

Урок народознавства:

 

«В родиннім колі ми усі єдині»

 

    Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. У сім’ї людина навчається любові та добру, вчиться шанувати свою землю, працювати на благо своєї країни. 

  12 травня до Міжнародного дня Родини в бібліотеці пройшов урок народознавства «В родиннім колі ми усі єдині». На який було запрошено Караван М. О. – вчителя народознавства. Учні НВК "Школи - гімназії" №5 з цікавістю слухали про відродження сімейних цінностей і традицій. На святі присутні мали змогу ознайомитися з історією свята, згадали прислів’я та приказки про родину, слухали розповідь про традиції української сім’ї

  Учасники заходу залишали стіни бібліотеки з почуттями та неповторними емоціями, поваги і любові до оточуючих та бережливим ставленням до своєї родини та сімейних реліквій.

 

 

 

Земний уклін тобі, солдате

 

  9 травня для мільйонів українців залишається днем пам'яті та шани тим, хто здобув Перемогу, днем доблесті та героїзму наших ветеранів. Мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків.

 7 травня 2015 року в міській бібліотеці для дорослих було проведено акцію шани ветеранам "Земний уклін тобі, солдате", присвячену 70-річчю Перемоги у Другій світовій війні.

  На захід були запрошені учні НВК "Школи - гімназії" №5. Зав. бібліотекою Горопаха Н. А. розпочала з епіграфа: «Колись історія назве…», розповіла дітям про початок Другої світової війни. Також діти уважно слухали вірші у виконанні артистів драматичного гуртка МПК «Арлекіно» та переглянули мультимедійну презентацію «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!».

  Бібліограф Костомаха В. Б. провела огляд літератури книжкової виставки «Слава визволителям України».

 

 

Слава визволителям України

ШАНОВНІ ДРУЗІ!

В ЖИТТІ КОЖНОГО НАРОДУ БАГАТО ВЕЛИКИХ СПІЛЬНИХ ДЛЯ ВСІХ СВЯТ І ПАМ'ЯТНИХ ДАТ. 

2015 - РІК СВЯТКУВАННЯ 70 РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ.

   Біда не оминула жодної нашої родини - у кожній хтось із близьких загинув на фронтах, згорів у пекельних печах концтаборів, був страчений у великих і малих "бабиних ярах".

Громадяни світу й досі в неоплатному боргу перед тими мужніми людьми, яким судилося здобути Перемогу і тими, що загинули героїчною смертю на шляху до неї. Щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного полеглого, людство повинно завмерти на цілий рік.

В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Слава визволителям України». Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки, яка діє на абонементі і присвячена 70 річниці з дня Перемоги у німецько – радянській війні.

 

 

 

 Година - спомин: «Чорнобиль не має минулого часу»

    28 квітня в міській бібліотеці для дорослих до 29 - річниці Чорнобильської трагедії пройшла година-спомин: "Чорнобиль не має минулого часу".

   На заході учні 9 класу НВК "Успіх", ще раз згадали причини та наслідки трагедії, переглянули мультимедійну презентацію "Чорна біль - Чорнобиль". Артисти драматичного гуртка МПК "Арлекіно" читали вірші.

    Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже нема, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.

    Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам'яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

 

 

 

 

Виставка творчих робіт до Великоднього свята

 

 

  Вже стало традицією на третій день Великодня до театралізованого великоднього свята «Писанка – веселковий цвіт» організувати виставку творчих робіт, ось і цього року 14 квітня ми підтримали цю традицію. 

   На виставці були представлені творчі роботи з різних технік декоративно-прикладного мистецтва: писанки, вишиті рушники на кошики, вишиванки, аплікації, бісероплетіння, орігамі, квілінг, декоративний розпис, живопис. 

   Авторські роботи створили атмосферу свята і дарували позитивні емоції.

Бібліотечно - бібліографічний урок:

"Довідково - бібліографічний апарат для школярів"

 

 

     Мета уроку: Виховувати у дітей інформаційну культуру, вміння користуватися довідково-бібліографічним апаратом, навчити дітей правильно вибирати книги, надавати дітям бібліотечно-бібліогафічні знання, види каталогів і картотек. Навчити дітей по каталогах і картотеках знаходити необхідну для них літературу.

       Бібліограф Костомаха В.Б. розповіла, що кожна бібліотека відкриває читачеві свої скарби за допомогою каталогів і картотек. Каталог - це перелік всіх творів друку, які є в бібліотеці.

          Найбільш зручним у користуванні є алфавітний каталог. У ньому всі книги зібрані за алфавітом, тому тематика книг тут різна: можуть разом стояти художня книга і наукова.Користуватись алфавітним каталогом дуже просто. Для цього достатньо знати прізвище автора і назву книги. З алфавітного каталогу можна дізнатися, чи є в бібліотеці потрібна книга. Діти ознайомилися з будовою, особливостями систематичного каталога і навчила дітей знайти необхідну книгу.

 

 

 

 

Сторінками життя Тараса Григоровича Шевченка

    До дня народження Великого Кобзаря 13 березня в міській бібліотеці для дорослих було проведено круглий стіл на тему: «Сторінками життя Т. Г. Шевченка». На захід завітали учні НВК "Школи-гімназії" №5. 

  Під час заходу розкривалися невідомі сторінки життя та творчості Тараса Шевченка, декламувались вірші з «Кобзаря» артистами драматичного гуртка МПК «Арлекіно», переглянули мультимедійну презентацію, які розкривали багатогранну творчість Т.Г.Шевченка.

   Кожен з присутніх мав можливість ще раз усвідомити, що Тарас Шевченко крокував і крокує поруч із нами протягом усього життя. Він вчить нас любити людей, дає високий зразок служіння рідному народові, захоплює нас глибиною своїх думок, пристрастю і красою творів, його ім’я і творчість кожен пронесе крізь усе своє життя.

 

 

 

Макіяж - секрети майстра

   Усіх жінок, попри різноманітні погляди на життя, об’єднує спільне бажання – бути красивими. Адже ще мале дівча тягне у мами помаду та, складаючи губи бантиком, розглядає себе у дзеркалі. Про те, як вдало підкреслити свою природну красу, 4 березня розповіла на черговому засіданні клубу «Берегиня» візажист Інна Кокорська.

   Як сказала Коко Шанель, тільки надто впевнена в собі жінка може не користуватися косметикою. Але ж знати, як вдало дібрати макіяж, аби він був доречним до місця і події, часу доби, потрібно не лише для того, щоб не потрапити в безглузду ситуацію, але й щоб не додати собі таким макіяжем із десяток років. Не за віком дібрані тони косметики запросто зроблять жінку, а особливо молоду дівчину, набагато старшою. І хоч підлітки прагнуть виглядати дорослими, «не та» косметика частіше за все робить юнок вульгарними. Саме про такі тонкощі мистецтва макіяжу розповіла Інна Кокорська.

   Цікаво, що жінка почала фарбуватися ще з того часу, як жила в печері, але тоді фарби виконували не стільки естетичну функцію, скільки ідентифікаційну – відрізняти одне плем’я від іншого. Більш естетично мистецтво макіяжу розвинулося в Давньому Єгипті. Усім відома «модниця» Клеопатра – жінка, яка вражала не лише своєю мудрістю, але й майже магічною красою. 

    Присутнім було цікаво і просто поспілкуватися з Інною, котра розповіла, що в неї зовсім інша професія, але, як часто це буває, дівчину привабило інше – сфера краси. Ми зичимо Інні вдалого професійного зростання і щоби мрії здійснювалися швидко, як від помаху кольоровим пензликом долі.

 

 

 

 

 

Світ очима жінок

 

 

 Жінка - це загадка природи. Одвічно стоять поруч слова: жінка-мати, жінка-сестра, жінка-дружина, розрадниця, кохана, єдина. Жінка - приклад моральності, добра, любові і вірності, терпіння і миротворчості. Це сонце - бо сонячність її душі тримає людство на землі.

  Вітаємо всіх зі святом і запрошуємо ознайомитись з книжковою виставкою "Світ очима жінок", присвячену ЇЇ Величності - Жінці.

 

Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України

   2 березня для працівників бібліотек Теофіпольського, Новоушицького, Славутського, Шепетівського районів та міст Славута, Шепетівка проведено одноденний тренінг з впровадження електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).

 

 

 

 

Знов весна і знов надії

 

 

   ВЕСНА! Так, прийшла весна, пора змін і свободи. Прийшла Весна … Вона всім допоможе стати трішки кращими … Пора змінюватися...

   В бібліотеку Весна завітала у вигляді книжкової виставки: "Знов весна, і знов надії". Завітайте до нас, і зарядіться позитивною енергією Весни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підвищення кваліфікації

 

 

   24 лютого в Регіональному тренінговому центрі для бібліографів центральних районних та міських бібліотек області відбувся тренінг «Електронні послуги для громади» за проектом«Поінформована громада – демократична країна» за підтримки програми «Бібліоміст».

 

 

 

 

Мова, як чинник відродження нації

    Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. 

   20 лютого у Славутській міській бібліотеці для дорослих проведено Круглий стіл: «Мова, як чинник відродження нації».Завідуюча бібліотекою Горопаха Н. А. розповіла для учнів НВК "Школи-гімназії" №5, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. 

 Увагу присутніх привернула презентація: «Рідна мова духовний скарб нації», декламування віршві у виконанні артистів драматичного гуртка МПК «Арлекіно» та книжково-ілюстративна виставка: "Це мова моєї Вкраїни…". 

   Захід провели у теплій дружній атмосфері.

   Завершилася зустріч побажаннями бібліотекарів, щоб юні читачі залишили у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови, щоб завжди пам'ятали, про те багатство, яке є у кожного з нас, і багатство це - наша рідна мова. 

   Метою даного заходу є виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, пробудити почуття національної гідності.

 

 

 

 

 

Екскурсія до бібліотеки

 

   12 лютого в міській бібліотеці для дорослих відбулась екскурсія для учнів НВК "Школи-гімназії" №5, яку провела бібліограф Костомаха В. Б. 

   Екскурсія розпочалася з розповіді про історію бібліотеки, а потім дітей ознайомили з книжковими виставками, які оформлені в читальному залі. Також бібліограф показа дітям абонемент, Інтернет центр та книгосховище бібліотеки.

 

 

 

Урок мужності: «Герої Крут – для нащадків взірець»

 

 

   5 лютого в міській бібліотеці для дорослих відбувся урок мужності: «Герої Крут – для нащадків взірець»: до Дня пам’яті Героїв Крут.

Захід відбувся для учнів НВК "Школи-гімназії" №5.

  Горопаха Н. А. – зав. бібліотекою розповіла присутнім про бій під Крутами, та його учасників. Присутні переглянули презентацію: «Пам’яті героїв Крут» та слухали вірші у виконанні артистів драматичного гуртка МПК «Арлекіно»

  В ході цих боїв загинули понад 300 молодих юнаків – героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

  Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв Крут. Пам'ять про героїв, які загинули буде прикладом, як потрібно любити свою батьківщину.

 

 

 

Урок патріотизму: «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

   22 січня з нагоди Дня Соборності України у читальному залі міської бібліотеки для дорослих відбувся урок патріотизму: «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

   На святі були присутні учні НВК "Школи-гімназії" №5. Святкування Дня Соборності та Свободи України повинно виявити найщиріші почуття любові, поваги до своєї держави, спрямувати учнів на активну участь у розбудові сучасної України. Це свято нагадує нам, що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!

   Святкування Дня Соборності України пройшло у формі літературно-музичної композиції, на якій завідуюча бібліотекою Горопаха Н. А. розповіла про часи становлення України як єдиної, соборної держави.

  На святі лунали пісні у виконанні Анни Бурковської про рідну Україну, а артисти драматичного гуртка МПК «Арлекіно» читали вірші. 

   Учні ознайомилися з книжковою виставкою: «День Соборності України: мовою фактів і документів», яку презентувала бібліограф Костомаха В. Б. Презентація дала змогу роз'яснити ідею соборності на різних історичних етапах та втілення її в сучасній Україні.

   Своє свято ми завершили молитвою за рідну землю: "Помолимось! Хай Господь пошле нам силу для дальшого життя й воскресіння!

Помолимось! Нехай Господь береже нашу Україну кожного дня, кожної хвилини.

Помолимось! Хай на рідній землі під небесною ласкою вовіки віків буде Україна! Та буде МИР…"

 

 

 

«День Соборності України: мовою фактів і документів» 

 

 

  На абонементі бібліотеки для дорослих відкрилась книжкова виставка: «День Соборності України: мовою фактів і документів».

   22 січня – День Соборності України, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до Соборності став Акт Злуки. 22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення акта про об’єднання Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в єдину Народну Республіку.

    За допомогою літератури, яка представлена на виставці ми хоче поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України та Свободи, повагу до державних свят та викликати інтерес до вивчення історії України.

Запрошуємо всіх, кому не байдужа наша історія, до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою.

 

 

 

Презентація чергового збірника документів з історії Славути з серії "Acta Historica Slavutensis"

 

 

  17 січня 2015 року в Cлавутській міській бібліотеці відбулася презентація чергового збірника документів з історії нашого міста: «Життя в окупації. Славута і Славутчина в 1941-1943 роки». Автор книги, наш земляк, кандидат історичних наук, Владислав БЕРКОВСЬКИЙ.

 До збірника увійшли документи окупаційної цивільної адміністрації сучасного Славутського району Хмельницької області, які на сьогодення зберігаються в фондах Державного архіву Хмельницької області. Зокрема опубліковано управлінську документацію Берездівської (ф. Р-429) та Славутської районових управ (ф. Р-430), Перемишельської сільської управи (ф. Р-451), а також документи окремих міських закладів – Славутської пожежної команди (ф. Р-1307), Славутської районової ветеринарної лікарні (ф. Р-2995) та Славутської районової друкарні (Ф. Р-540).

  Всього опубліковано 307 документів. Крім того у додатках представлено: список працівників Славутської міської управи, список старост сільських управ Славутського району, список управляючих колгоспів Славутського району станом на 01.01.1942, список управляючих колгоспів Славутського району станом на 01.01.1943 тощо.

 

 

 

 

 

Звичаї та традиції новорічних свят

 

  Традиційно на січень припадає найбільше свят. Протягом усіх різдвяних свят, які тривали два тижні – від Різдва (7 січня) і до Водохреща (19 січня), у кожній господі тричі варили кутю –багату, щедру й голодну. Сам ритуал приготування обрядової страви свідчить про його велике символічне значення.

   А більш детально про звичаї та обряди на новорічні свята нам розповіла вчитель народознавства Караван Марія Олександрівна на черговому засідання клубу «Берегиня», яке відбулось 5 січня.

   Ця зустріч була наповнена духом правдивого українського Різдва, яке ми сподіваємось, стане для нас ще більш урочистим, пам’ятним і колоритним.

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – суботаМи в соціальних мережах: