Я знаю героїв своєї країни

 

     6 грудня - День Збройних Сил України— святковий день на честь наших захисників. Встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року.

 В міській бібліотеці для доросли організовано книжкову виставку «Я знаю героїв своєї країни» .

   Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії, а українські військовослужбовці зберегли все це і примножили.

 

 

 

 

 

 

 

 

Чорні крила Голодомору

     У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя.

Вісімдесят п’ять років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною панував диявол.

   З нагоди 85-ї річниці трагедії Голодомору 1932-1933 років 27 листопаад зав. бібілотекою для дорослих Горопаха Н. А. спільно з директором Славутського історичного музею Андрощуком С. О. та молодшим науковим співробітником Макогончук О. С. провели  годину-реквієм «Чорні крила Голодомору».  Всі присутні  дізналися про причини виникнення страшної трагедії нашого народу та про те, як переживали цей страшний голод жителі Славути та району.

      Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ять про голодні роки

 

 В Україні щорічно в четверту суботу листопада, згідно з Указом Президента України, відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.

  В цей день традиційно громадяни нашої країни відвідують поминальне богослужіння та запалюють свічки біля пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. 

  Міська бібліотека для дорослих з нагоди національного пам’ятного дня організувала книжкову виставку «Пам’ять про голодні роки»

  Документи і матеріали книжкової експозиції переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки катастрофи українського народу. Мовою документів наукові видання та публікації відтворюють найтрагічніші події в історії України.

 

 

 

 

 

Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки

 

     Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

      З нагоди Дня Гідності та Свободи в міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку: «Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки».

 

 

 

 

 

 

 

 

Вітаємо рідне місто

 

  З нагоди відзначення важливої події в житті всієї славутської громади - 400-ї річниці першої згадки про рідне місто - у міській бібліотеці для дорослих відкрилася виставка книг краєзнавчої тематики.

    На полицях бібліотечного стелажа під об’єднуючою назвою «Вітаємо рідне місто»  бібліотекарі  розмістили друковані матеріали про етапи розвитку нашого рідного міста.

 

 

 

 

 

Ефективність комунікацій

   В рамках проекту "Розпочни кар"єру з професійного навчання" 13 листопада для безробітних осіб, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості було проведено профконсультаційний  груповий  тренінг "Ефективність комунікацій". Захід провела завідуюча міської бібліотеки для дорослих Горопаха Н. А.

  Мета заходу: підвищення рівня самореалізації, формування навичок впевненої поведінки під час пошуку роботи.

 

 

 

 

 

Барви рідної мови

    Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

    Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день міська бібліотека для дорослих запросила своїх користувачів на годину спілкування: «Барви рідної мови» під час якої були проведені мовознавчі конкурси та вікторини.  

     Захід доповнив перегляд відео-презентації «День української писемності та мови».

 

 

 

Мова – це душа народу.

Народ без мови – не народ

 

  9 листопада відзначають День української писемності та мови. За православним календарем цього дня вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

  З цієї нагоди в читальному залі бібліотеки для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Мова – це душа народу. Народ без мови – не народ», запрошує усіх охочих до її перегляду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сто років боротьби.

УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921

 

    Українська революція 1917-1921 року є історичним надбанням нації.    Події  визвольної боротьби, метою яких   було  політичне самовизначення українського народу у формі  поновлення й захисту державності -   безперечно є однією   з  найтрагічніших сторінок історії України.

  Українська  революція 1917-1921 років   продемонструвала волю   українського народу до незалежності та демократичного розвитку. 

   Залучаючись до     Указу       Президента   України    № 17/ 2016 від  22.01.2016  «Про  заходи   з відзначення 100 - річчя подій   Української  революції   1917-1921 років»,  у читальному  залі міської бібліотеки для дорослих презентується книжкова виставка: «Сто років боротьби. УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921».

     Література, представлена на ній, розповідає про видатних діячів  національно-визвольного руху,  розкриває соціальні,  політичні та  культурні аспекти  революційного часу,  дає можливість глибше пізнати  історію  Української  революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть  до   сьогодення.

       Якщо Вам захочеться поринути у вир історії, зрозуміти, як вона творилася та хто її писав -  чекаємо вас у стінах нашої бібліотеки. 

 

 

 

Родовід роду Сангушків

З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута та з метою вшанування пам`яті про відомий та славетний рід Сангушків, у міській бібліотеці для дорослих було проведено бесіду  «Родовід роду Сангушків».

 

       Дослідники вважають, що відомий у Західній Русі з ХІV ст. рід князів Сангушків бере свій початок від великого князя Ли­товського Гедиміна, онук якого Дмитро, князь Луцький, від сина Любарта (1316-1341 рр.) першим у роду мав прізвище Любартович-Сангушко. Легенда про походження прізвища “Сангушко” стверджує, що цього князя дуже любив його двоюрідний брат, король Польський і Великий князь Литовський Владислав Ягелло. Любив як самого себе, як “свою душу”, від чого Дмитро одержав прізвисько “Самдушко”, “Сандушко” і, накінець, “Сангушко”. Так за легендою з'явилося прізвище Любартович-Сангушко. Сини Дмитра Олександр і Михайло - перші відомі історії князі Сангушки, що започаткували дві лінії роду. Від Олександра пішла Каширська лінія роду, яка згасла у ХVІІ ст., від Михайла – Ковельська лінія, до якої належали і славутські князі.

                                        

         (Матеріал взято з книги С. Ф Ковальчука «Славута. Минуле і сучасне»)

 

 

 

 

Війни священні сторінки навіки в пам’яті людській

 

 День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. У цей день відбуваються вшанування ветеранів та полеглих у війні.

  До дня визволення України від німецько-фашистських загарбників в міській бібліотеці для дорослих організовано книжково-ілюстративну виставку «Війни священні сторінки навіки в пам’яті людській», присвячену безсмертному подвигу українського народу в роки Другої світової війни.

  Книги, представлені на експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні.

 

 

 

Операція «Захід»

 

  Операція «Захід» розпочалася 21 жовтня 1947р., о шостій ранку. Операція «Захід» була однією з найбільш масових і короткотермінових сталінських депортацій. Для населення Західної України це була справжня етнодемографічна катастрофа. Ідея проведення репресивно-виселенської акції виникла у радянських органів державної безпеки ще на початку 1947 р. Планування проводилося на рівні союзних МВС та МДБ СРСР. У такий спосіб радянське керівництво сподівалося остаточно знищити соціальну базу українського підпілля у регіоні та, врешті-решт, саме підпілля.   

  Протягом доби з Західної України виселили 26 644 родини, загалом 76 192 осіб: 18 866чоловіків, 35 152 жінки та 22 174 дитини.

На всіх них чекали каторжні роботи в копальнях і колгоспах Сибіру. Протягом довгої дороги на Північ 875виселенців намагалися втекти з ешелонів, але 515 із них було схоплено. Такими були дані офіційних звітів МДБ. А в документах українського підпілля фігурувала цифра 150 тис. вивезених осіб.

 

 

 

Права і обов'язки громадян України.

Діти та їх права

    19 жовтня учні 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 мали змогу поспілкуватися з юристом на зустрічі "Права і обов'язки громадян України. Діти та їх права". Запрошена на захід спеціаліст Славутського бюро права Тертична Т. М. розповіла присутнім про права дітей та про основні права і обов’язки громадян нашої держави. 

 

 

 

 

 

Лицарі булави

    Не випадково до святкування Дня українського козацтва було обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.

    В наш час відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна робота з учнями та молоддю.

     13 жовтня в читальній залі міської бібліотеки для дорослих було проведено подорож в історію «Лицарі булави».

   Колись козацтво виконало покладену на нього історичну місію і врятувало український народ від загибелі. Сучасні козаки гідні слави своїх предків. І це доводили учні НВК "Школи - гімназії" №5. Особливо цікаві завдання чекали учнів під час конкурсів: «Ми - нащадки козаків»,  «Чи вміють козаки їсти-пити?», «У кого сильніша рука?», «На винахідливість», «Чи вміють козаки кричати?», «Чи вміють козаки мовчати?», «Найсильніші духом», «Чарівні слова», які дозволили зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби. По закінченню заходу команда- переможниця отримала солодкий приз.

 

 

 

 

 

 

 

Мужність і відвага крізь віки

 

  З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу згідно з Указом Президента України щорічно 14 жовтня відзначається День захисника України.   

  День захисника України став святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Адже  14 жовтня —  велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, здавна відомої  духовної заступниці українського козацтва, представники якого уособлюють в собі патріотизм та відвагу, виступаючи захисниками рідного краю. На Покрову слід вшановувати пам’ять всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. Свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України.

    Міська бібліотека для дорослих з нагоди свята  підготувала книжкову виставку «Мужність і відвага крізь віки». 

 

 

 

 

  

Україна – козацька держава

 

   14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброє. В руках боронили свою Батьківщину та віру, були переконані, що свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще я к і День українського козацтва.

    В міській бібліотеці для дорослих до цього свята приурочена книжкова виставка «Україна – козацька держава». 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сила нескорених

 День захисника України має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців. Це і день пам'яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.       Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, тому коло тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає їх усіх.

  9 жовтня в міській бібліотеці для учнів НВК "Школи - гімназії" №5  було проведено патріотичну годину «Сила нескорених».

 Зав. бібліотекою Горопаха Н. А. розповіла про свято Дня захисника України. Учні з зацікавленістю переглянули документальний фільм «Під небом синім», який змальовує події, людей та міста регіону зони проведення антитерористичної операції.

Після перегляду фільму вшанували пам'ять про загиблих героїв хвилиною мовчання.

 

 

 

 

Бібліотека – добрий чарівник

 

     Уже дев’ятнадцять років поспіль 30 вересня – у день великомучениць Любові, Надії, Віри і матері їх Софії – бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек.

    У цей день ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до книг для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання різноманітних ресурсів. Про все це свідчить книжково - ілюстративна експозиція «Бібліотека – добрий чарівник», яка організована в читальному залі бібліотеки.

 

Шановні колеги!

Бажаємо вам творчого завзяття, нових успіхів у благородній праці на теренах розбудови української науки, освіти, культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві.

Зичимо вам і вашим близьким міцного здоров’я,  благополуччя, достатку у кожній оселі і прихильності долі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  21 вересня наше славне та рідне місто святкувало свій  День народження. Свято почалося з урочистої ходи центральною вулицею міста. В ході приймали участь творчі колективи Славути.

  Славутську міську бібліотеку для дорослих презентували учасники міського літературно-мистецьке об'єднання «За покликом душі».

 

Добра, здобутків та процвітання нашому місту! 

З Днем народження дорога Славуто!

 

 

 

 

Стежками рідної землі

 

      З нагоди відзначення 400-річчя першої згадки про місто Славута - у міській бібліотеці для дорослих відкрилася виставка книг краєзнавчої тематики.

    На виставці під об’єднуючою назвою «Стежками рідної землі» бібліотекарі  розмістили друковані матеріали про етапи розвитку нашого рідного міста.

           Експозиція  включає:

·                  праці відомих земляків–краєзнавців;

·                  книги, брошури й буклети про місто;

·                  інформативні папки матеріалів про розвиток місцевої культурної галузі;

·                  науково-популярну літературу про діяльність знакових історичних постатей на славутських теренах;

·                художні видання, в яких події описуються на тлі краєвидів, вулиць і площ міста.

 

 

 

 

 

Грамотність – запорука успіху людини

    Грамотність — справжнє свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій області, довівши кількість грамотних людей в світі до чотирьох мільярдів. Однак, грамотність для всіх — дітей, молоді та дорослих — ще не до кінця досягнута мета.

     Міжнародний день грамотності з'явився ще в 1966 році, а приводом для його установи була Всесвітня конференція міністрів освіти, яка проходила роком раніше в Тегерані. Головна мета цього свята – це активізація міжнародного співтовариства по розповсюдженню грамотності в усьому світі.

  Незважаючи на безліч успіхів різних країн, зараз все одно величезна кількість дорослих людей залишаються безграмотними. Кількість неписьменних людей у світі просто вражає: дорослих – майже мільярд людей, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходять до школи. Всі ці проблеми і стали головною причиною установи такого свята, як Міжнародний день грамотності.

  8 вересня до Міжнародного дня грамотності завідуюча міською бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. для учнів НВК "Школи-гімназії" №5 провела годину спілкування «Грамотність – запорука успіху людини». На заході діти ознайомилися з історією виникнення цього свята та дізналися наскільки вони грамотні, пройшовши цікавий тест.

 

 

 

До витоків писемності

 

 Міжнародний день писемності (грамотності) за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року щорічно відзначається 8 вересня. Сьогодні кількість освічених людей досягає чотирьох мільярдів, проте ще не до кінця досягнута мета ліквідації неграмотності: 860 мільйонів дорослих залишається безграмотними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

   Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.

   Отже мета Міжнародного дня грамотності – нагадати людям, що бути грамотним – важливо!

  До цієї дати працівники міської бібліотеки для дорослих організували книжкову виставку «До витоків писемності».

 

 

 

Повік ті дні із пам`яті не стерти

 

  Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

     До цієї дати міська бібліотека для дорослих підготувала тематичний перегляд «Повік ті дні із пам`яті не стерти».

 

 

 

 

 

Магера Микола – письменник, педагог, патріот

     1 вересня цього року виповнюється 95 років з дня народження відомого письменника, співця природи та дитячих душ Миколи Магери.

    Твори Миколи Магери – джерело духовності. Письменник щиро любив Україну, рідне Поділля, його людей, найперше – дітей. До них він випромінював ласку, доброзичливість.

  З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута та з метою вшанування пам`яті відомого письменника Миколи Никаноровича Магери, у міській бібліотеці для дорослих підготовлено тематичну поличку  «Магера Микола – письменник, педагог, патріот».

 

 

Знов дзвінок кличе на урок

 

  День початку навчального року в Україні та ряді інших країн відзначається 1 вересня.

 Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – свято, котре якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.
 Напередодні Дня знань в міській бібліотеці для дорослих презентується експрес-виставка «Знов дзвінок кличе на урок». 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У гості Осінь завітала – позолотила тихий сад

 

      Показати як зміни в природі відображені в художніх творах влучними словами й виразами, навчити бачити й розуміти прекрасне у природі, користувачам міської бібліотеки для дорослих було запропоновано переглянути підбірку літератури на книжковій виставці «У гості Осінь завітала – позолотила тихий сад».

Жовто - блакитний пролісок незалежності

 

    До 26-ої річниці Незалежності України у читальній залі міської бібліотеки для дорослих організована книжкова виставка «Жовто - блакитний пролісок незалежності». 

  На виставці представлені найбільш яскраві та болючі історичні моменти країни, хвилюючі етапи боротьби нашого народу за незалежність. Шлях, який пройшла Україна  з моменту свого створення до тривожних подій сьогодення – це постійна боротьба. Боротьба за свою культуру, свої переконання, свою країну...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийшов Спас – 

пішло літо від нас

 

      19 серпня відзначається Другий Спас – свято, яке за церковним календарем називається  Преображення Господнє.  За важливістю це третє свято після Різдва  і  Великодня.  У  народі другий Спас найчастіше називають Яблучним і вважають святом врожаю.  Цього дня освячують у церквах дари саду, городу, пасіки та воду. 

    З цієї нагоди в міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Прийшов Спас – пішло літо від нас». Користувачі  бібліотеки мають нагоду ознайомитись з літературою, яка розповідає про християнські свята, які ми відзначаємо у серпні.

 

 

 

 

 

 

Відкрий для себе бібліотеку!

    Бажаєте відпочити, стати більш обізнаними, корисно та цікаво провести час? Звертайтесь до нас!

     «Відкрий для себе бібліотеку!»  З таким закликом бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих звернулися до мешканців нашого міста, започаткувавши акцію «Бібліотека під відкритим небом!».

       Її мета – привернути увагу славутчан до книг, до бібліотеки, розвинути у людей культуру читання. Вона передбачає презентацію кращої літератури, що міститься у фондах міської книгозбірні, живе спілкування з мешканцями міста, дискусії на різноманітні теми. 

 

 

 

 

На Купала ніч мала

 

    Знання рідного краю, його історії і культури духовно збагачує людину, виховує повагу до традицій народу.

    Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу та надає велике значення краєзнавчій і народознавчій роботі.

 7 липня відзначається Свято Івана Купала,  одне із найдавніших і найбільш улюблених в народі. Це час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а, за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили. У цей день Іоанн Хреститель освятив воду та прогнав злі сили. Вірили, що вранці разом із першим сонячним променем в оселю зазирає добра доля. Вона не обходила і того, хто пірнав у теплу, оповиту чарівними туманами купальську воду або хоч умивався нею. 

      В основі купальських обрядів лежать культи вогню, води і рослинності. Купальські вогні – це відгомін культу сонця, купальська вода – символ цілющої сили, папороть – символ щасливої долі, чудодійна роса забезпечувала красу і кохання, а купальське дерево – родючість та щастя. Свято Купала вирізняється особливою поетичністю та чарівністю. В ніч з 6 на 7 липня хлопці розпалювали багаття, через яке попарно перестрибували, а дівчата ще й пускали на воду віночки, завбачуючи своє майбутнє подружнє життя.

      Купальські дійства в Україні  - це магія рідної землі, це бальзам для душі, який надає сил і наснаги і в наші дні.

    З нагоди свята Івана Купала, в міській бібліотеці для дорослих, презентовано книжкову виставку «На Купала ніч мала», де представлені підручники з народознавства, етнографія, статті з періодичних видань. За допомогою виставки можна дізнатись з яких далеких часів прийшло до нас це свято.

        Мета бібліотечної виставки – показати красу і неповторність цього поетичного свята природи і популяризувати купальський обряд за допомогою книг.

 

 

 

 

Тільки пам'ять не сивіє

 

    Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

   Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

     З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в читальному залі міської бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка «Тільки пам'ять не сивіє».

 

 

 

 

 

 

Тебе благословляю, Україно!

 

   З нагоди Дня Конституції у міській бібліотеці для дорослих експонується книжкова виставка «Тебе благословляю, Україно!».

  На виставці всі бажаючі можуть ознайомитися з довідниковою, науковою та пізнавальною літературою про процес утворення нашої держави, її розвиток та особливості прийняття Конституції України.

Вітаємо всіх зі святом!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зелені свята

 

    Напередодні свята Трійці, у читальному залі міської бібліотеки для дорослих організовано книжкову виставку літератури «Зелені свята».

   Свято Трійці, після Різдва та Великодня, - одне з найшановніших свят в Україні. Його ще називають П’ятидесятницею, адже Трійця відзначається на 50-й день після Великодня. Назва «Зелені свята» дуже стародавня, в її основі лежить культ дерева, культу квітів… Зі святом пов’язані барвисті та поетичні народні обряди і звичаї.

     Вітаємо всіх зі святом Трійці! Нехай літо дарує Вам сонячний і радісний настрій, багато усмішок на кожен день.

 

 

 

 

 

 

Дитинства щаслива пора

 

   1 червня світ відзначає День захисту дітей, який вважається одним із найдавніших Міжнародних свят.  День цей покликаний привернути увагу світової спільноти до проблеми охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля і захист від фізичного та психологічного насилля.
   
В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини.

     Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року, з нагоди цього свята на абонементі міської бібліотеки  пропонуємо ознайомитися з книжковою виставкою: «Дитинства щаслива пора».

 

 

 

 

 

 

Сонцю і квітам всміхається літо

 

  Літо в самому розпалі. І саме час проводити його за відпочинком та цікавою книгою. Читати можна будь-де: вдома, на пляжі чи у потязі, головне – поринути у книгу з головою та задоволенням. Підбірка книг з літнім настроєм представлена на абонементі бібліотеки  на виставці «Сонцю і квітам всміхається літо». На виставці експонуються книги різні за жанрами, книги – які варто прочитати.

 Запрошуємо всіх користувачів та любителів читання – взяти цікаву книгу на відпочинок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Почесні громадянами міста Славути»

 

    Славута – прекрасне місто, де живуть мудрі, помірковані, працелюбні подоляни, місто, яке завжди приваблювало до себе людей не тільки сосновими лісами, багатою історією, але й працьовитими, привітними, обдарованими людьми.

   З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута міська бібліотека для дорослих підготувала інформаційну довідку, яка має на меті ознайомити користувачів бібліотеки з іменами людей, які мали честь стати «Почесними громадянами міста Славути». Тут також подається коротка інформація про їх основні заслуги.

 

 

 

Минуле з гірким присмаком

 

  Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій.

  Традиційно до цього дня в  читальному залі бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка: «Минуле з гірким присмаком».

 Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Містами України Європейського ґатунку

 

    У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

    В 2017 році День Європи припадає на 20 травня. Цей день жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. 

    Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

  З метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни в нашій бібліотеці проходить «Європейський тиждень». Протягом тижня у бібліотеці працює книжково-ілюстративна виставка “ Крок до Європи ”.

    День Європи – це хороша нагода дізнатися щось нове не тільки про європейські міста, а й про міста України, які теж мають на думку більшості людей європейський ґатунок. 11 травня до дня Європи для учнів 10 класу НВК "Школи-гімназії" №5 була проведена віртуальна подорож: “Містами України Європейського ґатунку”.

 

 

 

 

Берегиня роду людського

 

  На абонементі міської бібліотеки для дорослих діє книжкова виставка «Берегиня роду людського», присвячена Деню матері та Міжнародному дню сім’ї.

  Сім'я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування як громадянина.

   Вся література представлена на виставці допоможе зробити вашу сім'ю духовно глибшою, дружнішою та благополучнішою.

 

 

 

 

 

 

 

 

Народна пам’ять – вічна пам’ять

 

    Україна розпочала нову традицію вшанування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Символом вшанування – є червоний мак, як кривавий слід від кулі. Гасло: «1939-1945.Памятаємо. Перемагаємо.»

  Цей день водночас і щасливий і сумний гуртує представників усіх поколінь в їх щирому прагненні віддати довічну шану і повагу захисникам Батьківщини.

   До Дня пам`яті та примирення і відзначення 72-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на абонементі міської бібліотеки для дорослих розгорнута книжкова виставка «Народна пам’ять – вічна пам’ять».

   Мета виставки – ознайомити читачів з творами на тему Другої світової війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами.

Виставка представлена для широкого кола читачів.

 

 

 

Сочивець Іван - український гуморист, прозаїк

 

     9 травня 2017 року виповнюється 100 років з дня народження талановитого гумориста і сатирика Івана Йосиповича Сочивця.

    Іван Йосипович йшов завжди вперед, досягаючи все нових і нових вершин, всі пам’ятають його не лише як чудового педагога й талановитого журналіста, а і як дуже хорошу й чуйну людину.

   З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута та з метою вшанування пам`яті українського прозаїка Івана Сочивця, у міській бібліотеці для дорослих підготувлено тематичну поличку „ Сочивець Іван - український гуморист, прозаїк”.

 

 

 

 

 

Чорнобильський пил на роки опадає…

     31 рік тому світ схвилювала наймасштабніша техногенна катастрофа, що сталася на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті. Адже її наслідки ми досі відчуваємо у власному житті.

     Чорнобильська трагедія – одне з найстрашніших лих не тільки для України, а й для усього людства. І волею долі епіцентром ядерної аварії стала саме наша багатостраждальна українська земля.

   26 квітня 2017 року у міській бібліотеці для дорослих пройшов урок-реквієм: «Чорнобильський пил на роки опадає…». На заході були використані документальні матеріали: телефонні розмови диспетчерів, що кличуть на допомогу через декілька хвилин після вибуху; відеозйомки  наслідків трагедії одразу після вибуху та багато років потому.

       Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

 

 

 

 

 

Біль і тривоги Чорнобиля

 

   Наближається чергова річниця чорнобильської катастрофи — тридцять перша. Слово «Чорнобиль», яке до катастрофи було назвою невеличкого українського села на Поліссі — зі свіжим повітрям і фруктовими садами — досі асоціюється в нашій свідомості з чорним кольором, що тягнеться трагічним шлейфом з минулого сторіччя до сьогодення.

   У міській бібліотеці для дорослих представлена книжкова виставка "Біль і тривоги Чорнобиля", де можна ознайомитись з літературою по даній темі.

    Пам'ятаємо про тих, хто загинув у чорнобильській катастрофі і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

 

 

 

 

 

 

 

Моя майбутня професія

 

    Славутська міська бібліотека для дорослих здійснює свою профорієнтаційну діяльність згідно  угод співпраці з постійним партнером - Славутським міськрайонним Центром зайнятості. В бібліотеці організовано цикл викладок, які знайомлять    випускників з матеріалами, які орієнтують молодь на вибір професії, а саме інформаційні матеріали центру зайнятості, рекламні проспекти навчальних закладів, довідники для абітурієнтів.

       Питанням професійного визначення та працевлаштування був присвячений урок профорієнтації «Моя майбутня професія», який  провела бібліотека разом з Філоненко О. В. – начальником відділу активної підтримки безробітних та Терновим Я. В. – провідним фахівцем з профорієнтації для учнів 9 та 10 класів НВК "Школи-гімназії" №5.

       Спеціалісти центру зайнятості, надали консультації присутнім щодо  вибору своєї майбутньої професії. Олена Василівна пояснила які професії найбільш популярні сьогодні на ринку праці України, та  чому багато хто вагається при обранні майбутньої професії. Також учні  детально ознайомились та розглянули чинники, якими треба керуватися при виборі професії: існує 3 головних вимоги, що має задовольняти обрана професія: "хочу", "можу", "потрібно". Лише в тому випадку, якщо людина зможе поєднати свої "хочу", "можу", "потрібно" її професійний вибір буде точним і вдалим.

        Профорієнтаційна робота в бібліотеках будується по-різному, але мета у всіх одна - допомогти молодій людині визначити свій професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях.   За відгуками школярів, зустріч виявилася дуже цікавою та пізнавальною: отримана інформація на порозі дорослого життя допоможе надалі у самовизначенні при виборі професії.

 

 

 

 

Круглий стіл з нагоди 384-річниці надання Славуті Локаційного привілею на заснування

 

       21 квітня в міській бібліотеці відбувся «круглий стіл» з нагоди 384-річниці надання Славуті Локаційного привілею на заснування.

    Пізнавальними та цікавими видались виступи учасників заходу: міського голови Василя Сидора, директора Славутського історичного музею Сергія Андрощука, члена національної спілки краєзнавців України Станіслава Ковальчука, директора Ізяславського історико-краєзнавчого музею Людмили Левицької, наукового співробітника Шепетівського літературно-меморіального музею ім. М.Островського Олександра Лукашука, вчителя історії та правознавства ЗОШ №1 Людмили Гітченко, вчителя історії ЗОШ №3 Людмили Коробчук, вихованців ліцею «Успіх» Вікторії Ситняк та Єлизавети Іванюк.

 

 

 

 

 

 

 

Мандруючи Славутою…

       Ми так часто не помічаємо того, що поряд з нами, але завжди прагнемо побачити те, що далеко від нас. З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута 20 квітня для учнів  НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназії" № 5 було проведено віртуальну подорож вулицями нашого міста.

      Діти з захопленням та інтересом переглянули фільм, який був знятий Ковальчуком С. Ф., де йдеться про заснування та становлення вулиць нашого чудового міста.

 

 

 

 

Народний герой – Северин Наливайко

 

            У квітня цього року виповнюється 420 років з дня смерті великого отамана Северина Наливайка.

       Оспіваний у багатьох думах і баладах козацький ватажок Северин Наливайко прожив лише 37 років, але залишив дуже яскравий слід у національній історії.

         З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута та з метою вшанування пам`яті славетного сина України, у міській бібліотеці для дорослих підготовлено книжкову виставку „Народний герой – Северин Наливайко”.

 

 

 

 

Писанка – веселковий цвіт

 

      Вже стало традицією на третій день Великодня до театралізованого великоднього свята «Писанка – веселковий цвіт» організувати виставку творчих робіт, ось і цього року 18 квітня ми підтримали цю традицію. 

        Дуже гарною та різноманітною була виставка великодніх композицій та писанок, які люб'язно представили всі школи, дошкільні та позашкільні заклади міста, вклавши в них часточку душі та всю свою майстерність.

Щиро дякуємо всім учасникам за участь у Великодньому святі!

 

 

 

 

Пасхальні радощі писанки

 

 

   Великдень – одне із шанованих свят , яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати  пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї, пропонуємо Вам книжкову виставку – вернісаж «Пасхальні радощі писанки».

 Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування 

Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку.

З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.

  Великдень -це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними. У цей день люди йдуть до церкви відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять паски, писанки і крашанки, що є 

символом життя на землі.

 

 

 

Знамениті театри світу

    27 березня відзначають Міжнародний день театру (World Theatre Day), встановлений  1961 року за ініціативою делегатів IX конгресу  Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

  Зародившись у дифірамбах Стародавньої Греції, присвячених Діонісу та іншим міфічним богам і героям епосу ще у VІ столінні до н.е., театр зміг утвердитись і «дожити» до наших днів не тільки не втративши своєї популярності, а й стати ще більш цікавим та затребуваним серед глядачів та митців.

   До Міжнародного дня театру для учнів 10 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназії" № 5 було проведено відео урок «Знамениті театри світу».

   Під час заходу учні дізналися про історію різних театрів світу.

  Наприкінці заходу ми всі разом зробили висновок, що театр має виключно важливе етичне і художнє значення, несе в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяє формуванню естетичного смаку і розширенню кругозору людини.

 

 

 

 

Презентація другого видання книги

«Славута. Минуле і сучасне»

  До 400-річчя першої писемної згадки про наше чудове місто вийшло в світ довгоочікуване друге видання книги «Славута. Минуле і сучасне» авторами якого є подружжя Станіслав та Альбертина Ковальчуки.  

     24 березня у стінах міської бібліотеки для дорослих відбулася презентація книги. На заході були присутні вчителі історії шкіл міста, друзі та колеги авторів, представники міської ради та молодь, яка зацікавлено слухала Станіслава Францовича.

     Це історико - краєзнавче видання є безцінним скарбом для всіх Славутчан та всіх тих людей, хто цікавиться історією нашого прекрасного міста.

 

 

 

Українська революція 1917-1921 рр.

 

  2017 рік – особливий для української державності: відповідно до Указу Президента України Петра Порошенко від 22.01.16 р. №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» його проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. У рамках заходів із відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті, вшанування подій та видатних учасників, міська бібліотека презентує книжкову виставку літератури «Українська революція 1917-1921 рр..». До виставки увійшла література присвячена одному із найбільш важливих і складних періодів буття українського народу у XX столітті, а також життю і діяльності учасників українського визвольного руху початку XX століття.

 

 

 

Суспільство і право

 

    Кожен із нас, і дорослий і малий, є невід’ємною частиною суспільства, його повноправним членом, вільним і рівним у своїх правах.

       Урок права «Суспільство і право», проведений  15 березня для учнів 10 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназії" № 5 зав. бібліотекою Горопахою Н. А. та спеціалістом Славутського бюро права Тертичною Т. М. у міській бібліотеці для дорослих, звичайно, став одним із таких кроків, що спонукають до досягнення нових вершин з метою власного розвитку та усвідомлення себе повноцінним та правосвідомим громадянином.

 

 

 

Славний лицар

 

  10 березня цього року виповнюється 230 років з дня народження відважного месника Устима Кармелюка.

   Певно немає в Україні такої людини, яка б не чула, у своєму житті, про славного рятівника бідних і знедолених.

  З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута та з метою вшанування пам`яті народного ватажка Устима Кармелюка, у міській бібліотеці для дорослих підготувлено тематичну поличку „Славний лицар”.

 

 

 

З Кобзарем у серці

 

   9 березня, в рамках відзначення 203-ї річниці від Дня народження великого українського поета, філософа та просвітителя Т. Г. Шевченка відбулася поетична акція «З Кобзарем усерці».

  Славутська міська бібліотека для дорослих теж прийняла активну участь в загальноміській поетичній акції. Завідуюча бібліотекою Горопаха Н. А. разом з учнями 9 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназії" № 5 розповіли про жіночу долю у творчості Т. Г. Шевченка. Глядачі  дізналися про почуття, які надихали Т. Г. Шевченка на створення поетичних і живописних  полотен.

    Ми сподіваємось, що учасники акції ще раз відкрили для себе справжнього Шевченка, і це стане для всіх нас поштовхом для подальшого вивчення  невичерпної Кобзаревої поезії .

  Хочемо подякувати учням 9 класу за участь в акції, а саме: Сіроткіну Максиму, Ковальчук Софії, Кузьміну Олександру, Луцюк Аліні, Комару Максиму, Бондаруку Максиму, Соломній Анастасії та Медзенівському Владиславу.

 

 

 

Здоров’ю час!

 

 

     Завжди з приходом весни особлива роль відводиться жінці, підкреслюється її суспільна роль як дружини, матері, подруги, коханої. Історики запевняють, що свято, під час якого вітали жінок, існувало ще в Стародавньому Римі. Жінки, що уже були матерями, отримували від своїх чоловіків розкішні подарунки, чули слова вдячності. Для того, щоб жінка завжди була красивою та чарівною, вона має бути звичайно здоровою.

       6 березня напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру відбулося засідання клубу «Берегиня». На захід було запрошено спеціаліста компанії Nuga Best Крикливу Ірину Миколаївну, яка розповіла, що компанія є світовим лідером з виробництва і продажу устаткування для профілактики і відновлення здоров'я.

        Члени клубу  дізналися де отримати кваліфіковану консультацію про профілактику та оздоровлення за допомогою спеціального обладнання і продукції в салоні компанії Nuga Best. 

 

 

 

"ТРИЗУБ - ЦЕ УКРАЇНА"

    Славутська міська бібліотека для дорослих приєдналася до міжнародної акції флеш-моб "ТРИЗУБ - ЦЕ УКРАЇНА" .

  З метою підтримки національної символіки та забезпечення поінформованості закордонної спільноти стосовно українських національних символів, з ініціативи Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій та міжфракційного депутатського об’єднання «Співпраця: Україна-Діаспора» організовано міжнародну акцію (флеш-мобу) «Тризуб – це Україна» («Trident is Ukraine»).

м. Славута, Україна #ТризубцеУкраїна

 

 

Т. Г. Шевченко в світлі епохи

     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. 203 рік минув з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. Вся творчість Шевченка вчить жити по правді, бачити красу людини в її душевному благородстві й готовності робити іншим добро.

     З нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г. Шевченка на абонементі бібліотеки для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Т. Г. Шевченко в світлі епохи». Запрошуємо всіх бажаючих на перегляд виставки.

 

 

Свято всіх жінок, матерів   і пісень   

   Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день (Міжнародний день прав жінок і миру). Виникло це свято на початку ХХ століття. У багатьох європейських країнах воно святкується з 1911 року як день міжнародної солідарності жінок за свої права. Відомо, що саме 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості міста Нью-Йорк провели акцію протесту. Вони вимагали скоротити робочий день, підвищити заробітну плату до рівня чоловіків. Із  1977 року це свято відзначається ООН. В Україні воно має статус державного.

    До улюбленого свята всіх жінок в читальній залі бібліотеки оформлена книжкова виставка «Свято всіх жінок, матерів і пісень».

      Виставка різнопланова і дозволяє як найширше розкрити тему. Багато книг присвячені жінкам, які залишили помітний слід в історії. Великі княгині, цариці, імператриці,знамениті і забуті, вони своїми долями відкривають багато таємниць минулого. Тому представлена література розкриває різноманітну жіночу сутність, адже жінці під силу великі справи.

 

 

 

Презентація нової книги братів Капранових

 

   22 лютого у міську бібліотеку для дорослих завітали брати Капранови – відомі українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

     Зустріч з шанувальниками українського слова було проведено у залі МПК.

  Під час зустрічі відбулась презентація нової книги письменників «Забудь-річка». Назва роману «Забудь-річка» походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих і мертвих. Саме така Забудь-річка (свідома втрата пам’яті) торкнулась цілих поколінь. Для роботи над історичною частиною роману письменники вивчали архіви та мемуари, дізнаючись про дивовижні подробиці з військового побуту, яких не побачиш у фільмах.

   Разом з новим романом брати Капранови представили збірку оповідань «Я like Україну! Я люблю Україну», на сторінках якої 25 письменників зізнаються в коханні до України, та свою «Історію незалежності України».

Доступно, легко розповіли про історію України від найдавніших часів до незалежності.      Особливу історію творення Української держави автори вмістили у 80-ти сторінках і подали оригінальним способом: історичні факти у малюнках, фото та на мапах з простим  та зрозумілим текстом. Все це дає змогу і сприяє корисному проведенню часу читачів за книгою.

В теплій обстановці пройшло спілкування з письменниками. Емоції, позитивний настрій – це те, що подарували нам гості.

 

Тож всіх, хто цікавиться творчістю братів Капранових, запрошуємо до бібліотеки.

 

 

 

Мова – це духовна святиня народу

 

   Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

   До Міжнародного дня рідної мови в міській бібліотеці для дорослих презентована тематична книжкова виставка «Мова – це духовна святиня народу».

   Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

 

 

 

 

Небесній Сотні шана й молитва,

за чисті душі, що злетіли в небо

    Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами - Охоронцями на небі.

   З нагоди дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та річниці майдану 17 лютого в міській бібліотеці для дорослих було проведено годину історичної правди: «Небесній Сотні шана й молитва, за чисті душі, що злетіли в небо».

   Під час заходу діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної Сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.

 

 

 

 

Герої Небесної Сотні

     Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва, Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. Страшна ціна. «Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р. та призвела до повалення тоталітарного режиму.

      В пам’ять про полеглих за майбутнє України у відділі обслуговування користувачів розгорнута книжкова виставка  «Герої Небесної Сотні».

Книги на виставці розповідають про патріотів, загиблих від пострілів снайперів, померлих у лікарнях героїв,  названих народом Небесною Сотнею. Найстаршому з них було 83 роки, наймолодшому – лише 17.

Вічна пам’ять героям…

 

 

 

 

Мелодія серця Славута

   Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їх твори, ми ще більше зрозуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі, навчимось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно, бо вони стали найдорожчими людськими цінностями.

      З нагоди святкування 400-річчя першої згадки про місто Славута у міській бібліотеці для дорослих в читальному залі оформлено викладку літератури «Мелодія серця Славута». На якій представлені книги славутських письменників, поетів та композиторів.

 

Афганістан болить у моїй душі

  10 лютого зав. бібліотекою для дорослих Горопаха Н. А. спільно з директором історичного музею Андрощуком С. О.  та молодшим науковим співробітником Моісеєвою С. О. в музеї організували та провели виховний захід: «Афганістан болить у моїй душі», приурочений до 27 річниці виведення військ з Афганістану та Дня учасників бойових дій на території інших держав. Розповідь бібліотекаря та молодшого наукового співробітника супроводжувалась відеороликами про Афганістан, а директор музею провів цікаву та змістовну екскурсію.

    Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну – вони цього заслуговують.

 

 

 

Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча пам’ять!

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Участь у ній взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України. 3360 з них загинули, 72 пропали безвісти, 3560 стали інвалідами.

Афганська війна залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Виставка – роздум: «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча пам’ять!» на абонементі бібліотеки для дорослих, акцентує увагу на важких, жахливих буднях війни.

 

 

 

 

Під знаком Купідона

   Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина. 

      Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.

 13 лютого у читальному залі бібліотеки для дорослих зав. бібліотекою Горопаха Н. А., провела для учні дев’ятого та десятого класу  НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія" №5 свято «Під знаком Купідона».

         На святі діти дізналися багато цікавого про цей день та прийняли участь у цікавих конкурсах та вікторинах на краще знання літературних творів про кохання. В кінці свята за результатами конкурсів журі визначило Валентину та Валентина.

Бажаємо всім нехай у вашому житті завжди поряд буде кохання і любов до матері і батька, до землі любов одне до одного. Чекайте світлого чистого кохання. І воно обов’язково прийде до ваших сердець. Надійтеся й вірте в це всією душею.

 

Незбагненна сила кохання

 

  У відділі абонемента представлена книжкова виставка присвячена одному з наймолодших свят України - дню всіх закоханих, котрий відзначається щороку 14 лютого. В Україні свято відзначається з початку 90-х років минулого століття.

   Класичною емблемою Валентинового дня вважаються червоні троянди і «валентинки», які з’явилися ще в 15 столітті. ЇЇ винахід приписується герцогу Чарльзу Орлеанському, який борючись з нудьгою у в’язниці, склав любовні послання своїй дружині.

Запрошуємо всіх бажаючих загорнутися в чарівні обійми літератури про кохання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Трагедія Крут: крізь призму минулого та сучасного

 

  29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.

    Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

         Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

        Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

      Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року був підписаний  Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

       До цієї дати міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку "Трагедія Крут: крізь призму минулого та сучасного".

 

 

 

 

 

Трагедія Крут

         29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. 

       24 січня в міській бібліотеці для дорослих була проведена історико-патріотична година: «Трагедія Крут». Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України. Учасники заходу переглянули документальний фільм «Шлях у вічність» присвячений героям Крут. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. 

 

 

 

 

Пам’яті жертв Голокосту

 

      Щорічно 27 січня ми відзначаємо День пам'яті жертв Голокосту. Допоки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

   В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України.

  Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноцидів і злочинів проти людяності.

    До цієї скорботної дати на абонементі бібліотеки для дорослих організовано тематичну полицю книг «Пам’яті жертв Голокосту».

 

 

 

 

День Соборності та Свободи України

 

   День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, він мав стати днем подвійного всенародного свята – Незалежності й Соборності.

      Саме цій знаменній події присвячена книжкова виставка: «День Соборності та Свободи України». Тож вивчаймо власну історію і цінуймо здобутки попередників!

 

 

 

 

Шляхами мужності і слави

 

  Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки «Шляхами мужності і слави», яка діє в читальному залі і присвячена 73 – річчю визволення  міста  Славути від нацистських загарбників.

   Битва з фашизмом далека історія для більшості сучасників, та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали.

    Книжкова виставка містить добірку документів, в яких змальовується героїчна  історична спадщина нашого славного міста Славути, немеркнуча пам’ять про героїв – визволителів,  важкий шлях героїчного визволення міста Славути від фашистських загарбників.

 

 

Традиції святкування Різдва

 

  Наша бібліотека робить великий внесок в справу відродження, популяризації та розповсюдження українських звичаїв, обрядів, традицій шляхом організації книжково-ілюстративних виставок, переглядів літератури та проведення уроків народознавства.

  Новорічним святам та традиціям святкування їх на Україні  був присвячений урок народознавства "Традиції святкування Різдва", який відбувся  10 січня  в читальній залі бібліотеки для  дорослих.

 Народознавець Караван Марія Олександрівна  розповіла про  цікаві обряди колядування і щедрування. Присутніх ознайомили з історією свята Різдва та традиціями українського народу, пов'язаними з цим святом.

  Зав. бібліотекою Горопаха Н. А. розповіла та показала презентацію, як святкують Різдво в США.

  Діти з цікавістю порівняли звичаї та обряди святкування Різдва в Україні та за кордоном.

     Гарному настрою сприяли колядки та щедрівки у виконанні Марії Олександрівни

  Година народознавства  викликала у присутніх почуття приналежності до свого родоводу та прагнення продовжувати і підтримувати традиції українського народу. Адже всі погодились, що наші традиції дуже оригінальні і цікаві.

 

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – суботаМи в соціальних мережах: