Я знаю героїв своєї країни

 

   До Дня Збройних сил України в бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка  «Я знаю героїв своєї країни»», на якій представлені книги та періодичні видання, що знайомлять з історією українського війська з давніх часів до сьогодення.

 

 

 

 

 

 

Смуток душі – біль серця

      У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. У нього були об’єктивні й суб’єктивні витоки й наслідки.

   25 листопаад зав. бібілотекою для дорослих Горопаха Н. А. спільно з молодшим науковим співробітником Славутського історичного музею Матвійчук С. О. провели  годину-реквієм «Смуток душі – біль серця». Всі присутні  переглянути відеопрезентацію про причини виникнення страшної трагедії нашого народу та дізналися про те, як переживали цей страшний голод жителі Славути та району.

    Відродження України можливе тільки тоді, коли народ поверне свою історичну пам'ять. Ми повинні донести до світу, що штучний голодомор радянської епохи був нашим українським Голокостом.

 

 

 

 

Скорботна свічка пам’яті святої

 

   ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ – НАЙТЯЖЧИЙ ЗЛОЧИН ПРОТИ ЛЮДСТВА, СПЛАНОВАНИЙ І РЕАЛІЗОВАНИЙ КЕРІВНИЦТВОМ КОЛИШНЬОГО РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. ГОЛОДОМОР 1932 – 1933 РОКІВ – ОДНА З НАЙТРАГІЧНІШИХ СТОРІНОК НАШОЇ ІСТОРІЇ, ПРО ЯКУ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ЗАМОВЧУВАЛИ. АРХІВНІ ДЖЕРЕЛА МАЮТЬ НЕЗАПЕРЕЧНІ ДОКАЗИ ШТУЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ ГОЛОДУ В УКРАЇНІ.

    «Скорботна свічка пам’яті святої» - під такою назвою діє книжкова виставка на абонементі  бібліотеки для дорослих до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-193

3 років і політичних репресій. Книги, які представлені на виставці, мають сумний зміст і засвідчують про нечуваний досі в світі геноцид проти української нації. Мета книжкової виставки – інформувати читачів про книги, брошури, статті з періодичних видань, які висвітлюють найжорстокішу трагедію українства – Голодомор 1932 – 1933 років.

 

 

 

Разом будуємо майбутнє

 

   Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

  Міська бібліотека для дорослих запрошує всіх бажаючих до абонементу бібліотеки на перегляд книжкової виставки «Разом будуємо майбутнє», присвячену другій річниці Революції Гідності.

 

 

 

 

 

 

 

 

У слові рідному велика сила є…

    9 листопада у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця українська культурна громадськість відзначає День української писемності і мови. 8 листопада, напередодні свята, у міській бібліотеці для дорослих було проведено годину рідної мови «У слові рідному велика сила є…». Зав. бібліотекою Горопаха Н. А.  розповіла дітям про значення мови в житті кожної людини, артисти драматичного гуртка МПК «Арлекіно»: Ярмолюк Дар’я, Доскал Анастасія, Ружицька Аліна, Горопаха Даша та Дячок Євгенія зачитали вірші про мову відомих українських поетів. Всі разом здійснили подорож по книжковій виставці «Мови велич та краса», яку провела бібліограф Костомаха В. Б.

 

 

 

Мови велич та краса

 

Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.                                                                       

                                                                 О. Олесь

               

   У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови», який відзначається щорічно 9 листопада. У цю днину, за православним календарем вшановують пам`ять преподобного Нестора-Літописця – вірного послідовника слов`янської писемності Кирила і Мефодія. 

       З нагоди цього визначного свята, на абонементі бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Мови велич та краса». На виставці представлені підручники з української мови різних авторів, а також книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови. 

 

 

 

 

Скрапбукінг. Краса своїми руками

   Скрапбукінг — це своєрідний спосіб збереження і передачі окремих історій за допомогою особливих візуальних і тактильних прийомів замість звичайного оповідання, що передається «з уст в уста». Скрапбукінг перекладається з англійської буквально як «книга з вирізок». Скрапбукінг — це красиво оформлена пам'ять, історія в картинках.

   Течія народилася ще в середньовіччі і стала поширеною в ХVIII столітті. Спочатку це були записні книжечки. Вони називалися «commonplace books». У них заносилися цікаві факти, які дізнавався людина, і цікаві події, що з нею відбувалися. До кінця XIX століття це було вже чітко оформлене течія. В записні книжки та альбоми вклеювали вирізки з газет, висушені квіти, записувалися від руки вірші...

   Тепер це не тільки альбоми, а фоторамки, панно, блокноти для заміток, обкладинки на паспорт та ін. Це пам'ять в картинках. Скрапбукінг — це твори мистецтва в результаті копіткої праці. В Європі та Америці прийнято коротати зимові незатишні вечора за творінням красивої історії. На території нашої країни скрапбукінг лише набирає обертів.

   20 жовтня було проведено чергове засідання клубу «Берегиня»,  на якому майстер з скрапбукінгу Ольга Смашна ознайомила учасників заходу з історією розвитку скрапбукінгу, його основними стилями, розповіла щодо вибору, купівлі матеріалів та інструментів для роботи у цьому стилі. Результатом заходу стали виготовлені власноруч вітальні листівки.

 

 

 

 

Мирний день – найвища нагорода

 

  День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. У цей день відбуваються вшанування ветеранів та полеглих у війні, виставки військової техніки, народні гуляння та святкові концерти.

   До цієї дати міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Мирний день – найвища нагорода».     Представлені на виставці матеріали розкривають історичну правду  про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.

Земле моя українська, ми солдати і захисники твої

   День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. 

  Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

  12 жовтня в міській бібліотеці для дорослих з метою національно-патріотичного виховання молоді, було проведено годину мужності: «Земле моя українська, ми солдати і захисники твої» щоб вшанували пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя за вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.

    У заході взяли участь артисти драматичного гуртка МПК «Арлекіно»: Марчук Едуард, Коробчук Анастасія, Шиньковий Сергій, Ярмолюк Дар’я, Демчук Марина, Доскал Анастасія, Ружицька Аліна.

 

 

 

 

Синів відважних день народження

 

    14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва ми відзначаємо День захисника України.

   Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

   Сьогодні ми переживаємо тяжкі дні для нашого народу. На сході країни тривають криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Єдина Україна - іншого шляху в нас немає.

   Час спливатиме, але дуже важливо, щоб юні знали і пам'ятали про тих, хто, не жаліючи сил, здоров'я і життя, відстоює незалежність країни. Народжені жити, любити, творити пішли з життя. Вони заповідали нам берегти і любити свою Батьківщину. Нашу Україну зламати не можна. Тож завдання нашого покоління - не забути людей, які свом героїзмом і подвигом довели свою любов і відданість українському народу.

  До Дня захисника України на абонементі бібліотеки для дорослих презентовано книжкову виставку «Синів відважних день народження». 

 

 

 

Нащадки козацької слави

 

  14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV – ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

   Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.

    У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

Саме до цієї дати на абонементі бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка  «Нащадки козацької слави».

 Наша виставка надає унікальну можливість, насамперед молодому поколінню, перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як воювали і як виглядав побут запорожців. Ми українці і повинні перш за все пам’ятати: хто ми, звідки наші корені.

 

 

 

 

На хвилях бібліотечного життя

 

  Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань,  про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.

      Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам’яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь. Про все це свідчить книжково-ілюстративна експозиція «На хвилях бібліотечного життя», яка організована на абонементі бібліотеки.

 

Від щирого серця вітаємо всіх  бібліотечних працівників з Всеукраїнським Днем бібліотек. Бажаємо успіхів у благородній просвітницькій справі, міцного здоров’я, щастя,благополуччя та миру!

Художнє слово Славути

   Рідний край - це саме миле, найкрасивіше місце на землі, де ми народилися, де живуть рідні батьки, друзі. Тут найкрасивіша природа, найцікавіші казки, найдобріші люди і все  своє, таке рідне і миле. Для нас, cлавутчан, рідний куточок – наше місто. Ми любимо своє місто за його надзвичайно мальовничі краєвиди, за неповторність і чарівність. Славута багата щирими та привітними мешканцями. І показати у нас є що, поділитися завжди знайдемо чим.

   До Дня міста 20 вересня зав. міською бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. провела краєзнавчо-поетичну елегію: «Художнє слово Славути», присвячену літературно-музичній творчості славутчан. Одне з чільних місць на літературній карті Славутчини займають  славутські поети.  У кожного з них різний шлях до поезії, але їх об’єднує одне - глибока любов до художнього слова.

  І саме в цей день ми змогли почути красу їх поетичних творів та оцінити неперевершений літературний талант.

 А головними  учасниками  нашої краєзнавчо-поетичної елегії  були  були члени літературно-мистецького об'єднання "За покликом душі": Зоя Романівна Стрихарчук,  Караван Марія Олександрівна, Бондарук Петро Давидович, Пасічник Надія Володимирівна та Матусець Микола Васильович.

  Окрасою заходу стали поети – початківці Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату: Островський Юрій, Гераскевич Віроніка, Джурилюк Наталія, Демчук Діана, Кунець Олександр, Зімірова Анна, а також Ющук Любов Іванівна - вчитель української мови та літератури.

  У творах поетів оживає трагічна й героїчна історія Славутчини,  вчувається болісна тривога за неї та віра в її світле майбутнє.

  Тож вітаємо всіх Славутчан зі святом Пресвятої Богородиці та Днем міста. Бажаємо здоров’я, щастя та мирного неба!

 

 

 

 

Презентація збірок Яніни Ткачук

«Окриленість» та «Миттєвості життя»

    20 вересня  ми запалили зірку поетичного таланту, хоча вона засвітилася значно раніше, Яніну Феліксівну Ткачук.

    Саме напередодні Дня міста побачили світ  дві збірки поетичних творів Яніни Феліксівни «Окриленість» та «Миттєвості життя».

    Поезія Яніни Феліксівни багатогранна – це вірші про батьківщину, це  лірика, присвяти родичам і колегам.

  Яніну Феліксівну прийшли привітати ті, хто зробили свій внесок у популяризацію творчості поетів рідного краю. Це начальник відділу культури Сакалюк С. П., директор ДШМ Скрипнюк Л. В., колеги, рідні, поети члени літературно - мистецького об’єднання «За покликом душі» та ліцеїсти  Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату.

  Всі були вдячні поетесі за те, що у своїй поезії вона несе любов до праці, до рідних, до людей. Бажаємо їй творчої наснаги! Нехай ніколи не заміліє та криниця, з якої вона черпає сили для душі і праці. Бажаємо Яніні Феліксівні внутрішньої гармонії, великої енергії і мистецького світосприйняття. Чекаємо на нові поезії! 

 

 

 

 

Презентація поетичних збірок

      14 вересня у міській бібліотеці для дорослих відбулась презентація поетичних збірок Світлани Сімошенко "Сто граней любви" та "Прозрение". У відвідувачів бібліотеки була цікава зустріч з талановитою поетесою.

 

 

 

 

Для тих, хто полюбляє сад

 

     На абонементі бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка «Для тих, хто полюбляє сад» для тих, хто дбайливо піклується про родину та її добробут.

   Тема цієї виставки – корисні поради від А до Я. Запропонована література допоможе читачам раціонально вести домашнє господарство та пропонує корисні поради з садівництва.

Історія виникнення писемності

 

     8 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день письменності. Згідно даних ЮНЕСКО, більше 860 мільйонів дорослих у світі (майже одна шоста від загалу землян) досі залишаються неграмотними, дві третини неписьменних.. Понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи, приблизно у 122 млн. підлітків повністю відсутні навички письма і читання. Більшість з них живуть в Південній і Східній Азії, а також у Африці. Близько 9 мільйонів європейців не вміють ні читати, ні писати.

    Мета Міжнародного дня письменності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Відтак, запрошуємо усіх бажаючих відвідати книжкову виставку, що проходить на абонементі міської бібліотеки для дорослих «Історія виникнення писемності».

 

 

 

 

 

Прийми нас, школо, в обійми свої

 

  Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – свято, котре якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

      Напередодні Дня знань на абонементі бібліотеки для дорослих презентується експрес-виставка «Прийми нас, школо, в обійми свої». 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Красуня осінь в гості завітала

 

   Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумними звуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни.

 З метою виховати почуття до прекрасного, любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, на абонементі бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка «Красуня осінь в гості завітала».

Квітуй, Україно, і слався в віках 

  24 серпня ми відзначили найбільше державне свято – День Незалежності України. Цьогоріч це свято з особливими почуттями і змістом зустрічають українці, адже йде боротьба за справжню нашу незалежність і спокійне, щасливе майбутнє, за яке гинуть молоді сини країни.

  До 25-ї річниці Незалежності України, міська бібліотека для дорослих на площі біля Будинку рад представила виставку літератури «Квітуй, Україно, і слався в віках». У цю виставку ми вклали свою любов, повагу, щирі почуття і віру, що все буде в нас добре. Поруч з книгами про історію України, її історичних постатей – прапор, квіти, які зростила наша земля і які прикрашають кожен двір як символи українства – чорнобривці, соняшник, ромашки, а ще калина…

   Ми мріємо і віримо, що буде наша Україна багата, квітуча і незалежна.

З святом Вас, дорогі славутчани!

 

 

 

Співець сободи і братерства

 

  В Славутській міській бібліотеці для дорослих до 160 – річчя від дня народження  Івана Франка відкрилася книжкова виставка «Співець сободи і братерства». 

  27 серпня 1856 року народився Іван Франко. Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і політик, перекладач, Іван Франко був великим українцем, достеменним європейцем, якого визнав Відень, канонізувавши на доктора філософії. Дослідники й упорядники його творчості планували зібрати спадок Франка в п’ятдесят, а згодом - і в двісті томів, але й тих виявилося замало.

  Тож пропонуємо переглянути книжкову виставку на абонементі міської бібліотеки для дорослих, де розміщена література до ювілею І. Я. Франка. 

 

 

 

 

Найкраща країна – моя Україна

 

     Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна.

    Проголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року принципово по-новому поставило питання її державного, економічного та політичного розвитку. Йшлося про нову і, як засвідчив подальший розвиток подій, надзвичайно складну сторінку її багатовікової історії. Проголошення незалежності України та завдання створення самостійної Української держави закономірно висунули проблему розгортання державотворчих процесів. Народ України заявив, що будуватиме державу суверенну й самоврядну, незалежну та відкриту, демократичну і правову.

         25 років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йдеться в матеріалах книжкової виставки «Найкраща країна – моя Україна», підготовленої до головного державного свята України.

 

 

 

Розмаїття літніх барв

 

 Літо в самому розпалі. І саме час проводити його за відпочинком та цікавою книгою. Читати можна будь-де: вдома, на пляжі чи у потязі, головне – поринути у книгу з головою та задоволенням. Підбірка книг з літнім настроєм представлена на абонементі бібліотеки  на виставці «Розмаїття літніх барв». На виставці експонуються книги різні за жанрами, книги – які варто прочитати.

 Запрошуємо всіх користувачів та любителів читання – взяти цікаву книгу на відпочинок.

 

 

 

 

 

 

 

 

Магічне свято Івана Купала

 

7 липня відзначається Свято Івана Купала - одне із найдавніших і найбільш улюблених у народі. Купальське дійство в Україні - це магія рідної землі, це бальзам для душі, який надає сил і наснаги в наші дні.

Свято Івана Купала - найпоетичніший витвір душі українського народу.

 

В бібліотеці з 1 по 7 липня 2016 року до свята Івана Купала діє книжкова виставка: "Магічне свято Івана Купала", де представлені підручники з народознавства, етнографії , статті із періодичної преси, і читачі зможуть більш детально прочитати про це свято.

 

Конституція України – перепустка у світ гідного життя

 

 

    28 червня 2016 року Україна відзначає державне свято —  20-ту  річницю Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

   Напередодні державного свята на абонементі бібліотеки пропонується до перегляду книжкова виставка: «Конституція України – перепустка у світ гідного життя», а література, представлена на виставці, надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.

 

 

 

 

 

  Пам’яті загиблих будемо гідні

 

   

  День 22 червня 1941року увійшов трагічною сторінкою в історію нашої рідної землі. Так, саме тоді розпочалася Друга світова війна. Фронт двічі прокотився Україною.Вже виросли нові покоління, які цього не пам’ятають, але які знають правду і щороку вшановують подвиг полеглих.

    Напередодні 22 червня на абонементі бібліотеки відкрилася книжкова виставка :«Пам’яті загиблих будемо гідні». В наші дні саме внуки й правнуки героїв повторюють одностайно: «Низький уклін усім захисникам України в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Літній клуб бібліотечних менеджерів

    15-17 червня 2016 року відбувся триденний семінар директорів ЦБС, ЦРБ, ЦМБ (літній клуб бібліотечних менеджерів) в якому взяла участь завідуюча міською бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. Тема семінару: «Виклики, ризики та нові рішення для бібліотек при адміністративній реформі»».

  15 червня семінар розпочав свою роботу на базі обласної універсальної наукової бібліотеки. Відкрили семінар заступник начальника-начальник відділу управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Граділь В.В. та директор обласної універсальної наукової бібліотеки Синиця Н.М. Валентина Володимирівна роз’яснила конкурсні умови прийняття претендента на керівну посаду бібліотеки на контрактній основі. Директор обласної наукової бібліотеки Надія Миколаївна виступила з презентацією «Оновлення і модернізація бібліотек, як пріоритет державної культурної політики. Адміністративна реформа і бібліотеки: нові умови нові виклики, нові рішення».

  Завершився перший день семінару тренінгом для керівників публічних бібліотек області на тему «Алгоритм передачі бібліотек у власність громад». Під час тренінгу напрацьовувались рішення питань, що стосуються практичного реформування бібліотечної галузі області та її основних процесів в умовах децентралізації.

  Протягом наступних двох днів учасники семінару відвідали публічну бібліотеку Меджибізької ОТГ, зустрілися з представниками бібліотек новостворених ОТГ під час круглого столу «Співпраця бібліотек і влади в умовах реформування» та подискутували в рамках професійного діалогу «Інформаційні форми співпраці – якісні зміни бібліотек» та ін. Крім того, на третій день семінару було проведено конкурс на кращий відеопрезентаційний матеріал «Найкреативніший керівник» серед директорів ЦБС, ЦРБ та ЦМБ області.

      Ця зустріч та обмін досвідом будуть корисними у подальшій роботі нашої бібліотеки, дякуємо за такий досвід.

 

 

 

Дегустація  літературних новинок

    Хмельниччиною продовжує крокувати обласний фестиваль народного мистецтва, присвячений 25-ій річниці незалежності України. 9 червня журі у складі співробітників Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, провідних фахівців галузі  оцінили також працю закладів культури нашого міста. Міська бібліотека для дорослих теж прийняла участь у звіті.

Була організована  "Дегустація  літературних новинок". На гостей чекав: "Поетичний сніданок", "Бізнес-ланч", і,  звичайно, "Блюдо від шефа".

        Кожень гість міг ознайомитись з "меню", яке пропонує літературу, яка останнім часом надійшла до бібліотеки.

        Виставка була цікава, незвична та креативна, ми сподіваємось, що гостям сподобались наші літературні новинки.

 

 

 

 

 

                Чарівне зілля зелених свят

 

 

19 червня християни відзначають День Святої Трійці – одне з головних церковних свят. У народі свято Трійці називають «зеленим» літнім святом. В цей день прийнято прикрашати храми і будинки гілками з дерев, луговими травами, квітами, це прийшло ще з дохристиянських часів. За народними традиціями на Трійцю проводилися гуляння, ворожіння, дівчата пускали вінки на воду.

Для нагадування читачам про свято, з різноманітною інформацією про його історію і традиції в міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Чарівне зілля зелених свят».

Традиції святкування Дня Святої Трійці не втрачені в наш час, а вивчаються і відроджуються.

На порозі професійного вибору

 

 

ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ – ЗАВЖДИ ВАЖКЕ РІШЕННЯ, ПРОТЕ ВОНО Є МАЛО НЕ НАЙВАЖЛИВІШИМ У ЖИТТІ.

    Батьки та діти уже зараз починають думати над тим, якому фахові присвятити майбутнє, який навчальний заклад обрати для реалізації своїх мрій та амбіцій. Адже слід не просто обрати професію, яка подобається, а й подумати, наскільки вона популярна на ринку праці, де можна здобути подібну освіту, скільки коштує навчання і т.д.

    Міська бібліотека для дорослих також не стоїть осторонь цих питань, тому на абонементі була оформлена книжкова виставка «На порозі професійного вибору», мета якої ознайомити дітей із різноманіттям професій, визначити суспільну значущість обраної професії, виховати повагу до різних типів діяльності. 

   Дана виставка допоможе користувачам бібліотеки зорієнтуватися у безмежному світі професій і знайти свою, наймилішу.

    Завітайте до бібліотеки, перегляньте книги, що неодмінно стануть порадниками у виборі вашої професії.

 

 

 

 

 

Діти майбутнє нашої країни

 

     Щороку на початку літа, 1-го червня, у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято є одним із найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято на Всесвітній конференції в 1925 році у Женеві, присвяченій питанням благополуччя дітей.

       З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, в міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Діти майбутнє нашої країни».

     Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

Моя майбутня професія

     Славутська міська бібліотека для дорослих здійснює свою профорієнтаційну діяльність згідно  угоди про співпрацю з постійним партнером Славутським міськрайонним Центром зайнятості.

  Питанням професійного визначення та працевлаштування був присвячений урок профорієнтації «Моя майбутня професія», який провела зав. бібліотекою Горопаха Н. А. разом з заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Філоненко О. В. для учнів 9 класу НВК "Школи-гімназії" №5.

    Олена Василівна надала консультацію присутнім щодо  вибору своєї майбутньої професії, пояснила, які вакансії найбільш популярні сьогодні на ринку праці України та  чому багато хто вагається при обранні майбутньої професії. Також учні  детально ознайомились та розглянули чинники, якими треба керуватися при виборі професії. Існує 3 головних вимоги, що має задовольняти обрана професія: "хочу", "можу", "потрібно". Лише в тому випадку, якщо людина зможе поєднати свої "хочу", "можу", "потрібно" її професійний вибір буде точним і вдалим.

 

 

 

 


Джерело духовності: від Кирила та Мефодія до наших днів

  

    З 19 травня 2016 року в міській бібліотеці для дорослих розпочала функціонувати  книжкова  виставка «Джерело духовності: від Кирила та Мефодія до наших днів»,  присвячена Дню слов’янської писемності і культури.

    Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. В цей  день православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

   Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

     Відвідувачі бібліотеки зможуть завітати на книжкову виставку «Джерело духовності: від Кирила та Мефодія до наших днів»  і ознайомитися з літературою, яка розповідає про історію виникнення книги та писемності, про просвітницьку діяльність серед  слов’ян братів Кирила та Мефодія, про історичні аспекти внеску братів в історію освіти, культури слов’янських народів і розвитку писемності.

     Виставка буде функціонувати протягом тижня.

 

 

 

 

 

 

 

Свято вишиванки

     З нагоди Всесвітнього Дня вишиванки та Дня Європи, 19 травня на площі біля Будинку рад вишикувались майже 1300, вбраних у вишиті сорочки та сукні дітей, учнів, їх батьків та вчителів, представників органів місцевого самоврядування, державної влади, небайдужих славутчан і гостей міста.

   Наша бібліотека теж прийняла участь у святі. Враховуючи те, що акція відбувалася напередодні Дня Європи, під звуки Державного Гімну України та Гімну Європейського союзу, на головній площі міста замайоріли відповідні прапори.

    На знак солідарності з усіма українцями Світу, учасники велелюдного дійства утворили живий ланцюг єднання.

 

 

 

 

 

 

 

Краса людськими руками

          

  Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 19 травня.

  День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, в університет, школу чи садочок.

   Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням ми запрошуємо переглянути виставку – інсталяцію «Краса людськими руками», на якій представлені книжки, альбоми, листівки. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Європейський Союз: чи є в Україні перспективи?

 

   День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

   З травня 2003 року в нашій державі започатковано традицію святкування Дня Європи, який безперечно став символом єднання географічної Європи. 

    Щорічно до відзначення цього дня залучається і наша бібліотека. 

На абонементі бібліотеки організована книжкова виставка "Європейський Союз: чи є в Україні перспективи?", де представлені видання про історію створення ЄС, про стан справ у країнах Євросоюзу, про перспективи вступу України до Європейської спільноти.

 

 

 

 

 

 

Сім’я - ключ до щастя

   Стати успішним в сучасному світі не завжди означає мати хорошу машину, нерухомість або піднятися по кар'єрних сходах. В успіху будь-якої людини величезну роль відіграє сім'я. І в більшості випадків, вона стає найціннішим подарунком долі для кожного з нас. Членами нашої родини ми, як правило, дорожимо і прислухаємося до їхніх порад. Про те, що таке сім'я і як досягти гармонії в стосунках з родиною, - ми обговорили на уроці народознавства «Сім’я - ключ до щастя», який відбувся 10 травня для учнів 9 класу НВК "Школи-гімназії" №5. Урок провела народознавець Караван Марія Олександрівна.

    Учні ознайомилися з книжковою виставкою: «Мамі рідненькій вклонюся низенько», яку презентувала бібліограф Костомаха В. Б. 

   Учасники заходу залишали стіни бібліотеки з почуттями та неповторними емоціями, поваги і любові до оточуючих та бережливим ставленням до своєї родини та сімейних реліквій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Одна на всіх Велика перемога

      Із багатьох свят, які щороку приходять на нашу землю День перемоги залишається найголовнішим святом. Немає ціни Перемозі, адже немає в світі таких критеріїв, які б оцінили безсмертний подвиг воїнів-визволителів, гіркої материнської сльози по загиблому синові, чорного смутку окупації, важкої праці в тилу і подвигу воїнів-визволителів.

      Напередодні святкування 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні 1941 – 1945 років в читальному залі міської бібліотеки для дорослих відбувся захід, який провела зав. бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А.   для учнів НВК "Школи - гімназії" №5  «Одна на всіх Велика перемога» та перегляд мультимедійної презентації  «Ніколи знову». 

   Велику ціну заплатив наш народ за перемогу. Україна опинилася в центрі найжорстокіших в історії людства битв, втратила близько 8 мільйонів своїх громадян. На заході ми згадати про земляків, які брали участь у цій страшній війні, розповіла нам про них молодший науковий співробітник Славутського історичного музею Моісеєва Світлана Олександрівна.

Вічна пам'ять, шана і безмежна вдячність нашим визволителям!

 

 

 

 

 

Перемога одна на всіх

 

 Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги.  Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться з пам'яті людськї, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитись до Другої світової війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

   І в ці дні урочистої пам'яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: “Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи його від покоління до покоління. І в наших серцях ніколи не згасне світло Перемоги!”

   З нагоди Дня Перемоги в  міській бібліотеці для дорослих експонується книжкова виставка: "Перемога одна на всіх" на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.

   Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати, що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

 

 

 

 

Божий Дух вознісся над землею

 

     Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня – святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя.

   Книжкова виставка «Божий Дух вознісся над землею», яка діє на абонементі, ознайомить користувачів із традиціями святкування Великодня, розповість про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. Господинь порадують рецепти пасхальних страв, представлених на виставці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Маленьке диво на долоні – писанка

   Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напрочуд цікавих і поетичних народних звичаїв. Всі – і дорослі, і підлітки намагалися не спати цілу ніч. На Великдень люди йдуть до церкви. Горять вогнища, які нібито допомагають сонцю розігрівати землю. Всі чекають, коли задзвонять дзвони... По закінченні літургії святиться «свячене», що складається з паски, сиру, яєць,  масла, солі, сала, ковбаси.

    У великодню суботу люди жили передчуттям великої радості, «що недалечко красне яєчко».  За цією традицією  фарбують крашанки (здебільшого в червоний, жовтий, зелений , золотистий кольори) та пишуть писанки. Писанкарство — надзвичайно цікавий і водночас, мабуть, один з недостатньо вивчених видів народних художніх ремесел. Важко знайти ще такий вид мистецтва, в якому так яскраво відобразилися б усі сторони життя народу — історія, ужитковість, звичаї, вірування, естетичні уявлення, поетичне бачення, мрії про довершеність життя. Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Наш народ звик до різноманіття, і не лише в кольорах. Ось навіть яйця до Пасхи ми можемо не лише пофарбувати в цибулинні, а ще й розписати, розмалювати, орнаментами прикрасити... Це безмежне поле для реалізації  натхненної української душі.

     Саме цій  народній традиції був присвячений   урок  народознавства «», який відбувся 26 квітня в міській бібліотеці для дорослих для учнів 9 класу НВК "Школи - гімназії" №5. На захід було запрошено вчителя української мови, літератури та народознавства Караван Марію Олександрівну. Вона розповіла присутнім про писанки різних місцевостей нашої України, а також звернула увагу на єдиний у світі музей писанки, що знаходиться у місті Коломиї на Івано-Франківщині.

     Для нас, українців, писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів. Писанку також дарують дівчині, як свідчення кохання, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості.

То ж нехай і на далі об’єднує наші серця писанка, нехай квітне рідна Україна під мирним небом в розливі золотого колосся, як писанка на віки-вічні!

 

 

 

 

Голосить дзвін стривожено у квітні

     Чорнобиль…Мертва зона…Сьогодні ці слова гірким болем відлунюються у наших серцях.

         Ця трагедія увійде в історію, в усі хроніки людства, як вічна рана на тілі України.

     До 30 - річниці Чорнобильської трагедії 25 квітня в міській бібліотеці для дорослих проведено годину - спомин  «Голосить дзвін стривожено у квітні».

    Зав. бібліотекою Горопаха Надія Анатоліївна розповіла про тих, хто ризикуючи здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

       Присутні на заході учні 8 класу НВК "Школи - гімназії" №5 слухали вірші у виконанні Свідзінської Валентини, Трендюк Катерини та Коваль Олени.

        Тож пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.

 

 

 

Рани Чорнобиля

 

   Тридцять років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. 

   26 квітня 1986 року була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. 

     Чорнобильська трагедія пройняла всі сфери життя.

     Біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов'язаних скорботним часом ядерного апокаліпсиса. 

 Тридцятій  річниці Чорнобильської катастрофи присвячена ілюстративно-книжкова виставка, оформлена на абонементі  бібліотеки для дорослих «Рани Чорнобиля».

  Знайомство з матеріалами виставки допоможе усвідомити глобальне значення екологічних проблем.

 

 

 

 

   Гумор і сатира у нашому житті

  

   Усе-таки добре, що раз на рік є день, у який можна безбоязно пожартувати будь-де і над будь-ким. Про те, що Перше квітня – особлива дата, знають майже всі. А хто забув про День сміху, тому швидко нагадають – розіграшами та жартами.

    З нагоди Всесвітнього дня сміху в міській бібліотеці для дорослих протягом тижня демонструватиметься книжкова виставка "Гумор і сатира у нашому житті"

Заряджаємось позитивом!

 

 

 

 

 

 

Презентація духовного альбому Зої Романівни Стрихарчук

«КРОК ВІРИ У БОЖЕСТВЕННІ ДВЕРІ»

     Бог заклав в серце кожної людини моральний закон, що визначає цінність наших. Він дав людині десять заповідей, десять правил щасливого життя. Вони як дороговказ показують, які повинні бути наші відносини з Богом та людьми, яких ми зустрічаємо протягом нашого життя.

      Для чого ми прийшли у цей світ? Що кожен з нас повинен зробити? Чому ми молимось, що просимо у Господа? Про життя та моральні чесноти йшла мова під час презентації духовного альбому Зої Романівни Стрихарчук «КРОК ВІРИ У БОЖЕСТВЕННІ ДВЕРІ», яка відбулася 22 березня в читальному залі міської бібліотеки для дорослих учням  9 та 10 класу НВК "Школи-гімназії" № 5. 

   Захід розпочала завідуюча бібліотекою для дорослих Горопаха Надія Анатоліївна, вона подякувала Зої Романівні за її працю, за віру та показала дітям презентацію олександрійського художника Олександра Охапкіна, який працює переважно у жанрі національного іконопису.

   На презентацію було запрошено Караван Марію Олександрівну, яка розповіла про творчість авторки альбому та ставила цікаві питання: хто її надихав писати духовні пісні, як вона почала їх писати та багато інших.   

      Загалом до альбому входить 12 духовних пісень, діти з цікавістю слухали їх та дивились кліпи. Захід закінчився вікториною, переможцям якої Зоя Романівна подарувала диски.

      Тож ми всіх вас закликаємо до світла, до добра, до найвищого щастя – жити з Господом. 

 

 

 

Театр – дзеркало душі

 

      Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість. Театр має виключно важливе етичне і художнє значення, несе в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяє формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.

   27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

    Витоки сучасного театру як мистецтва можна знайти ще в давніх мисливських і сільськогосподарських забавах, а також у масових народних обрядах. Перший театр був створений в Греції ще у V столітті до н.е.

Щодо українського театру, то з ХІ  століття відомі театральні вистави скоморохів.

          В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (ХІ століття).

Сьогодні театр здобув унікальні технічні можливості. Він справді вражає яскравістю костюмів (що навіть в найдрібніших деталях відбивають епоху, до якої відноситься дія вистави), видовищністю різноманітних декорацій, багатством звукового оформлення. Але він змінюється та  вдосконалюється.

          Для прихильників театрального мистецтва та для відвідувачів бібліотеки ми підготували книжкову виставку: «Театр – дзеркало душі».

 

 

Весна – чарівниця

 

  Після суворої зими з холодними вітрами, завірюхами, ожеле­дицею щедра та тепла весна крокує по землі, несучи лагідне проміння сонечка, надію на багатий урожай.

  1 березня на абонементі міської бібліотеки створена книжкова виставка, "Весна – чарівниця", яка продовжує  цикл книжкових виставок за порами року. На виставці зібрані книги та статті із журналів про прихід весни, звичаї та традиції українського народу, прислів'я, приказки та прикмети про весняні місяці, про перші квіти весни.

 

 

 

 

 

 

 

 

З Кобзарем у серці

    10 березня наше місто вшанувало 202-річчя від дня народження Великого Кобзаря. На площі біля Будинку рад відбулася загальноміська акція «З Кобзарем у серці».

    Наша бібліотека теж не залишилася осторонь. Зав. міською бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. розкрила невідомі сторінки життя та творчості Тараса Шевченка, а артисти драматичного гуртка МПК «Арлекіно» читали вірші, написані поетом в різні періоди його життя.

    До цієї акції також долучились небайдужі славутчани, учні всіх шкіл міста та ліцеїсти Славутського ліцею – інтернату, які декламували вірші Т. Г. Шевченка.

   Кожен з присутніх мав можливість ще раз усвідомити, що Тарас Шевченко крокував і крокує поруч із нами протягом усього життя. Він вчить нас любити людей, дає високий зразок служіння рідному народові, захоплює нас глибиною своїх думок, пристрастю і красою творів, його ім’я і творчість кожен пронесе крізь усе своє життя.

 

 

 

 

Вічний як народ

 

     В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т. Г. Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

       Шевченко - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Шевченка книжкова виставка «Вічний як народ» організована на абонементі бібліотеки.

 

 

 

Краса - це просто

    Нарощені вії – це зручно і красиво. Навряд чи хтось зможе посперечатися з цим твердженням. Як правило, після процедури нарощування, ранковий макіяж обмежується нанесенням тону, рум’ян і блиску. 

     Нарощування вій – процедура, яка може бути рятівним колом, якщо ти їдеш у відпустку, або в тебе дуже напружений період у житті: коли часу зовсім немає, але виглядати хочеться добре.

   Що потрібно знати про нарощування вій для наших чарівних жінок 4 березня на черговому засіданні клубу «Берегиня», розповіла та провела майстер-клас лешмейкер Трибушка Ольга Сергіївна.

 

 

 

 

Єдине ціле: жінка і весна

 

  Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день.  Виникло це свято на початку ХХ століття. У багатьох європейських країнах воно святкується з 1911 року як день міжнародної солідарності жінок за свої права. Відомо, що саме 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості міста Нью-Йорк провели акцію протесту. Вони вимагали скоротити робочий день, підвищити заробітну плату до рівня чоловіків. Із  1977 року це свято відзначається ООН. В Україні воно має статус державного.

    До Міжнародного жіночого дня  на абонементі демонструється книжкова виставка «Єдине ціле: жінка і весна», присвячена Міжнародному жіночому дню 8 березня. Жіночі журнали, романи та інші твори можна взяти додому.

 

 

 

Леся Українка в наших душах і серцях назавжди

   25 лютого в читальному залі міської бібліотеки для дорослих відбулося ІІІ засідання літератрно-мистецького об’єднання «За покликом душі». Захід був присвячений 145-річчю від дня народження видатної української поетеси Лариси Петрівни Косач: «Леся Українка в наших душах і серцях назавжди».Українська земля породила багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу. Одне з найвеличніших імен серед них — ім'я Лесі Українки.

   Присутніми на нашому святі були члени об’єднання – ліцеїсти та вчителі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату, учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. гімназії», ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

   Всі учасники заходу написали посвяти Лесі Українці, у кожний твір діти вклали душі і серця.  Захід пройшов в атмосфері піднесеності та натхнення.

    Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити, бо поки на нашій Україні є такі талановиті та щирі діти, ми ніколи не забудемо, що ми - справжні українці.

 

 

 

 

Згадаймо поіменно Героїв Небесної Сотні

        Є пам’ятні дати в житті людини, родини, суспільства, держави, які несуть у собі не просто пам’ять, трепет і хвилювання, але й великі зміни в історії. Власне таким став період з листопада 2013 по лютий 2014 року для України, та й не тільки для нашої держави.

    Наша бібліотека не стоїть осторонь долі країни. На абонементі до Дня Героїв Небесної Сотні, який згідно Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні» буде щорічно відзначатися 20 лютого, представлено книжкову виставку: «Згадаймо поіменно Героїв Небесної Сотні», на якій висвітлено документи, про причини виникнення революції, прагнення та цілі людей, що не пошкодували свого життя заради Батьківщини.

 

 

 

 

Моя найкраща в світі – рідна мова

      Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

           А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми,українці.

      Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Не залишились осторонь цього великого свята й працівники міської бібліотеки для дорослих. 18 лютого року в читальному залі бібліотеки напередодні Міжнародного дня рідної мови для учнів 9 класу НВК "Школи-гімназії" № 5 була проведена пізнавальна година :«Моя найкраща в світі – рідна мова».

     Захід пройшов в теплій, святковій атмосфері. Лунали вірші у виконанні Коробчук Анастасії, Дячок Євгенії та Тучинської Анжеліки. Гості та учасники свята відчули пошану до усіх мов сучасного світу, ознайомилися з яскравою та пізнавальною виставкою: «Відгомін барвистої мови». Цей захід розширив кругозір усіх учасників. Він відкрив багатобарвний світ рідної мови - своєї рідної для кожного народу й для кожного з нас. Адже визнання та пошана всіх мов є ключем до збереження миру.

 

 

 

 

 

 

 

Урок мужності: «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять»

 

   12 лютого 2016 року в міській бібліотеці для дорослих пройшов урок мужності: «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять», присвячений 27-річчю виводу військ з Афганістану.

    На зустріч із старшокласниками завітали колишні воїни-афганці, Бачинський Роман Володимирович, Берещук Анатолій Григорович та Федотов Володимир Іванович, які поділилися з школярами своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані.

  На уроці також виступили директор Славутського історичного музею Андрощук Сергій Олександрович та молодший науковий співробітник Моісеєва Світлана Олександрівна, вони розповіли про наших земляків бійців-інтернаціоналістів, які не повернувся з афганської війни.

     Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих, перед членами сімей загиблих. Висловлюємо глибоку подяку батькам, які виховали мужніх синів. А всім, хто пройшов через жорстокі війни, бажаємо міцного здоров’я, сили духу, родинного щастя та благополуччя.

Нехай над всіма нами буде мирне небо.

 

 

 

Мелодія двох сердець

     Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів...

  Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.

    Тому лише доторкнутися до вічної теми кохання спробували бібліотекарі міської бібліотеки для дорослих. Напередодні свята всіх закоханих Дня Валентина на абонементі розпочала експонуватися книжкова виставка - інсталяція "Мелодія двох сердець" 

     Завітайте до нашої бібліотеки і Ви зможете не тільки ознайомитися з історією виникнення свята, традиціями святкування, а й знайти матеріали та ідеї для організації веселого і неповторного свята: пісні, поезії, сценарії дискотек, вечірок, веселих змагань, сімейних вечорів та інших заходів.       Святкуйте, зігріваючи теплом своїх сердець одне одного.

Зі святом Вас!

 

 

 

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

     Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути.  

     А тоді, в січні 1918-го, після прийняття  IV Універсалу, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки, до Києва рвалася армія Михайла Муравйова...         

    На захист УНР стали лише близько 300 чоловік iз Помічного Студентського куреня - студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені св. Володимира, учні старших класів Кирило- Мефодієвської гімназії...

    Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року був підписаний  Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

      До цієї дати міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку "Крути: і сум, і біль, і вічна слава".

      Організовуючи цю виставку, бібліотека мала на меті привернути увагу нинішнього молодого покоління до самовідданого і жертовного подвигу, який здійснили українські юнаки під Крутами.

 

 

 

 

Методичні матеріали для використання у проведенні інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення про відзначення в Україні Дня пам'яті Героїв Крут.

Скачать
Методичні матеріали для використання у п
Adobe Acrobat документ 2.5 MB

 

 

 

Соборність України: від ідеї до сьогодення

   «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.

      Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. 22 січня Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності – День Соборності України.

      Ця дата пов’язана з двома подіями Української революції: проголошенням IV Універсалом Центральної Ради Української Народної Республіки самостійною, незалежною, вільною та суверенною державою (22 січня 1918 р.) та Актом Злуки двох державних утворень на українських землях – Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки (22 січня 1919 р.)

    З цієї нагоди в міській бібліотеці для дорослих пройшла виховна година «Соборність України: від ідеї до сьогодення» з учнями 9 класу НВК "Школи-гімназії" № 5, мета якої викликати інтерес до вивчення історії України, поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

      На заході лунали вірші у виконанні Коробчук Анастасії та Федорчук Анастасії. 

 

 

 

Соборна Україна -  одна на всіх, як оберіг

   22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.

  Цій визначній події присвячена книжкова виставка «Соборна Україна -  одна на всіх, як оберіг», що діє на абонементі міської бібліотеки для дорослих. Про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її очільників йдеться в цікавих  документальних джерелах.

 Читачі мають змогу доторкнутися до знаменних подій початку ХХ століття.

 

 

 

 

 

 

 

 

Від Коляди до Водохреща

   Невід'ємною складовою роботи бібліотеки є робота по відродженню українських народних традицій, звичаїв, обрядів, популяризація українського народного мистецтва, фольклору.

   З метою вивчення та відродження забутих традицій, звичаїв, обрядів, народних ремесел Славутська міська бібліотека для дорослих активно використовує таку форму роботи як уроки народознавства, зокрема до свята Водохреща 18 січня було проведено урок на тему «Від Коляди до Водохреща» з учнями НВК "Школи-гімназії" 5, на який було запрошено вчителя української мови, літератури та народознавства Караван Марію Олександрівну. 

       Метою заходу було ознайомити дітей  із традиціями проведення зимових свят, показати красу обрядових пісень, колядок.

 

 

 

 

 

 

Добрі свята приходять у дім 

     День за днем, година за годиною наближають нам прихід  Нового 2016 року. Веселого Новорічного свята з нетерпінням  очікують як діти, так і дорослі. Можна упевнено говорити про те, що Новий рік – це одне з найдавніших і найулюбленіших  свят в усьому світі.

 Коли приходить Новий рік, всі вірять що найпотаємніші бажання обов’язково здійсняться. Ялинка, подарунки, веселий сміх, блискучі яскраві вогники - усе це робить новорічні свята найпрекраснішими та незабутніми для всіх.

      В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер двічі на рік.

     В ці святкові дні в читальному залі  та холі МПК презентується книжково-журнальна виставка «Добрі свята приходять у дім». Її матеріали розповідають про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні та світі. Виставка зацікавить незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв, допоможе прибрати новорічну ялинку власноруч створеними прикрасами…

     Колектив міської бібліотеки для дорослих вітає своїх читачів з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! Бажає усім міцного здоров’я, радості, щастя, миру, добра, благополуччя та достатку.

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – суботаМи в соціальних мережах: