Українська література завжди була совістю, голосом народу. Українські письменники ставлять в основу своєї творчості вселюдські ідеї добра, звертаються до вас, читачів з кращими своїми творами, що будять совість, правду і людяність, захищають рідну мову, як основу духовного життя народу. Прочитайте їх!

Моріарті, Л.

Таємниця мого чоловіка: роман /Л. Моріарті. - К. - Вид. група КМ - БУКС, 2016, - 384 с.

    Сесилія Фіцпатрик, мати трьох доньок, упевнена, що знає про свого чоловіка все. Однак одного разу натрапляє на листа, написаного його рукою, з приміткою: розпечатати тільки по його смерті. Читати чи не читати? Які темні секрети приховував стільки років чоловік, що видавався таким простим і пересічним? І що робити з таємницею, яка, щойно випливе на світ, здатна зруйнувати життя багатьох родин?

Янсі, Р.

5-а хвиля: роман /Р. Янсі. - К.: Видавнича група КМ - БУКС, 2016. - 448 с.

    Це війна двох світів, двох цивілізацій. Після першої хвилі чужопланетного вторгнення Земля поринула в морок. Друга хвиля - всесвівтній потоп. Третя хвиля - жахлива пошесть, яку не пережило дев'яносто сім відсотків людства. А після четвертої хвилі працює єдине правило: не довіряй нікому.

Щістнадцятирічна Кассі Салліван, сама - одна в пустельному ворожому світі, змушена тікати від істот, які зовні дуже схожі на людей, але мета яких - винищити останніх людей до ноги, щоб розчистити простір для себе. Як же Кассі вижити і як розшукати меншого братика - єдиного вцілілого з колись щасливої родини, якщо не можеш довіряти навіть людині, котра тебе врятувапла - загадковому хлопцю на імя Еван Вокер?

 

Моем, В.

Розмальована вуаль: роман    /В. Моем. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с. іл.

  На кого чекала Кітті, даючи відмови численним претендентам на її руку? Радше просто пливла за течією, байдужа до світу у своєму снобізмі… Її чоловіком став молодий бактеріолог Волтер Фейн – перший, хто з такою незвичною серйозністю освідчився їй. Перший, хто трапився на шляху, коли Кітті вирішила побратися раніше за свою молодшу сестру… Та в Гонконгу їй стало нудно, нудно, нудно… Швидкоплинний роман з харизматичним Чарлі закінчиться з першим складним випробуванням, і Кітті вирушить з нелюбим чоловіком до Мей-тан-фу, де вирує холера. Попереду – смертельна небезпека. І непевний шлях до світу, повного барв і нових сенсів, світу, що так довго ховався від неї за розмальованою вуаллю ілюзій…

Ру, М.

Повернення у притулок: роман / Меделін Ру. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304. с.: іл.

   Це місце сниться їм у кошмарах… Ден і його друзі мріють забути про те, що трапилося з ними торік у коледжі. Але жахливі події не залишають у спокої, і пам’ять повертається вночі у вигляді страшних снів. Якось друзі отримують розірвані чорно-білі фотографії, на яких нашкрябано лише кілька слів: «З тобою не покінчено». Вони розуміють, що розгадку таємниці треба шукати в подіях минулого літа. Та для цього їм необхідно повернутися туди, де вони дізналися, що таке справжній страх…

Сміт, В.

Око тигра. У пошуках скарбів: роман   /В. Сміт. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.

       Тисячу років скарб чекав нового володаря на дні океану. Колишній солдат Гаррі Флетчер проміняв війну на спокійне життя. Але чарівна жінка та люди з його минулого втягують його в небезпечну авантюру. 

У Гаррі не залишається вибору – він повинен переграти своїх супротивників і підняти з дна дорогоцінний вантаж. Адже той, хто заволодіє скарбом, не тільки розбагатіє, але й залишиться живий...

Мадзантіні, М.

Не йди: роман    /М. Мадзантіні. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сіиейного Дозвілля", 2016. - 304 с.

       Головний книжковий хіт початку XXI століття. 

Не буває нещасного кохання. Буває важке, гірке, божевільне й смертельно небезпечне. Його кохання було безумством. Нестримна пристрасть до нещасної нужденної емігрантки спалахнула в серці успішного лікаря і чудового сім’янина. Він кохав і ненавидів її, хотів покинути – і не міг. А вона обожнювала цього безжального чоловіка, чекала і щоразу дарувала йому свою ніжність. Та життя поставило його перед вибором, і він зрікся її. Лише пізніше він зрозумів, що втратив, і дізнався про самого себе те, про що волів би не знати…

Ферранте, Е

Моя неймовірна подруга: роман    /Елена Ферранте. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 352 с.

     Книга, що стала світовою літературною сенсацією у 2012-му, розпочавши цикл «Неаполітанські романи», фінальна, четверта частина якого — «Історія втраченої дитини» — увійшла до шорт-листа Букерівської премії 2016 року. 

Справжня жіноча дружба. Її можна зненавидіти, але від неї неможливо відмовитися. Елену і Лілу завжди бачили разом. Навчатися, щоб стати багатими, – такою була їхня мрія. Але життя повело до неї різними шляхами. Розумниця Елена здобуває освіту, а обдарована Ліла працює в сімейній майстерні. Змагаючись і зростаючи в цьому суперництві, подруги залишать однолітків далеко позаду. Але в Італії 1950-х років вирватися зі світу невігластва і батьківського диктату непросто. Це наче гра, у якій Елена і Ліла зробили різні ставки. Яка переможе?

Локгарт, Е.

Ми були брехунами: роман   /Емілі Локгарт. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.

      Були Синклери – з тих, що літають лише першим класом і завжди живуть у п’ятизіркових готелях. Був приватний родинний острів. 

Була Вона, дівчина – перша онука, білошкіра, висока, вродлива. Був Він, хлопець – бунт, амбіції та міцна кава. Були четверо друзів-брехунів, літо, імена на піску та запах океану. Було перше кохання. І була – катастрофа? 

Вона ставить питання. Вона пише їх на стікерах над ліжком. Вона хоче дізнатися правду. І чує брехню. Брехню. Брехню. Але Вона таки дізнається. Ви також дізнаєтесь правду… Але якщо вас запитають, чим закінчується ця книжка, не кажіть нізащо. Просто збрешіть.

 

Львів. Кава. Любов: збірка. - Х.: Книжковиий  Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 272 с.

    Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...

Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.

Хоган, Р.

Хранитель забутих речей: роман    /Рут Хоган. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 352 с.

    Сорок років тому письменник-початківець Ентоні Пардью в один день втратив все найдорожче: його наречена Тереза гине напередодні весілля, а подарований нею медальйон, символ кохання, безслідно зникає. Залишилися тільки біль від непоправної втрати й почуття провини... У завжди закритій на ключ кімнаті він зберігає колекцію втрачених і врятованих речей у надії допомогти бодай одному розбитому серцю, повернувши йому втрачене. А дивний заповіт Ентоні стає для його помічниці Лори не тільки другим шансом на щасливе життя, але й можливістю нарешті виконати клятву, яку дав коханій Терезі...

 

Кінг, С.

Кінець зміни: роман    /С. Кінг. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 448 с.

    Це піднесене і моторошне закінчення містичної трилогії про детективні розслідування Білла Ходжеса, розпочаті в романах «Містер «Мерседес» та «Що впало, те пропало», від всесвітньо відомого американького письменника і майстра хорору Стівена Кінга. Твір було анонсовано під час нагородження першого з цих романів премією Едгара Алана По як кращої книжки жахів 2015 року.

Один за одним здійснюють самогубство люди, що дивом вижили у натовпі, роздавленому божевільним «Мерседесом», та врятовані детективом Ходжесом на дитячому концерті. Але ж вбивця містер «Мерседес» знаходиться у психіатричній лікарні в стані напівовоча… Чий таємничий голос нашіптує страшні слова, після яких жити несила? Білл Ходжес шукає відповідь на це питання, а наввипередки з ним іде невблаганна смерть…

Старовинні українські узори для вишивання хрестом. -Х.: Клуб Сімейногго Дозвілля, 2016. - 144 с.

     З давніх-давен вишивка на одязі була оберегом, що відводив біду й привертав щастя.

Разом із цією книжкою кожна майстриня зможе вишити обережні узори на сорочках, рушниках, дитячому одязі. Тут наводяться кольорові схеми та яскраві фотографії традиційних узорів різних регіонів України з поясненнями значення символів. Дізнайтеся, що символізують вишита калина, мак, ружі, листя хмелю, пави, сонце, зірки тощо.

   Також ви знайдете викрійки як сучасного вишитого одягу, так і традиційної вишиванки.

Ігнатенко, І.

Етнологія для народу  /І. Ігнатенко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с.

   Сьогодні чималий інтерес викликають звичаї та традиції наших предків. Захопливо й цікаво ця книжка розповідає про обряди та прикмети і не лише описує їх, але й пояснює, які щоденні справи та потреби лягли у їхню основу. Ви дізнаєтеся про народні вірування, пов’язані з календарними святами, із життєвим циклом людини: сватанням та весіллям, народженням дитини, хрестинами, похованням. 

Навіщо під ліжко клали гребінець і хустку? Чому на весіллі били горщики? У яких випадках жінка, підшиваючи сорочку, не робила вузлів? Чому не можна було будувати хату з верби чи осики?

Криштопа,О.

Герої (не) війни. Про мертвих, живих і ненароджених  / О. Криштопа, О. Каліновська. - Х.: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 303 с.

   За кожною подією цієї війни, які колись проаналізують військові аналітики та стратеги, – Кримом весни 2014-го і Донецьком, горою Карачун і ДАПом, Іловайськом і Дебальцеве – сотні життів їх безпосередніх учасників: живих, які особисто розкажуть про себе на цих сторінках, та мертвих, голосом яких стануть їх рідні та побратими. Подвиг льотчиків з бригади морської авіації у Ново-федорівці, що врятували з Криму унікальну військову техніку; історії донецьких «ультрас», з яких народився добровольчий батальйон «Донбас»… Й інший бік цієї війни – політичні та фінансові оборудки і те, що називають «небойовими втратами». 

Ровеллі, К.

7 основних уроків з фізики   /К. Ровеллі. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

     Наукова революція, яка стрімко наближає людство до міжзоряних мандрівок, зробила фізику цікавою не лише вченим. У семи захоплюючих уроках Карло Ровеллі наближає читачів до розуміння підвалин загальної теорії відносності, величної архітектури Всесвіту і фізики елементарних часток, квантової механіки і квантової гравітації, над таємницями яких б’ються фізики-теоретики. Автор надзвичайно чесний з читачем, не намагаючись уникнути складних для розуміння моментів, але, зачарований красою безмежного зоряного неба, робить свою розповідь яскравою і розумною, маючи на меті головне: наука про Всесвіт не може бути нудною. І від дивовиж цього Всесвіту справді захоплює дух…

«Сім основних уроків фізики», присвячені «найпрекраснішій з теорій» — теорії відносності Альберта Ейнштейна — миттєво стали бестселером на батьківщині автора: за шість місяців було продано 140 тисяч примірників та побито рекорд «П’ятдесяти відтінків сірого», що одночасно надійшли до продажу в італійських книгарнях. Сьогодні книга Карло Ровеллі перекладена 21 мовою, і, пояснюючи її успіх у інтерв’ю газеті The Guardian, автор сказав: «Я думаю, людям подобається, що це відносно просто, але є багато поезії в тому, щоб спробувати показати красу природи…»

 

Роздобутько, І.

Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна повість   /Ірен Роздобутько. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 240 с. іл.

    Цей сонячний день — останній день її життя, й вона мусить присвятити його собі... Що вона зробить, якщо вона — звичайна молода жінка, життя якої замкнено на простих і зрозумілих речах: дім, робота, чоловік? А всі мрії, бажання і почуття давно вкрилися кригою?

Може, цей останній день стане для неї першим?

Зіталер, Р.

Ціле життя       /Р. Зіталер. - Х.: Віват, 2016. - 160 с.

   Ця книжка - про життя. Вірніше про волю до життя. Герой від самого дитинства переборює труднощі, на його долю випадає Друга світова війна, його світ зруйнований, проте він не втрачає людяності та здатності бачити навколишню красу, живе просто та природно, і ціле життя - кохає. А крім Андреаса у романі є ще один головний герой - це велика природа, могутня, велична, прекрасна.

 

 

 

 

Ілюха, Ю.

Неболови: збірка оповідань    /Ю. Ілюха. - Х.: Віват, 2016.- 240 с. іл.

  Той, хто вміє вловити небо й посадити його в акваріум, називається неболовом, той, хто тепер тримає небо над Україною, як ото харків’янин Олесь Самохвалов, боєць Добровольчого українського корпусу з позивним «Ленін», теж неболов, і баба Галька, котра  вже десять років сама-самісінька з котом Сірим живе на покинутому хуторі, і колишня акторка Лідка, яка проміняла богемне сценічне життя з оберемками квітів на «Тюльпани» на передку, котрі залишають після себе десятиметрові вирви… Це живі, болючі, чесні новели про слобожан та Слобожанщину, де вгадується танок Марії Матіос та Сергія Жадана.

Кіпіані, В.

"Зродились ми великої години..." ОУН і УПА. Бібліотека "Історичної правди"   /В. Кіпіані. - Х.: Віват, 2016. - 303 с.

   Визвольний рух XX століття й зокрема діяльність ОУН і УПА належать до тих малодосліджених явищ минулого, які вартують стати одним із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії.

Це видання становить собою корпус текстів, авторами яких є впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти. Мовою фактів, свідчень, спогадів, побутових подробиць і навіть філософських міркувань вони відповідають на гострі питання, намагаючись відшукати правду про відчайдушних борців за українську державність — про бандерівців, у лапках і без.

Спаркс, Н.

Записник. Сторінки нашого кохання    /Ніколас Спаркс. - Х.: Віват, 2016. - 224 с.

   Цей роман є третім по рахунку з написаних відомим американським письменником Ніколасом Спарксом та перший з надрукованих його творів. У 2004 році світ побачив зворушливу екранізацію довгої історії кохання. Ви, мабуть, її бачили, але книга завжди краще, а зараз ще й українською мовою.

Перед початком читання ми наштовхуємось на попередження, що «цей твір – художня вигадка. Усі імена, герої, місця та події є витвором уяви автора…» Але достеменно відомо, що на написання цього роману автора спонукало знайомство із історією 60-річного подружнього життя бабусі та дідуся його дружини. Тому можна стверджувати, що історія довгого та відданого кохання не є фантастичною, а навпаки  - вартою наслідування. 

Чорней, В.

Яблуко в тайстрі: роман - феєрія   /Валеорія Чорней. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 432 с.

   Чого тільки не сховаєш до гуцульської тайстри! Скажімо, яблуко — чарівне яблуко пізнання найважливіших для людини цінностей. Або маленьку жінку з трепетним серцем, настільки ж природну, як гірська яблунька, відкриту до світу, вдячну своєму народу, уважну до найменших дрібниць, адже довкола нас стільки знаків, які треба вміти відчитати. Вона шукатиме свою справжню любов, вона рятуватиме митця від сліпоти душі. Бо так, це насамперед роман про людську душу — яка доти жива, доки людина вміє бачити істинну красу.

Савка, І.

Шипшинове намисто: коротка проза  /Ірина Савка. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 160 с.

  Герої цих новел — прості звичайні люди, зі складними, часто поламаними долями і зраненими душами. Їхні історії нанизуються одна на одну і творять справдешнє шипшинове намисто — червоного кольору кохання, з гострими колючками болю, розчарування, втрати. У цих новелах так багато правди життя, як у самому житті. І стільки ж любові до людини.

 

Дубинянська, Я.

Свій час: роман   / Я. Дубинянська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 464 с.    

      Час не терпить, коли його приватизують, й іноді здатен затягнути зухвальців у непрємні пригоди. Час мінливий і водночас непорушний, він може бути спільний для всіх, і для кожного - персональний.

   Роман "Свій час" має кілька захопливих сюжетних ліній, дії його відбуваються у різних часових та просторових межах. Уважні поціновувачі літератури з задоволенням помітять у ньому цілком упізнаваних персонажів літературної тусовки, вгадають найулюбленішу книжкову подію країни і, звісно ж, старовинне і таємниче місто, що його охороняють кам'яні леви. 

Малярчук, Т.

Забуття: роман      /Т. Малярчук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с.

   Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати.

      У цьому романі тим славетним забутим є  В'ячеслав Липинський, український історик польського походження, філософ і невдалий політик, засновник українського монархізму. Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї. Але й ним поживився синій кит української пам'яті. Авторка вкладає розповідь про цього чоловіка в уста молодої жінки, героїні роману, нашої сучасниці, котра досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки.

 

Бабич, ОЛ.

Янголи та янголята     /О. Бабич. - Х.: АССА, 2015. - 64 с. іл.

    Більшість людей у складних ситуаціях звертається до своїх янголів-охоронців. Багато хто зберігає талісмани у вигляді янголят у місцях, що мають для господаря особливе значення. А тепер уявіть собі, якої магічної сили набуде янголя, зроблене власноруч! На сторінках книги кращі майстри рукоділля поділяться з вами секретами своєї творчості, докладно описуючи кожен крок. Таке янголятко може стати не тільки оберегом вашої оселі, але й приємним подарунком для тих, кого ви щиро любите!

Чернобаєва, Л.

Квіти в різних техніках.   / О. Чернобаєва. - Х.: АССА, 2015. - 64 с. іл.

      Яскраво виражена індивідуальність завжди була в пошані. І зовсім не обов'язково витрачати величезну кількість грошей і часу на пошук і покупку ексклюзивних речей. Досить докласти трохи терпіння і старання — і ваш обзаз стане неповторним. Допоможуть вам у цьому професійні поради та рекомендації автора з виготовлення квітів. Такі квіти — гарний спосіб оновити старі речі і внести родзинку в новий образ. Вони відмінно підійдуть для прикраси сумок, верхнього одягу, головних уборів і виготовлення аксесуарів.

Бабій, І.

Сучасна українська літературна мова. Морфологія: навчальний посібник    /І. Бабій. - Тернопіль: Навчальний посібник - Богдан, 2016. - 184 с.

    У навчальному посібнику відповідно до вузівської програми з «Сучасної української літературної мови» у систематичній послідовності пропонується методика проведення лабораторних занять із «Морфології». З метою ефективного засвоєння граматичної системи української мови рекомендується план, перелік наукової літератури, система вправ для домашнього й аудиторного виконання, контрольні запитання, завдання підсумкового тестового модуля. Для студентів і викладачів філологічних факультетів та учителів-словесників. 

Новак, О.

Світ симетрії. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 208 с. іл.

    У книзі розглядаються, переважно у доступній формі, основні ідеї математичної та фізичної симетрій, що лежать в основі сучасного наукового світорозуміння.

     Теоретичні полодження проілюстровано багатьма прикладами, задачами та рисунками з природи.

Поляков, О.

Хроніки туманної Трої: роман     /Олег Поляков. - К.: Вид. група КМ - БУКС, 2016. - 368 с.

     Перший роман Олега Полякова "Рабині й друзі пані Векли" літературний критик Євгеній Стасіневич назвав кращим дебютом 2015 року. "Хроніки туманної Трої" розвивають ідеї так званої "химерної" прози, започатковані автором у дебютній книжці. В ньому поєднано непоєднуване: на перший погляд, виразний масліт із рисами детективу, який у третій частині зненацька перетворюється на роман-містерію з елементами "метафізичної археології". Також це роман про час, у якому тісно переплетені минуле, майбуття і сьогодення.

Бегбедер, Ф.

Кохання живе три роки: роман   /Ф. Бегбедер. - К.: Вид. група КМ - БУКС, 2016. - 192 с.

    Відома теорія твердить: кохання залежить від рівня гормонів у крові. Не виробляється більше дофамін — прощавай, закоханість! Марк Марроньє, на жаль, переконався в цьому на власному досвіді: щойно минули перші три роки його шлюбу, як дружина йому набридла, а героя затягнув вир нової пристрасті. Але час невпинно біжить, і до критичного трирічного строку лишається всього тиждень. Невже і цього разу все повториться знову?

Кирик, Ю.

Яблуневі квіти    /Ю. Кирик. -Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

  Найбагатше і найромантичніше місто на сході Австрійської імперії. Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею, і за нагоди попросив у батьків її руки. Софійці він здавався принцом, який зійшов зі сторінок казок. І тепер цей принц – її чоловік. Та невдовзі дівчина збагнула, що вона ніколи не стане сенсом його життя. А вона так жадає бути коханою і щасливою. Хто здійснить її мрію?

 

Пахомова, Т.

Я, ти і наш мальований і немальований бог: роман /Т. Пахомова. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

   Драматична та зворушлива сімейна сага, що пробуджує віру в добро та милосердя. Напружений сюжет роману зачарує вас і змусить читати, не відриваючись.

Коли у гамірний Львів, де поряд жили вірмени і поляки, українці і євреї, прийшла страшна війна, родині маленької Міри дивом вдалося врятуватися з гетто. Її з матір’ю та сестрою визволяє селянин, на чию померлу доньку Мар’яну вона так дивовижно схожа. Тепер її життя – у темному підвалі, з іграми на нічному сільському кладовищі, у постійній небезпеці… Вона чекає на кожну нову весну, що приходить до єврейської родини з християнськими пасками, і просить подарувати на день народження сонце…

 

Гуменюк, Н.

Танець білої тополі: роман   /Н. Гуменюк. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304 с.

    Самотню Ніку, яка пам’ятає справжню любов і ласку лише від єдиної людини – няні з дитячого будинку, – доля приведе до білої тополі на горі біля села, яке вона так довго розшукувала. Наче у снах дитинства намріялось дівчині це дерево… Колись посадив цю тополю для своєї коханої Левко, що пережив окупацію, боротьбу в УПА та заслання… 

Їхні випробування закінчаться тут, біля білої тополі. Хто вони одне одному, ці люди з різних епох? І чи перетнулися б їхні шляхи, якби не біла тополя на горі, посаджена двома закоханими багато років тому?

Ру, М.

Притулок: роман   /Меделін Ру. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 288 с. іл.

   Інтрига, яка приголомшує! Старий будинок… Загадкові фотографії… Нічні жахіття…

Той, хто потрапляв сюди, залишався тут назавжди. Але Ден цього не знав. Він приїхав сюди на літні курси для обдарованих підлітків і набагато пізніше дізнався, що колись ця будівля була лікарнею для дивних людей. Що відбувалося тут? Чому деякі коридори і підвал замуровані? Хтось потайки стежить за ним. В бібліотеці коледжу Ден з друзями знаходить загадкові фотографії. А незабаром трапляється те, що шокує і учнів, і педагогів. Ден повинен розгадати таємницю притулку, інакше він сам опиниться в небезпеці…

Шепетіс, Р.

Поміж сірих сутінків: роман   /Р. Шепетіс. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.

   П’ятнадцятирічна Ліна Вілкайте живе в щасливій освіченій сім’ї, у спокійному європейському містечку. Талановита дівчинка збирається стати художницею і передчуває радісні зміни в житті. Але доля вирішує інакше — і ось її рідну Литву, її затишний Каунас анексовано Радянським Союзом, а Ліна та її сім’я, як і багато литовців, опиняється в брудному ешелоні для депортованих, який рухається в східному напрямку. Героїня, яку зачаровують тривожні картини Едварда Мунка, опиняється в моторошному світі, призначенням якого є зруйнувати людське обличчя того, хто мав нещастя туди потрапити. Що чекає на дівчинку, її рідних і друзів між сірих тонів Сибіру і Заполяр'я? Авторка писала роман, беручи за основу дійсні спогади литовців, які пережили радянську депортацію.

Талан, С.

Повернутися дощем: роман    /С. Талан. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 448 с.

   Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…

Вдовиченко, Г.

Ось відкрита долоня: збірка   /Галина Вдовиченко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 208 с.

  Оповідання, з яких складається книжка, – наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя… Чоловіки й жінки, чужі та найрідніші, діти, брати і сестри… Вони даватимуть поради, чи, радше, пропозиції, які варто почути у швидкоплинному повсякденні. Вони тягтимуть три роботи в Італії та уникатимуть життєвих мелодрам. Вони гратимуть в історію на львівській площі Ринок і випадково передбачатимуть майбутнє. Як сліпі, навпомацки шукатимуть щастя, дослухаючись не до порад психолога, а до маленького заблуканого папужки. Збиратимуть тіло по шматках у військовому шпиталі і намагатимуться зібрати розбиті душі, малюючи зелене дерево… Проживатимуть життя, у якому слова раптом набули нових значень.

Книга ілюстрована малюнками талановитої художниці Тетяни Гущиної.

Корній, Д.

Зворотний бік світів: роман   /Дара Корній. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с. іл.

  Усе на світі має свій зворотний бік, свою протилежність, свою опору… Палке кохання і жагуча ненависть, запальна юність і мудра старість, крижана зима і буйне літо, світ і темрява, добро і зло. Але занадто довго хтось талановито смикав за мотузки почуттів безсмертних. І тепер не завжди друг – друг, а ворог – ворог. Світлі боги підступно зраджуватимуть, а темні будуть жертвувати собою заради порятунку світів, які зупинились над прірвою Хаосу. І, засліплені, готові зробити ще один крок…

Джоджо Мойєс

Дівчина, яку ти покинув: роман    / Джоджо Мойес. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімиейного Дозвілля", 2016.- 400 с.

    Лів отримала загадкову картину в подарунок від чоловіка. Коли він трагічно загинув, жінка цілком утратила сенс життя, лише картина нагадувала їй про найщасливіші миті разом з коханим. Здавалося, вона відчуває його подих, чує його сміх. Та одна випадкова зустріч змінила життя Лів. Вона з’ясувала, хто зображений на полотні, й дізналася історію цієї дивовижної жінки, яка незбагненним чином сплелася з її власною долею. 

Неймовірні пошуки, нові зустрічі й знайомства надихають Лів. Вона знову вчиться сподіватися й вірити, вона знову чекає на кохання!

Лагеркранц, Д.

Дівчина у павутинні: роман   /Д. Лагеркранц. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 432 с.

   Нові часи настали для Лісбет Саландер та Мікаеля Блумквіста. Лісбет оголосила війну кримінальній імперії батька. А «Міленіум» Мікаеля от-от буде поглинено великим медіаконцерном. Тож гакерка й журналіст зустрінуться знову, щоб урятувати часопис. Блумквіст з головою поринає в розслідування справи Франса Балдера: таємничої загибелі відомого науковця, розробника штучного інтелекту. А Лісбет з’ясовує, що за всім цим стоїть її найнебезпечніший ворог. Він, наче павук, сплів для неї пастку…

Лис, В.

Діва Млинища: роман     /В. Лис. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016, - 368 с.

    Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами… 

Ондатже, М.

Англійський пацієнт: роман   /М. Ондатже. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304 с.

«Англійський пацієнт» — найвідоміший роман канадського письменника Майкла Ондатже — є одночасно і щемливою історією трагічного кохання та тлі Другої світової війни, і книжкою, яка приголомшує глибиною філософських роздумів. Нагороджений Букерівською премією, а також найвищою літературною відзнакою Канади — Премією генерал-губернатора — роман був з успіхом екранізований 1996 року й отримав дев’ять «Оскарів» із дванадцяти номінацій.

Вінник, А.

Коли повертається веселка: роман   /А. Вінник. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 240 с.

     В українській літературі засвітилася зірка Анастасії Вінник! Її персонажі кохають, сумують, удаються у відчай і знаходять у собі сили жити далі! Таню Ладну розбудив телефонний дзвінок редактора. Виявляється, вона стала відомою після останньої статті. Але журналістка лише сумно посміхнулася своєму несподіваному успіху. Того дня вона говорила з лікарем… Маленька пухлина в мозку позбавила барвів її життя. Вона не бачить кольорів, не бачить веселки… Однак Таня не звикла здаватися! Часу лишилося обмаль, але вона повинна встигнути: відшукати свого єдиного Романа, познайомити його з сином, розповісти неймовірну історію кохання до кінця...

 

Талан, С.

Надежда: роман    /С. Талан. - Х.: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга"; Белгород: ООО "Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2016. - 304 с.

    С детства Павлинка жила надеждой. Сначала она мечтала, что у нее будет папа, как у других девочек. Потом она всей душой хотела вырваться из дома, который отчим превратил в ад. Она верила, что вырастет и перевоплотится из гадкого утенка в красавицу. Просто как в сказке, которую часто рассказывала ей мама. И вот девушка в городе. Впервые Павлинка вышла на улицу в нарядном платье, почувствовала себя неотразимой. Теперь она другая – красивая, уверенная в себе студентка престижного вуза. Рядом тот, о ком мечтала всю жизнь, – любимый Юра. Но прошлое может вернуться…

Мельник, Я.

Маша, або Постфашизм: роман    /Я. Мельник. - Львів, Вид-во Старого Лева, 2016. - 288 с.

  Четверте тисячоліття. Журналіст «Голосу Рейху» несподівано закохується в самку стора - одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей - і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за людською рівністю та свободою. В гостросюжетному футуристичному романі відомого українського письменника стрімка інтрига й вражаючі сцени поєднані з боротьбою ідей та сильним гуманістичним пафосом. Це перший в Україні інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості.

Сирота, Л.

Прип'ятський синдром: роман   /Л. Сирота. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Семейного Досуга"; Белгород: ООО "Книжный клуб "Клуб Семейного Досуга", 2016. - 224 с.

      Город просыпался солнечным утром, еще не зная, что через несколько дней эти зеленые улицы станут зоной смерти. Ирину эвакуировали из Припяти, и вскоре невидимая смерть начала забирать друзей, знакомых. Она испытала человеческую «зону отчуждения»: равнодушие чиновников, цинизм официальной медицины... Ирина начинает терять зрение. Слабея, она узнает о страшной болезни сына, спасти которого может только операция за границей – чудо, на которое надежды почти не осталось. Но женщина не отступает. Ее и малыша ждут новые испытания и предательство, пройти через которые поможет только вера…

Вовк, Ю.

Доки смерть не розлучить нас: роман  /Ю. Вовк. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

Володимир і Марія… Нащадки двох родів землеробів… Побут, століттями й поколіннями вивірений до дрібниць… Але вони змушені прийняти виклик історії — і стати будівничим незалежної України. Визвольна боротьба, підпілля, фашистський полон… Кохання і зради, перемоги і зневіра. Клятва любові до рідної землі — «доки смерть не розлучить нас» — ці самі слова Володимир промовить колись і до Марійки. І назавжди закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть. Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…

Гнатко, Д.

Проклята краса: роман    /Д. Гнатко, - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 240 с.

  Нова книга Дарини Гнатко, переможниці Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Вибір видавця»! Полтавщина. 30-ті роки ХХ століття. Природа наділила просту сільську дівчину Ганнусю неабиякою красою. Товста чорна коса, світло-блакитні очі в темних віях, дзвінкий сміх… Кожна клітина її тіла дихає звабою та чарівністю. Парубки втрачають голову та ладні на все, щоб оволодіти нею. Однак серед залицяльників юної красуні є й одружені чоловіки... Ганнуся стає винуватицею руйнування чужої родини, а згодом і власної… Чи був у неї вибір? Дуже непроста історія життя сільської красуні на тлі найдраматичніших подій української минувщини: голодомор, сталінські репресії.

Батор, Йоанна

Піщана гора: роман   / Йоанна Батор. - Львів: Вид-во "Астролябія", 2015. - 480 с.

   До шахтарського містечка на заході Польщі збігаються заплутані стежки доль людей, повиштовхуваних із своїх домівок війною. Кожен по своєму сподівається на свою частку щастя на новому місці: хтось намагається знайти скарби колишніх мешканців міста, а хтось — сягнути висот шахтарської кар’єри, одні пов’язують зміни у своєму житті зі щасливою зустріччю з якимсь чужинцем, а інші — з перефантазовуванням свого минулого, вклеюючи власні фото до чужого сімейного альбому. Та всіма ними невидимо керує, протягом десятиліть водячи манівцями, болісний спадок поколінь, що сягає своєї кульмінації у Домініці, якій, імовірно, таки вдасться відкрити двері до нового життя...

Гаррис, Д.

Шоколад: роман    /Джоан Гаррис, - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 329 с.

   Чарівним вітром змін до маленького французького містечка завіяло чудову жінку та її маленьку дочку. Згодом Віана Роше відкриває на головній міській площі шоколадну крамничку, де готує чудові тістечка, запашну каву та головне — шоколад на усякий смак. Здається, ця дивовижна жінка здатна дібрати ключик до будь-якого серця, бо вона має чудовий дар — вгадувати потаємні бажання людей та усі печалі лікувати солодкими ласощами. Але тільки коли Віана зустрічає молодого цигана Ру, вона нарешті розуміє власні бажання...

Чайлд, Лі

Нездоланний: роман   /Лі Чайлд. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.

   Книга «Нездоланний» ─ остання, двадцята, у серії відомого письменника Лі Чайлда про колишнього військового поліцейського Джека Ричера. У ній головний герой, втім, як і завжди, випадково потрапляє у вир карколомних подій, які з першого погляду здаються незначними, але перетворюються на глобальні! Джек Ричер випадково потрапляє у містечко з дивною назвою Материн Спочинок. Чому його так назвали? Це єдине, що цікавить колишнього поліціянта. Замість відповіді доля зводить його з Мішель Ченґ. Жінка — детектив, шукає свого зниклого колегу Ківера. Разом вони розслідували одну нескладну справу, яка несподівано повернула на інше... Ричер вирішує допомогти з пошуками. Та дуже швидко з’ясовує: тутешні мешканці занадто підозрілі. Інакше навіщо їм стежити за ним і намагатися вбити? Що ж тут насправді відбувається?..

Мастєрова, В.

Смарагд: роман     /В. Мастєрова. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 288 с.

  Він не знав матері. Малим хлопчиком бігав з циганськими дітьми, потім старанно вчився в університеті, потім… А потім був Афган, де він, молодий переляканий хлопчина, у перервах між боями з тугою згадував рідну домівку. Йому пощастило – він вижив, і з того часу вирішив присвятити себе служінню Богу, дарувати людям мир і радість. Та одного разу зустрів жінку... Вона вабила, від її посмішки тануло його серце. Тепер він має обирати: виконати обітницю перед Богом чи бути щасливим із коханою жінкою…

Зубицька,Н.П.

Лікуємо ромашкою - Тернопіль: Навчальна книга "Богдан", 2003. - 80 с.

(Серія "Таємниці Зеленої планети").

       У пропонованому виданні у простій і дохідливій формі подано інформацію про ромашку лікарську та рецепти рослинних зборів з її використанням.

Книга знадобиться усім, хто займається або цікавиться народною медициною, у тому числі фітотерапією.

Бачинський, А.

140 децибелів тиші: роман   /А. Бачинський. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. - 128 с.

     В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також - вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха...

 

Івасько, М.

Дев'ять кроків назустріч вітру: роман  /М. Івасько. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с.

   Сімнадцятирічний Бенедикт Крех утік з дому. Він знав, що приречений, що хвороба невиліковна, але перед смертю хотів відчути смак життя. Хлопець приїхав до великого міста, щоб нарешті пожити так, як йому мріялося: серед цікавих особистостей, у вирі незабутніх подій. 

А ще в нього є таємниця. Він давно пише вірші. На околиці великого міста хлопець зустрічає своє перше кохання – бунтівну й веселу Анну. Завдяки коханій Бенедикт знайомиться з відомою співачкою та авторкою пісень Рутою Кулаковою. Рута давно у творчій кризі, а з його віршами знову відчула величезне натхнення. 

Проте життя Бенедикта стрімко спливає. Він бореться за кожну мить поруч з Анною, але…

Лис, В.

Графиня: роман     / В. Лис. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.

   Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.

Криштальський, А.

Чорноморець, матінко: роман - дилогія   /А. Криштальський. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с.

    2 романи в 1 книжці! Цей захопливий твір не поступається романам «Чорний Ворон» і «Червоний». Накотилася на Україну хвиля фашистської навали, а потім німців змела червона повінь. Спустошені села, спалена земля. За право вільно жити на ній б’ється Чорноморець. Він карає зрадників, вистежує радянських агентів, та хитрий і незримий ворог іде за ним та не відступає. Чорноморець через бойову подругу Соньку попереджає побратимів про небезпеку, але врятувати їх від куль більшовиків не в змозі. Чорноморець залишається сам. Тепер його єдина мета – визволити кохану Надійку, яку більшовики хочуть стратити. Він має встигнути та вирвати її з пазурів смерті. Також до книжки увійшов роман «Заступниця».

Мойес, Дж.

До зустрічі з тобою: роман    /Джоджо Мойес. - Х.:Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.

    Це зворушлива історія про кохання наперекір усім перешкодам, про маленьке життя і велику надію, яка може витримати будь-які удари долі.

Луїза знає, скільки кроків від зупинки до її будинку і що, найпевніше, вона не кохає свого парубка. Але навіть не в’являє, як зустріч із чоловіком, прикутим до інвалідного візка, може змінити її життя… Вілл розуміє, що після аварії завжди відчуватиме біль і власну неповноцінність, і певен, як покласти цьому край. Але навіть не здогадується, що затого в його дім увірветься вихор кольорів, радість і кохання на ім’я Лу... 

Рогашко, А.

Крізь безодню до Світла: роман    /А. Рогашко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 208 с.

  Під липами затишного міста, попивши кави та поблукавши тихими вуличками, доля вирішує, що прийшов час їй утрутитися в життя трьох подруг – Віри, Христини та Мар’яни… Різні, як земля, вода й вогонь… Однакові, як… Як можуть бути однакові три самотні жінки, нещасливе кохання і невдалі шлюби у яких залишилися в минулому, а тепер лише квартира, робота та, іноді, спільні посиденьки в улюбленій кав’ярні. Але все раптово зміниться однієї весни. Випадковий попутник у маршрутці чи неочікуваний телефонний дзвінок – коханню не важливо, де і з чого розпочати свою пристрасну мелодію. Тільки серце вестиме героїнь, роблячи вибір усупереч усім законам логіки і зовсім не передчуваючи страшної небезпеки, що нависла над ними трьома: поруч полює холоднокровний убивця, і він ще жодного разу не схибив… Сподіватися залишається лише на долю, а доля – теж жінка.

Метисон, Р.

Куди приводять мрії: роман   /Р. Метисон. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 288 с.

Роман, що миттєво став бестселером, викликавши численні дискусії в літературних і наукових колах. А фантастична мелодрама за його мотивами з неперевершеним Робіном Вільямсом у головній ролі здобув премію «Оскар» і став справжнім каноном для американського кінематографу.

Кобилянська, О.Ю.

Людина: вибрані твори    /О. Ю. Кобилянська. - К.: "Знання", 2014. - 206 с.

    У повісті Ольги Кобилянської (1863—1942) “Людина” перед читачем постає освічена, шляхетна дівчина, вихована у дусі новітніх ідей сучасної Європи, що відстоює своє право самостійно обирати власну долю. Але її життя складається драматично. Авторка весь час тримає читача під впливом магічної сили своєї оповіді, і йому потрібно самому знайти відповідь на питання, що треба зробити, аби героїня повісті була щасливою. До збірки входить також низка оповідань і новел, які підібрані таким чином, щоб показати тематичну багатобарвність художньої творчості письменниці.

Ткаченко, Г

Спалені мрії: роман  / Г. Ткаченко. - Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с.

      Війна увірвалася у життя Мар’яниної родини: її чоловік загинув на фронті. Фашисти лютували, забирали останні харчі, кидали в палаючі хати старих і малих. А партизани не поспішали на допомогу мирним жителям… Та ось нарешті прийшли до села радянські визволителі. Чим же обернувся для Мар’яни довгоочікуваний мир? Жінка так мріяла, що її діти побачать світле майбутнє, будуть жити у злагоді та добробуті. Чи справдяться її сподівання?

Аньєс Мартен - Люган.

Щасливі люди читають книжки і п'ють каву: роман  / Аньєс Мартен - Люган. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. - 160 с.

    Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган - сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

 

 

Щерба, Н.

Часова битва: роман: роман     /Н. Щерба. - ВД "Школа", 2015. - 448 с.

    У шостій книзі циклу «Часодії» на Василину й Феша чекають неймовірні випробування. Наближається фатальна мить — вирішальна битва за трон Часу. Зодче Коло збентежене: Василина Огнєва стала ученицею Астрагора, запеклого ворога всіх ефларських часівників, Феш Драгоцій безслідно зник, і невідомо, що очікує ключників у майбутньому. І тільки Астрагор упевнений у своїй долі та стрімко прямує до найголовнішої мети, залучаючи союзників і розбиваючи ворогів. 

Чи вдасться Василині врятувати свого друга? Яка доля судилася її батькові, Нортону Огнєву? Ким же насправді є Родіон Хардіус і які ще таємниці зберігає Розколотий замок? В останній книзі часодійної історії розкриються всі найважливіші секрети і ми нарешті дізнаємося, на чиєму боці сам Час! 

"Часодії"- це оповідь про дружбу й довіру.Про те,як важливо вміти дружити,про те,еа скільки сильна справжня дружба і якою крихкою вона може стати,якщо волею долі друзі опиняються по різні боки барикад...

 АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016.- 352 с. іл.  

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу — як його назвали оборонці летовища — це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне — про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те — що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці — читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони Донецького аеропорту.

Читайте, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки!

   Дашвар, Л.

Покров: роман   /Дашвар Люко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. -384 с.

   Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар`яна не звертає уваги на це — усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», — сказав він. І від того стало так солодко...

   Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку...

  Звідки ж Мар`яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...

 Корсак, І.

Мисливці за маревом: роман    /І. Корсак. - К.: Ярославів Вал, 2014, - 272 с.

 «Мисливці за маревом» - можливо дещо химерна книга про те, що гідність людини не здолає навіть сокира ката. Сокира та вищербиться, іржа її сточить, а слово Данила Братковського непідвладне назавше іржі чи тліну. А ще в книзі йдеться про кохання і гідність, які зі зброєю у руках, як поверне життя, боронити вартує.

 Антипович, Т.

Мізерія: роман. - К.: Нора - Друк. 2007. - 208 с.

  «Мізерія» – це несподіване балансування на межі поезії й непристойності, іронії й трагізму. Тут майже мультиплікаційні імена героїв, дивакуваті сюжетні виверти, однак людські нерви і мізки – справжні. Автор створив неповторну метафоричну реальність, крізь яку наша дійсність проступає тонким пунктиром.

 Роздобутько, І.

Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя: роман    /І. Роздобутько. - К.: Нора-Друк, 2012. - 272 с. 

 

Головна героїня роману є своєрідним провідником у замкнений світ пацієнтів психодиспансеру, а функція її полягає в тому, щоб їх просто вислухати. Оповіді пацієнтів різні. Спочатку здається, що все це хвороблива маячня. Але з часом героїня починає бачити внутрішній стан речей і відтоді усе зовнішнє викликає у неї лише сум або сміх. Згадуючи своє попереднє життя – кар"єру успішної письменниці, гламурні вечірки, розмови ні про що, гонитву за славою і багатством – вона розуміє, що треба негайно тікати на безлюдний острів. Але скільки брати квитків на літак, адже для того, щоб вести за собою армію, достатньо мати лише десять послідовників. Чи дванадцять?

  Бондарук, І.

Це  коротке довге життя: роман   /І. Бондарук. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.

   Щоденники… Скільки всього на їхніх сторінках! Радість і сум, талан і безталання, щастя і злигодні, злети і падіння. Читаючи їх, наче мандруєш у часі та просторі, проживаючи нове життя разом із родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що припав на долю України. 

   Хома прожив таке довге і таке коротке життя на своїй землі, зі своїм народом, розділяючи весь біль, що припав на долю України... У колгосп пішов одним із перших — щоб дали спокійно жити. Двох синів відправив на фронт, а після перемоги сім років чекав на повернення сина — ворога народу — з таборів... Навчав дітей і онуків жити та не боятися. І уроки діда не пройшли повз їхні серця...

  Флегг, Ф.

Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка": роман    /Фенні Флегг. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с. 

  Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя.

   Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.

Кокотюха, А.

Охота  на маршала: роман     /А. Кокотюха. - Х.: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга"; Белгород: ООО Книжный Клуб "Клуб семейного  досуга", 2014. - 352 с.

   Зима 1946 года. Дмитрий Гонта — бывший военный разведчик, а ныне майор милиции — начинает жизнь заново.

   Когда на станции были ограблены и сожжены три вагона, Гонта сразу понял: это дело рук банды Ржавого, изменника Родины. Выясняется, что в поисках похищенного заинтересован лично товарищ Сталин! Все ниточки дела ведут к... маршалу Жукову! Подозревают, что груз похитили по его личному приказу.

  Гонта оказывается перед нелегким выбором. Как майор милиции он должен разыскать похищенное, но как фронтовик, воевавший под командованием Жукова, не может бросить тень на его имя. Ведь Дмитрий понимает: маршала хотят загнать в ловушку. Гонта собирает своих боевых товарищей, чтобы найти и уничтожить секретный груз раньше, чем до него доберутся враги Жукова.

   Майер, Дж.

Невидимая угроза: роман        /Дж. Майер. - Х.: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга"; Белгород: ООО Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2015. -288 с.

    Дрожащими руками София взялась за телефон. Сообщение повергло ее в ужас! «Что прошло, не забылось. Оно настигнет тебя. 2 июля тебя ждет расплата...»

   Ей хотелось бы думать, что это шутка. Но такое же сообщение получил ее брат, а еще Филипп и Юлия. Раньше они даже не знали друг о друге, но теперь оказались связаны мрачной тайной. Кто и за что мстит им?

Гнатко, Д.  

Мізері: роман     /Стівен Кінг. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.  

    У житті успішного письменника Пола Шелдона була лише одна жінка, яку він щиро ненавидів, — героїня його мелодраматично-пригодницьких романів Мізері Честейн. «Убивши» нарешті Мізері й добряче відсвяткувавши початок нового етапу творчості, письменник на глухій дорозі потрапляє в автокатастрофу. Опритомнівши в будинку колишньої медсестри Енні Вілкс, своєї «найпалкішої шанувальниці», схибленої маніячки-вбивці, Пол Шелдон зрозуміє, що таке справжня ненависть, біль і жах і яку ціну має сплатити автор за своє творіння.

 Талан, С.

Купеля: збірка      /Світлана Талан. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 240 с. 

2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

   ...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...

 Зузак, М.

Крадійка книжок: роман        /Маркус Зузак. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 416 с. іл.    

     До влади в Німеччині прийшли фашисти. Вперше Смерть побачив маленьку Лізель, коли прийшов забрати душу її братика. Він став свідком того, як дівчинка вкрала першу книжку, і зацікавився її долею. Він приходив до її будинку, де, ризикуючи життям, родина переховувала єврея. Він слухав, як Лізель читала книжки під час бомбардувань. Смерть завжди був поруч. Під час останньої зустрічі він розкриє крадійці книжок свою найбільшу таємницю...

Гнатко, Д.

Катерина: роман    /Д. Гнатко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 256 с.

     Чи зможе полум`я кохання подолати жагу помсти?

    Середина ХІХ століття. Катруся росла без мами, а коли в хаті з`явилася мачуха Килина, життя дівчини стало нестерпним. Килина прагнула видати її за старого, але багатого сотника Яковенка. Дівчина в розпачі: весілля не за горами, а Микола, якого вона кохала, трагічно загинув... Звідки чекати порятунку?

    Випадково Катерина потрапляє на очі графу Гнатовському. У серці чоловіка спалахує пристрасть, така сильна, що він ладний на все, аби красуня стала його дружиною. Та сотник не збирається поступатися.

 Ванье,Н.

Дикая одиссея. 6000 км по Сибири, Китаю и Монголии с моими собаками: роман        /Николя Ванье. - Х.: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга"; Белгород: ООО Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2015, - 352 с.: ил. 

    Собачья упряжка несется в лабиринте заснеженных скал, по коварному льду рек. Здесь, среди снежных просторов, только от псов зависит жизнь человека, сидящего в санях. Только с помощью человека вожак сможет отыскать путь. Лишь вместе они выживут среди снегов!

Новая книга известного французского путешественника, писателя и фотографа, посвятившего жизнь изучению Сибири.

   И снова он собирается в путь... 21 декабря. Температура –30° С. Упряжка из 10 собак стартует из небольшого поселка на берегу Тихого океана. А впереди 6 000 км по снегу и скалам, встречи с людьми и животными, бураны. Только благодаря выносливости и чутью своих собак Ванье сумел преодолеть все испытания и пройти этот нелегкий путь. Этот роман — о преданности и дружбе человека и животных.

Хімич, М.

Байстрючка: роман      /М. Хіміч. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.

            Сімейна драма та чорна магія!

     Ксеню вже давно непокоїла думка: може, Геник не її справжній батько? І ось під час чергової сімейної сварки старша сестра Варвара видає дівчинці мамин секрет: у Ксенії інший тато! Дівчинка приголомшена. Тепер вона хоче знайти справжнього батька і його родину, поринути у доросле життя.

    В електричці Ксеня знайомиться з Марком. Хлопчина стає її першим коханням, та дівчина не здогадується, що її з Марком пов`язують не лише почуття, а й сімейна таємниця...

  Таран, Л.

Остання жінка, останній чоловік: оповідання     /Л. Таран. -Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 272 с. 

  Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване — все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.

 Луцишина, О.

Любовне життя: роман   /О. Луцишина. - Львів: - Видавництво Старого Лева, 2015.-238 с.

       Оксана Луцишина, дослідниця творчості Бруно Шульца та Вальтера Беньяміна, авторка кількох книг віршів та збірок малої прози, у своєму другому романі розповідає пронизливу історію про любов і вигнання. Йора зустрічає Себастьяна – і саме з цієї зустрічі починається її інше, справжнє життя. Ключем до роману «Любовне життя» є, зокрема, колода карт Таро, але водночас це реалістична сюжетна «емігрантська» проза з виразно окресленою соціальною проблематикою. Ця іронічна і ніжна, інтелектуальна і романтична, майже невигадана і абсолютно фантастична історія з флером м’якого гумору і немилосердного сарказму гарантовано подарує вам радість, задоволення від читання і навіть трохи катарсису.

Петровський В. В., Семененко В. І.

Історія України: Заборонені кохання: Особистості. Долі. Почуття / В. В. Петровський, В. І. Семененко. - Х.: ВД "ШКОЛА", 2010. - 432 с. іл.

 

    Говорячи про історію, ми говоримо про особистості. Особистості – це втілення подій, процесів, цілих епох. Тож зрозуміти, що являє собою особистість, означає глибше осягнути історичний процес. Саме цим, а не бажанням порпатися у брудній білизні, зумовлено задум цієї книги, головним підґрунтям якої стали архіви, листи, спогади, щоденники... З них читач і дізнається про радощі, щастя, біль кохання, муки ревнощів, розлучень і втрат людей, які нерозривно пов'язані з нашою історією.

Рот, В.

Дивергент. Нескорена: роман / В. Рот. - К.: Компанія ОСМА, 2015. - 384 с. 

   В Чикаго далекого майбутнього все не так, як сьогодні. Шістнадцятирічна Беатрис стоїть перед вибором: вона має приєднатися до однієї з п’ятьох наперед визначених фракцій, що й вирішить її долю до кінця життя. Але рішення виявляється не таким простим, адже Беатрис не така, як усі, й у наперед визначені рамки вона не пасує. Та й світ, у якому вона живе, схоже, не такий уже й ідеальний.

Дереш, Л.

Пісні про любов і вічність: збірка / Л. Дереш. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. -368 с.

   Любко Дереш, як завжди, інтригує, ставить у своїх текстах запитання, на які дає парадоксальні відповіді. За які принципи треба триматись у цьому житті? І чи потрібні вони взагалі? У чому справжня цінність людини? До чого призводять пошуки глибинних смислів буття?

Любко Дереш пропонує шукати свої власні відповіді на питання, що ставлять пісні про любов і вічність.

Фаулз, Дж.

Колекціонер: роман  / Джон Фаулз. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 304 с.

   Фредерик Клеґґ - нічим не примітний банківський клерк. Єдина його пристрасть - метелики. Впіймати, посадити під скло, зберегти їхню красу, щоб милуватися в будь-який момент... Але якось він знаходить екземпляр, набагато цікавіший за метеликів...

Кінг, С

Відродження: роман  / Стівен Кінг. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 416 с.

  1962 рік, Гарлоу. Джеймі було шість, коли в їхньому містечку з'явився новий пастор - молодий і розумний Чарльз Джейкобз. Та коли його родина загинула у страшній аварії, священик прокляв небо і зрікся Бога... Кілька років по тому Джеймі опинився на межі життя й смерті, і колишній пастор урятував його. Але чому, прийшовши до тями, хлопець відчув, ніби сталося щось жахливе? І чому тепер йому сняться мертві дружина й син Джейкобза?

Підмогильний, В.

Невеличка драма: роман на одну частину /В. Підмогильний. - К.: Знання, 2014. - 294 с. - (Скарби)

   “Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного (1901—1937) належить до нового для української літератури типу інтелектуального роману. Цей твір — своєрідний психологічний зріз життя людини в Україні в 1920-ті роки. Кажучи словами відомого літературного критика Ю. Шереха, це твір про двох. Головні герої уособлюють у собі не тільки чоловіче й жіноче начала, але й різні світогляди, різне бачення щастя — “щастя розумової величі” і “щастя чуттєвої величі”. Роман читається із захопленням і спонукає читача до роздумів над природою людини, сенсом життя, суперечностями між розумом і почуттям, почуттям і обов’язком.

Генрі, О

Дари волхвів. Останній листок: вибране  / О. Генрі. - К.: Знання, 2015. - 181 с.- (Класна література)

    До пропонованої збірки творів видатного американського письменника О. Генрі (Вільям Сідні Портер, 1862—1910) увійшли найбільш яскраві оповідання із його багатої і різнопланової літературної спадщини. Читача зачаровують уже перші сторінки книги, вражає неперевершений стиль всесвітньо визнаного майстра жанру короткої оповіді. Поєднуючи гумор 

і гуманізм, О. Генрі перетворює прозу буденного життя маленьких людей на повчальні притчі про вічні цінності, і байдуже, де відбувається дія — на Дикому Заході чи в бетонних нетрях Нью-Йорка. “Дари волхвів”, “Останній листок”, “Дороги, які ми вибираємо”, “Споріднені душі” та багато інших оповідань неодноразово екранізувалися.

Кулакова, П.

Я пам'ятатиму твоє обличчя / П. Кулакова. - Брустурів: Дискурсус, 2014.- 165 с.

   Коли людина втрачає найцінніше, постає питання — як знайти сили, щоб жити далі? Саме такі обставини складаються в житті головного героя цієї книги, Андрія. Після трагічної загибелі нареченої, втікаючи від болю втрати, він вирушає разом з другом в українську «глибинку». Проте, замість того, щоб пірнути у сільську тишу і простоту, несподівано стає свідком жорстокого вбивства.

Далі перед очима оживає моторошна місцева легенда зачарованого озера, що переплітається з абсолютно реальними злочинами. Починає непомітно стиратись межа між справжнім й вигаданим, між живими людьми та привидами, між здоровим глуздом і божевіллям. Чи зможе звичайний хлопець розплутати клубок таємниць і віднайти правду? Чи зможе він вціліти та вистояти до кінця? Добро завжди перемагає зло. Принаймні, так кажуть…

Казанжи, З.

Якби я була: міську історії   / З. Казанжи. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2014. - 236 с.

   «Якби я була» - це 88 міських історій у facebook-стилі. Тобто історій, тлом для яких незмінно є Місто, а основним акцентом – емоції, увесь розмаїтий спектр від казкового захвату жінки, яка щойно закохалася, до пекучого страху дитини, яка щойно збагнула, що вона в цьому світі самотня. Написані жвавою і живою мовою, ці історії стають своєрідним дзеркалом, де кожен читач може підгледіти своє відображення, піймати власний спогад, побачити реальність під іншим кутом.

Зелінський, А.

Соняхи. Духовність на час вйни  / А. Зелінський. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. -126 с. іл.

 

   Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.

Гілберт, Е.

Їсти, молитися, кохати: роман / Е. Гілберт. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. - 416 с.


  «Їсти, молитися, кохати» - надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману - письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.

Слоньовська, Ж.

Дім з вітражем: роман / Ж. Слоньовська. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. - 222 с.

  Роман – переможець конкурсу польського видавництва «Знак» Literanova обраний з-поміж більш як тисячі рукописів. Авторка – у минулому львів’янка, нині – мешканка Кракова, українка з польськими коренями. Дім з вітражем і власне вітраж – 1912 року «народження», Львів, чотири покоління жінок (прабабця, бабця, мама і донька), зріз культурного і політичного життя в періоди становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) – елементи захоплюючої, інтригуючої любовної історії: так про Львів не писав ще ніхто.

Орвелл, Дж.

1984: роман / Джордж Орвелл. - К.: Вид-во Жупанського, 2015. - 312 с. (Майстри світової прози)

    «1984» – один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою – фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий бодай найменший прояв свободи, нехай навіть у вигляді можливост і мати свої власні глибоко приховані, вільні від примусу думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?

Толкін, Дж. Р.Р.

Сказання про дітей Гуріна  / За ред. Крістофера Толкіна. - Льві:, Вид-во "Астролябія", 2015. - 320 с.

    Твір, який опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Нієнор, що мусять спокутувати мужність їхніх батьків. Над ними тяжіє прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім боротьба, навіть безнадійна, все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — «Гобіті» та «Володарі Перснів».

Брукс, Т. О.

Бережіть янголів своїх. - Х.: Віват, 2015. - 224 с.- (Натхнення).

  Кожного з нас від самого народження веде по життю янгол-охоронець, який оберігає в небезпечних ситуаціях, допомагає подолати труднощі й уникнути горя. Але що може примусити янгола зректися людини? І для чого насправді нам даються важкі життєві випробування? Про це розмірковує у своєму романі Тетяна Брукс, розповідаючи нам історію звичайної жінки, яка відчайдушно хотіла бути щасливою. Присвятивши всю себе сім'ї, одного дня вона дізналася про зраду чоловіка... А далі, немов сніжний ком: нещасний випадок, розлучення та повний крах звичного укладу. Чи зможе головна героїня, яку до того ж переслідує нав'язливий сон, впоратися з труднощами, які випали на її долю, й отримати заслужене щастя? І хто все ж таки вершить нашу долю: Господь, на допомогу якого ми так сподіваємося, чи ми самі?

У якості бонусу пропонуємо вам познайомитися з талановитими оповіданнями авторки, що, наче фрагменти мозаїки, доповнюють роман та створюють гармонійну завершену картину людського буття.

Ніколайчук, Л. В.

Лікування рослинами статевих розладів у жінок. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2004. - 176 с. - (Серія "Таємниці Зеленої Планети")

    Ця книга про рослини, що використовують для лікування статевих розладів у жінок, про значення рослинного харчування для врегулювання та нормалізації функцій статевої системи. Вона також допоможе батькам, у яких підростають доньки, навчитися правильно розвивати чутливий і ніжний організм дівчинки.

 Олекса Різників

Одноримка. Слрвник омонімів та схожословів. - Тернопіль: Богдан, 2011. - 408 с.

   Ця книжка – словник омонімів та омонімічних форм – схожих слів, слів-близнят, слів «обоє рябоє» за вимовою та написанням, але відмінних за значенням. Проілюстровано схожослови одноримками – віршиками-мініатюрами з омонімічними римами. Лексичні омоніми, здебільшого, взяті з 11-томного Словника української мови, складають чи не менше половини поданих тут схо-жословів. Решта – слова, які стають схожими, омонімічними, при словозмінах, власне омофонами, омоформами... Охоплено максимум схожих слів, вживаних в українській мові. Амплітуда змісту одноримок обмежена омонімічною римою, але досить широка – серйозне, поважне, жартівливе, смішне, каламбури, гра слів, а то й просто ілюстрація схожословів. Адресується школярам, студентам, широкому колу читачів, передусім шанувальникам рідної мови.

Гісем О. В., Мартинюк О. О.

Всесвітня історія. Від найдавніших часів до початку ХХ століття. Довідник для учнів та абітурієнтів. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2009. - 736 с.

   Якщо ви обрали випускний іспит із всесвітньої історії у школі або вступний до вищого навчального закладу — цей довідник для вас. У ньому в доступній і зручній формі викладено теоретичний матеріал шкільного курсу всесвітньої (новітньої) історії (10-11 класи), дано тлумачення найважливіших історичних понять і термінів. 

   Для випускників шкіл та вступників до вищих навчальних закладів, учителів, усіх, хто цікавиться історією.

Війна очима ТСН: 28 історій. По той бік камери. - К.: Вид-во "Основи", 2015. - 218 с. іл.

  Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.

 Різників, О.

Спадщина тисячоліть: українська мова. Чим вона багатша за інші?  / О. Різників. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011. - 192 с.

   У книзі вперше у нашому мовознавстві висвітлено таку актуальну тему як багатство української мови, яку автор ретельно обґрунтовує на основі різноманітних наукових джерел, досліджуючи фонетичні, морфемні, морфологічні, синтаксичні особливості української мови. Посібник доповнено поезіями автора, новелами. Книга стане у пригоді учителям, студентам, учням старших класів та усім, хто цікавиться рідною мовою.

 

Афанасьєва, О.

Плануємо навчання математики на рівні стандарту: посібник для вчителя  / О. Афанасьєва. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 192 с.

   Посібник складається з шести розділів. У першому розділі розглядають- ся науково-методичні засади навчання математики в старшій школі, харак- теризуються особливості підручника, даються поради стосовно організа- ції навчального процесу. Кожен із наступних чотирьох розділів присвячено відповідній темі курсу математики. Останній розділ присвячено підсумко- вому оцінюванню навчальних досягнень десятикласників з математики. Посібник може бути використаний вчителями, які працюють як за зазна- ченим підручником, так і за іншими підручниками.

 

Бабій, І.

Службові частини мови в українській мові: Навчальний посібник. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011. - 96 с.

  У посібнику розглядаються складні питання вивчення службових слів у сучасній українській мові. З метою глибшого засвоєння теоретичного матеріалу подаються вправи – практичні завдання, що допоможуть студентам на заняттях. Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів, викладачів та учителів-словесників.

 Скрябін, К.

Я. Паштет і Армія   / К. Скрябін. - Х: "Фоліо", 2015. - 223 с.

  Ця книжка - виключно чоловіча п'єса з використанням характерної військової риторики, написана відомим українським співаком Андрієм Кузьменком (Кузьми), лідером групи "Скрябін". Книга "Я, Паштєт і Армія" - розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта (Сергія Павлова), який потрапив в армію із-за проблем з деканом в університеті, де Сергій був кандидатом біологічних наук. Книга проникнута армійськими буднями та гумором, який піднімає настрій кожному.

 Амеліна, В.

Синдром листопаду, або Homo Compatiens: роман / В. Амеліна. - Х.: Віват, 2015. - 288 с.

  Юрій Іздрик у передмові зазначає: "Якби не психічна девіація героя, - що наповнює розповідь дивними, схожими на галюцинації, то на ясновидіння мріями, - ми отримали б біографію цілком звичайного нашого сучасника, що виріс у дитячому будинку, пережив буремні 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів, актуальним маркуванням яких все ще залишається Майдан. Однак і фантастична особливість героя, і його бачення, що пунктиром проходять через всю книгу, малюючи вже не зовсім впізнавану, а іноді - цілком загадкову дійсність, і своєрідні авторські притчі, які збагачують простір тексту додатковим виміром, перетворюють "Синдром листопаду" на складне поліфонічний твір, де біографічні та історичні реалії - далеко не основні елементи конструкції.

     Саме за унікальну здатність героя відчувати і переживати чужі страждання автор вплітає українські події останніх років в контекст новітньої історії цілого світу. І мова йде не стільки про політичні паралелі (скажімо, київського Майдану і на площі Тахрір в Єгипті), як про те, що в сучасному глобалізованому світі немає і не може бути локальних конфліктів ... "

 Майкл ( Михайло Мишкало)

Сторожі тротуару. - К.: Комора, 2013. - 148 с.

  «Сторожі тротуару» — це перший в українській літературі прямий голос «втраченого покоління» зламу 1980-1990-х років.

   Покоління «гастарбайтерів», що розлетілося по світу в пошуках обітованої землі. Покоління «Львова, якого не було», — зниклих заводів і гуртожитків, театрів і музеїв, вокзалів і кнайп. Покоління, яке загубилося на цивілізаційному переломі, і чий досвід, часто трагічний, ще чекає на своїх літописців.

   Михайло Мишкало, пам'ятний читачам легендарної львівської газети «Поступ» кінця 1990-х як колумніст «Майкл», дебютує в жанрі якраз такого «літопису самовидця». Інженер за освітою, він торгував на базарах Львова, Варшави, Белграда, Будапешта, Ольштина, працював різноробочим та нянькою у Великобританії. Він пройшов шлях тисяч українців і зміг його описати. Тому тут усе живе і справжнє — від мови та реалій часу до почуттів, провідне й наскрізне з яких — любов.

 Мюссо, І.

Поклик янгола: роман  / Г. Мюссо. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с. 

   Хто знає, чи була то випадковість, чи, може, то янголи покликали їх обох...Медлін і Джонатан зіштовхнулися в аеропорту Нью-Йорка. Про цю зустріч можна було б легко забути, якби не одне: випадково вони переплутали мобільні телефони. Цікавість взяла своє: кожен з них занурився у пам'ять чужого телефону, намагаючись зазирнути у життя незнайомої людини. Але таємниці, які вони дізнались, змусили чоловіка й жінку терміново взяти квитки на літак і ступити крок назустріч одне одному...

Гоукінз, П.

Дівчина у потягу: роман  / П. Гоукінз. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 320 с.

   Рейчел щодня сідає на той самий потяг. Проїжджаючи повз затишні приміські будиночки, вона кожного дня бачить подружню пару, яка снідає на веранді. Рейчел подобається спостерігати за ними, адже їхнє життя видається їй більш радісним, ніж її власне. Але одного разу в цьому безтурботному раю, яким вона уявляє їхню оселю, дівчина побачила дещо шокуюче. Вона розповідає про побачене поліції. Але їй не вірять...

 Лавренюк, М.

Печериці для мудрої господині / М. Лавренюк. - Тернопіль: Навчальна книга -  Богдан, 2013. - 72 с.

   Книга «Печериці для мудрої господині» вдало поєднує популярний виклад результатів наукових досліджень, щоденний практичний досвід сучасної української господині та доброзичливий гумор, котрий оцінили і полюбили читачі попередніх книг Марії Лавренюк. Автор підкаже правила вибору та зберігання печериць, поділиться рецептами із власної кулінарної практики, допоможе написати тематичний шкільний реферат з біології чи історії. Зрештою, просто подарує кілька годин витонченого, захоплюючого читання.

Хайл, Л.

Омріяний край: роман  / Л. Хайл. - К.: Дуліби, 2014. - 240 с.

   Кримським татарам присвячується. Головна героїня – кримськотатарська дівчинка Сафі, яка народилася за межами історичної батьківщини, виростала на оповідках про рай під назвою «Крим». Коли багатолітня її мрія опинитися на тій благословенній землі здійснилася, її чекало жорстке розчарування: нова реальність поставилася до неї більш, як вороже. Однак через сувору дійсність прогулькують промінчики нового трепетного почуття – безмежної, всепоглинаючої любові до рідного краю.

Вдовиченко, Г.

Маріупольський процес: роман / Г. Вдовиченко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 288 с.

   Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати... Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка - чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть...

 Фізика / Укладачі: Немченко К. Е., Дудінова О. В. - Х.: ФОП Співак В. Л., 2013. - 352с.

   Посібник укладено за чинною програмою з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

  У практичному довіднику наведено основні теоретичні відомості з усіх тем програми, приклади розв'язування типових задач, а також завдання для самоконтролю.

Видання розраховане на старшокласників, випускник! в загальноосвітніх навчальних закладів, учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, а також абітурієнтів та вчителів фізики.


 Васильченко, В.

Українська мова, п'ятдесят кроків у грамотність: Навчальний посібник. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2014. - 416 с. 

   Книга є збірником поділених на 50 блоків завдань, систематизованих за найактуальніщими напрямками у плані мовної грамотності.

Волонтери. Мобілізація добра: збірка. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 256 с.

    Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже.

  До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.

 Денисенко, Л.

Відлуння: від загиблого діда до померлого: роман  /Л. Денисенко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013 - 320 с. 

  Донедавна Марта фон Вайхен пишалася своїм корінням: її предок поляг смертю хоробрих під час Другої світової війни й похований десь під Житомиром. Аж раптом дівчина дізнається, що вона - нащадок нациста, який доживав свій вік у божевільні, граючись у єврея. Відлуння минулого кличе її до України, поки майбутнє блукає вулицями Берліна...

Тєлєжкіна, О.

Усі види мовного розбору: фонетичний, морфологічний. словотвірний, синтаксичний. - Х.: Вид. група "Основа", 2012. - 300 с. 

  Пропонований посібник містить схеми усіх видів мовного аналізу відповідно до чинної программи шкільного курсу української мови: фонетичний, орфографічний, лексичний, фразеологічний, морфемний, словотвірний, морфологічний, синтаксичний розбір. Крім того, у книзі проаналіхзовані типові труднощі, що виникають під час виконання того чи іншого лінгвістичного аналізу, а також подається блок вправ та закріплення проблемних практичних навичок та їх удосконалення, завдання для самоконтролю і матеріал для довідок, що допоможе правильно виконати запропоновані вправи.

Карнегі, Д.

Як насолоджуватися життям і отримати задоволення від роботи   / Д. Карнегі. - К.: ТОВ "Компанія ОСМА", 2015. - 160 с.

 Автор багатьох бестселерів Дейл Карнегі навчить вас, як можна наповнити своє життя відчуттям гармонії та цілеспрямованості, як зробити кожен день більш радісним і корисним, як підвищити свою працездатність і насолоджуватися своєю роботою. Дозвольте цій книзі змінити на краще ваше життя і відкрити в собі таланти, про які ви навіть не здогадувалися.

 Голдинг, В.

Володар Мух: роман   / В. Голдинг. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 304 с.

  Дивна, страшна й напрочуд приваблива книжка! Діти на безлюдному острові. Жахливий Звір, який ховається всюди й ніде. Хлопчики, які загралися в жорстокість і війну. Чи зможуть вони вижити? Яку жертву зажадає від них загадковий Володар мух?

Горбань, С.

Роман з містом: роман   /С. Горбань. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 192 с. 

   Початок ХХ століття. Магда Свідзинська народилася й виросла в заможній львівській родині. У талановиту красуню закохався барон фон Штаубе, але своє серце дівчина віддала простому юнакові. Заради коханого вона ладна кинути все... Цій дивовижній жінці судилася непроста, але яскрава доля — жити на зламі епох, пізнати насолоду кохання та сповна спити лиха, пройти крізь війну та репресії, але попри всі злигодні не втратити головного — власної душі...

Доляк, Н.

Загублений між війнами: роман  / Н. Доляк. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 496 с.

   Існують такі особистості, яким життєвої сили Бог відміряв ніби на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український прозаїк і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає.

   Цій непересічній людині довелося жити, мабуть, в один з найскладніших історичних періодів — у першій половині ХХ століття. Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в'язень, до того ж талановитий літератор — це все про нього!

   У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу...

 Гуменюк, Н.

Вересові меди: роман   / Н. Гуменюк. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 320 с.

  Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля... Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч своїй долі... Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.

 Рогашко, А.

Осіннє Рондо місячної ночі: роман  /А. Рогашко - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015 . - 208 с.

 "Осіннє Рондо місячної ночі" - яскрава і зворушлива історія любовної одержимості, що творить чудо. Люди віднаходять своє минуле, переступаючи через морок часу. Люди, що вірують у любов, врешті відшукують її поміж майже повсюдним мерехтінням байдужих сердець і облич.

 Бут, С.

Листи з того світу: роман   / С. Бут. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 304 с. іл. 

  Студент Львівської політехніки Андрій Багрій - майбутній реставратор і пристрасний колекціонер старожитностей. Одного разу, працюючи на Личаківському цвинтарі, у склепі, де півстоліття тому поховали двох немовлят, Андрій знаходить старий лист... Це справжній крик про допомогу - прохання врятувати викрадену дитину. Заінтригований Андрій вирішує дізнатися, що насправді трапилося багато років тому. Він не здогадується, у який лабіринт лячних таємниць заведе його це розслідування...

 Лобода, С.

Час Ліліт: роман  / С. Лобода. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 256 с. 

   Віднедавна все життя Єгора полетіло шкереберть. Загинула дружина, довелося покинути незавершену дослідницьку роботу... Довкола нього руйнуються долі інших людей, а він навіть не здогадується, що причини цих подій треба шукати... у біблійній історії.

 

Жолдак, Б.

УКРИ : кіноповість   / Б. Жолдак. - А -БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224 с. 

  Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про сучасне АТО.

  Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника.«УКРИ» — це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.

 

  Роздобутько, І.

Гудзик - 2. Десять років по тому: роман  / І. Роздобутько. - К.: Нора - Друк, 2015. - 320 с. 

   В цій книжці - продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик». Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...

 Цілик, І.

Червоні на чорному сліди: оповідання   / І. Цілик. - К.: Комора, 2015. - 152 с.

  Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра… Улюблені герої Ірини Цілик – непримітні кияни, що мовчки двигають на собі тягар життя, і чиї обличчя зазвичай не потрапляють у поле зору телекамер…

 Литвин, Я.

Пухнаста: роман. - К.: Нора - Друк, 2007. - 240 с.

     Книжка молодої авторки – спроба подивитися на інтимні стосунки з погляду чоловіка. В його очах жінка постає яскравою, несподіваною, завжди непередбачуваною – саме такою, яку він жадає, її таємниця – це гачок, на якому тримається інтрига розповіді.

 Лабро, Ф.

Ці люди...  / Ф. Лабро. - К.: Нора - Друк, 2011. - 368 с.

    «Ці люди...» – новий роман Філіпа Лабро. Автор визнає, що назва роману свідчить про амбітність проекту, наближаючи його до «Людської комедії».

В романі найновіші реалії життя Франції і США переповідано вишуканим стилем класичного роману. У світі цих людей забагато відвертого бруду й лицемірства, але шляхетність головних героїв не дає перетворити «людську комедію» на трагедію.

    У романі три головних герої – американська сирота-підліток, яка зазнала багато несправедливості у світі дорослих; метр французького телебачення, який втратив віру в порядність людей і не може змиритися з невідворотністю власного старіння; молода французька жінка, яка переживає особисту драму. Який дивний збіг обставин міг перетнути життєві шляхи цих трьох людей і допомогти їм подолати випробування долі?


 Кокотюха, А.

Осінній сезон смертей: роман / А. Кокотюха. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 256 с.: іл.

  Уже не першу жертву знаходять на вулицях міста. Жорстокий вбивця полює на молодих привабливих дівчат і душить голими руками... Маніяком може виявитися хто завгодно, навіть колишній кримінальний репортер столичної газети Андрій Шкарада. Тільки щаслива випадковість допомагає йому дрвести своє алібі. Але він розуміє: у камяних джунглях полює хижак. Його треба зупинити. Тож Андрій починає власне розслідування. Тим часом сезон смертей триває...

 Іванцова, М.

Гра в паралельне читання / М. Іванцова. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 288 с.

   Жанна, героїня роману, не знала, сідаючи у вагон потягу, як недовга розлука вплине на її тривалі стосунки. Та кожного дня її тижневого відрядження традиційний любовний трикутник на відстані перетворюватиметься на складнішу фігуру. І все через синеньку флешку з оповіданнями невідомого автора, що її Жанна знайшла в купе потягу та зберегла для себе та ще декого… Тексти, знайдені на флешці, відкриватимуть очі та повертатимуть до життя привиди минулого. Чим закінчиться гра в паралельне читання з чоловіком, якого ти пустила до свого ліжка, для тебе, для нього, для інших?

 Поланік, К.

Чарівна ти: роман / Чак Поланік. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 288 с.

        Пенелопа Гарриган була приголомшена, коли Лінус Максвелл, мільярдер і коханець найрозкішніших жінок, навіть не доторкаючись до неї, подарував їй неймовірні відчуття... Але невдовзі Пенні дізналась, що стала жертвою експеременту: саме на ній тестували нову секс-ігрушку. яка поступила до мережі секс -  крамниць "Чарівна ти". Приклад дарує жінкам неземну насолоду... та спричинює манікальну залежність. Але чи так це погано? Чи треба чинити опір?


  Стівенсон, Р.

Острів скарбів  / Р. Стівенсон. - К.: Знання, 2015. - 253 с.

 Автор майстерно доводить, що небезпеки безлюдного острова, підсупність жадібних піратів і таємничі скарби - це саме те, що потрібно юному мрійникові для найзахопливішої подорожі у житті. А прихильність багатьох поколінь читачів, яка зробила цю книгу класикою світової літератури, тільки підтверджує вдалість такого рецепту при год.

   У знаменитій повісті «Острів Скарбів» йдеться про захоплюючі пригоди скарбошукачів на однойменному острові про лиховісних піратів, осліплених жадобою збагачення, про шляхетність і підступ, вірність і зраду. Герої цього твору давно полюбилися дітям із багатьох країн.

         

 Назарук,О.

Роксоляна: жінка халіфа й падишаха Сулеймана Великого, завойовника і законодавця: іст. повість з ХVІ ст. / О. Назарук. - К.: Знання, 2015. - 366с.- (Скарби)  

  Серед творів про Роксолану досі найкращим вважають повість Осипа Назарука "Роксоляна" (1930). Книга насичена драматичним історичним колоритом, романтикою мужності та пригод, любовних очікувань і хви­лювань, гумором, народними піснями, глибиною релігійних і материнських почуттів, цікавими філософ­ськими міркуваннями. Вивчення джерельних матеріалів з історії Туреччини, літератури й етнографії України дало можливість автору з великою майстерністю відтворити епоху і психологічно правдиво змалювати образи головних героїв повісті. За цю тему бралося багато письменників, драматургів, кінорежисерів, як віт­чизняних, так і зарубіжних, але повість О. Назарука залишається неперевершеною.

Самчук,У.

Марія: повість / У. Самчук. - К.; Знання, 2015. - 174 с.- (Скарби).

  Повість «Марія» — про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший — голодомор. Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.

 Вайльд,О.

Портрет Доріана Грея / О. Вайльд. - К.: Знання, 2015. - 283 с.

 "Портрет Доріана Ґрея» — вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму.

   За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям.


 Скрябін,К.

Я, "Побєда" і Берлін / К. Скрябін. - Х.: Фоліо, 2015. - 223 с.  

   Ця книжка — літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін». До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи. Перша повість — «Я, "Побєда" і Берлін» — проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і, напевне, розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки «Побєда». на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість — «Місто, в якому не ходять гроші» — зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, — місті, з якого немає дороги назад…

 Кузьменко, О.

Моя дорога птаха: мамина книжка  / О. Кузьменко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 46 с.

   «Моя дорога птаха» - це книга, в якій пульсує суцільна емоція, живий нерв. Вона умовно розділена на три частини - своєрідний фотоальбом як обрамлення до маминої розповіді про Андрія Кузьменка, його казка «Тарасик, тролейбус і святий Миколай» і підбірка текстів його пісень. Але насправді це слова, які мама просто не могла не сказати про свого сина, про свою найдорожчу птаху, про те, яким він був і яким завжди буде для неї.

 

 

 

   Гутовська - Адамчик, М.

110 вулиць: роман / М. Гутовська - Адамчик. - Львів: Урбіно, 2015. - 280 с. 

    Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі – зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, що зовсім скоро несподіваний поворот долі подарує йому знайомство з Мартою ― зовсім не такою, як дівчата з його оточення. У свою чергу, вродлива власниця "найдовших ніг міста" Анжеліка теж не сподівається любовних віршів від хлопця із загадковим італійським ім'ям Ґвідо. Анка натомість намагається розгадати, хто ховається за ніком "Чудовисько", Ягна ― з'ясувати, що в квартирі Анки робить пізно увечері молодий привабливий хлопець, доки її батька Віктора немає в місті, а Йоля заграє із Вікінгом над тарілкою зеленого борщу. 

 Чегунов, С.

Перемагаємо біль ( міозити, міалгію та невралгію / С. Чугунов. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 169 с.

  Людина не може прожити без болю, біль - це природна й необхідна реакція організму на зовніщній подразник або симптом серйозної хвороби, що ще не проявила себе належною мірою. Однак якщо біль не припиняється протягом довгого часу із цим не можна миритися.

    Про те, що таке міозити й невралгія, знають не всі, але навіть якщо вам відома назва, від цбого не стане легше. Біль не можна терпіти, однак, щоб позбутися від страждань, не варто бездумно поглинати жменями новомодні штроко рекламовані пігулки.

     Із цієї книги ви довідаєтеся не тільки про причини виникнення болю,але й про способи, за допомогою яких можна позбутися болю,- традиційні, нетрадиційні і народні. Розповідається  тут і про лікування за допомогою масажу, компресів і мазей, фізичних вправ, ароматерапії, а також інших методів.

 

 Євдокименко, П.

Арьроз кульшових суглобів, Зцілююча гімнгастика  / П. Євдокименко. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 120 с.

    Ця книга присвячена лікуванню артрозу кульшових суглобів за допомогою спеціальних, дуже ефективних вправ. Детально висвітлено методи лікування та діагностики коксартрозу, а також причини, що призводять до розвитку артрозу.

    Відомий лікар-ревматолог Павло Валерійович Євдокименко пояснює, як самостійно перевірити, чи правильно вам встановили діагноз, та як вилікуватися простими способами.

    Фіалко, Н.І.

Коли брати стають ворогами...: повість -есей  / Н. Фіалко. - Тернопіль: Богдан, 2015. - 368 с.

   Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013 -2014 років поглядом "майданутої". Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити й писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.

      Читайте, пізнавайте, розмірковуйте...

Магда, Є.

Гібридна війна: вижити і перемогти  / Є. Магда. - Х.: Віват, 2015. - 304 с.

  Гібридна війна - явище нове для міжнародних відносин. Росія використовувала цей механізм для підпорядкування України своїм інтересам в умовах формального збереження суверенітету нашою країною.

  Євген Магда у своїй книзі «Гібридна війна: вижити і перемогти» розповідає про історичне, енергетичному, інформаційно-психологічному аспектах гібридної війни, називає причини, за якими Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Не обмежуючись твердженням «у всьому винен Путін», автор аналізує причини ослаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги в протистоянні з найбільшим державою світу.


   Монтгомері, Люсі-Мод.

Енн у Домі Мрії: роман / Люсі-Мод Монтгомері. - Львів: Урбіно, 2014. - 272 с.

  У житті Енн відбувається довгоочікувана подія: вона стає дружиною Гілберта Блайта. Молоде подружжя вирушає на узбережжя затоки Чотирьох Вітрів, де в приморському селищі Глен Сент Мері Гілберт переймає лікарську практику по своєму дядькові. Енн знайомиться з новими друзями: капітаном Джимом, який працює на маяку, панною Корнелією Брайант та Леслі Мур, яка дбайливо доглядає свого невиліковно хворого чоловіка. Тут, у Домі Мрії, на Енн чекають радощі й печалі заміжньої жінки, після важкого випробування вона зазнає щастя материнства і, як завжди, не втомлюється змінювати світ довкола себе.

    Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи.

      Це п’ята книга із циклу про Енн у чудовому українському перекладі Анни Вовченко.

 

Багряна, А.

Дивна така любов: роман - соната / А. Багряна. - К.: Нора - Друк, 2010. - 208 с.   

   Роман-соната «Дивна така любов» написаний під звучання «Місячної сонати» Бетховена. Відтак кожен розділ тексту відповідає за своїм настроєм кожній із трьох частин сонати. 

Дія роману починається у передмісті Києва. В родині сільського вчителя на Різдво народжується дівчинка Надійка. Під час важких пологів мати стає німою. Дівчинка росте відлюдькуватою, дивною.За це односельчани кажуть на неї «відьма». Випадкове знайомство з київським художником Нестором розкриває дивовижний Надійчин талант: вона переносить на чисте полотно свій різдвяний сон, і це — її найперший, найдивовижніший малярський витвір.

   Попри заборону батьків Надія тікає до Києва вчитися малювати, а потім вступає до Краківської художньої академії. Вона стає відомою європейською художницею, але кожен новий успіх лише віддаляє її від себе — справжньої, веде до згуби. Надія втрачає зв’язок з малою і великою Батьківщиною, ігнорує свою родину. Це призводить до втрати таланту і коханого. Але знайома музика вперто продовжує звучати у Надійчиному серці. А отже — є надія.Джерело: <a href="http://litakcent.com/2010/10/05/anna-bahrjana-dyvna-taka-ljubov/">ЛітАкцент</a>

 Орлова, Ю.

111 дней Майдана: Записки киевлянки / Ю. Орлова. - К.: Дуліби, 20143. - 144 с.

  Книга безпосередньої учасниці подій Майдану киянки Юлії Орлової - це синопсис історичних подій у Києві протягом чотирьох мічяців кінця 2013 - початку 2014 року - день за днем, ніч за ніччю, ніяких фантазій  - лише гола - голісінька правда. Це книга про київську протестну культуру, яка стала визначним явищем новітньої всесвітньої історії. Це книга про киян і про тих. хто солідаризувався з киянами, приїхав у Київ і став творцем і учасником Революціїї Гідності. Книга має вигляд щоденника, і справіді, це підбірка Юдиних постів у мережі фейсбук. Тож окрім отримання доюрої порції історичної правди без прикрас і фантазій, читач має змогу стати свідком народження нового літературного жанру.

 Дочинець, М.

Горянин    /М. Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2013. - 312 с.

  Незбагненна історія про дивовижного чоловіка, який несподівано втрачає все і починає свою щоденну боротьбу за кожну п`ядь родової землі, кожну крихту родового скарбу. Ця книга - про "стяжання духу", мудрість любові, про пам`ять серця, силу терпіння і високість людської душі. І про те, що кожен наш день - це сходження до чогось і спуск у нікуди...

   А ще між рядками цього роману буяє джерельний нурт стихії Карпатського Світу.


 Палей, Л.

Виправляємо поставу. Унікальна лікувальна гімнастика  / Л. Палей. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2014. - 128 с.

   Запропонований у книзі комплекс вправ може бути корисним будь-якій людині до 45 років, котра прагне зміцнити м'язи своєї спини. Але особливо він стане в нагоді тим, хто має вроджені або набуті полрушення постави, сутулість, кволу поставу, кіфоз (гіперкіфоз), хворобу Шейєрмана - Мау, плоску спину, викривлення хребта (сколіоз, кіфосколіоз), а також початкову стадію хвороби Бехтерєва чи синдром гіпермобільності суглобів і хребта.

   За допомогою цієї гімнастики можна простими і зрозумілими способами за певний час виправити свою поставу. Все, що вам потрібно - тільки уважність і старанність у виконанні вправ.

 Дубинянська, Я.

Дружини привидів: повість. - К.: Нора - Друк, 2008. - 240 с.

 В книгу увійшли дві повісті: "Дружини привидів" та "Комуна".Чоловіки цих жінок загинули, затушивши радіоактивну пожежу і запобігши таким чином світовій війні. Але згодом на території колишньої ворожої держави з'являються їхні "фантоми-відбитки". Вдови героїв їдуть туди, щоб зустрітися з коханими. Приїздить сюди і Віка Марченко, яка має свою таємницю.У другій повісті збірки, "Комуна", подано на перший погляд абсурдний, проте чітко регламентований світ. Тут у спеціальних комунах ізолюють кожного, хто має будь-які відхилення від "соціальної норми", аби полегшити життя нормальним, пересічним людям.

Рудневич, М.

Я З НЕБЕСНОЇ СОТНІ: повість  / Марко Рудневич. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182.с. 

       Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19 -річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя, про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам'ятатимете простого хлопця зі щирою душею - Макса зі Сміли...

Ісаюк, О.

Рома н Шухевич. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 254 с.

  До вашої уваги - перша науково - популярна біографія Романа Шухевича, захопливий опис життєвих перипетій Головного командира УПА та уважний аналіз його вчинків у ті складні часи. Спортсмен, пластун, підпільник, політв'язень, бізнесмен, командир добровольчого батальону, зрештою, головнокомандувач партизанської армії, перша особа підпільної української державності - це тільки частина іпостасей Романа Шухевича.

      Книга базузується на архівних матеріалах, маловідомих широкому загалу, та спогадах сучасників.

 Посівнич, М.

Степан Бандера    / М. Посівнич. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 254 с.

   Степан Бандера. Хто він? Герой? Зрадник? Символ? Дискусії навколо цієї яскравої та супкречливої особистості не вщухатимуть ще довго. Що ж робить цього не дуже високого і завсім не кремезного чоловіка символом, прапором, ім'ям?

    Чому з одних трибун його називають ворогом, а з інших -Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто почати з подання стереотипів, які утвердилися в суспільстві. Базуючись на архівних документах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життєпис лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою він був людиною.

 Хімія   /Укладачі: Ісаєнко Ю.В., Гога С.Т. - Х.: ФОП Співак В.Л., 2013. - 400 с.

   Структура і зміст посібника повною мірою відповідають вимогам чинної навчальної програми для основної та старшої школи. Структурно-змістовна повнота зумовляє необмеженість можливостей як самостійного опрацьовування учнями наведеного матеріалу, так і роботи під керівництвом учителя.

     Цей посібник стане у пригоді всім, хто бажає здобути необхідні хімічні знання та підготуватися до державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінення. Посібник може бути використаний викладачами хімії при роботі на підготовчих курсах.

 Лис, В.

Камінь посеред саду: роман   /В. Лис. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 256 с.

    Кажуть, що тільки у вкрай екстремальних випадках хірург здатен провести операцію самому собі. Щось схоже маємо й тут. Розслідування обставин, що призвели до вбивства, самогубства чи інсценізації смерті Андрія Трояна у романі проводить... він сам. Та не лише в цьому незвичність твору, що його автор визначає, як "внутрішній детектив". Глибоке проникнення в душевний стан людини, яка намагається змінити свою долю, вийти із зачарованого кола, яке хтось збудував, пошуки героєм сутності свого "я", яке вперто розщеплюється на болючі, ще теплі скалки, його доторки до чужих - жіночих і чоловічих - доль, хірургічний розтин характеру і характерів неминуче приводять до запитань, які поставить собі читач. Одне з них, адресоване всім: чи готові ви підняти таємничий камінь, який лежить у вашому саду?

  

Ткаченко, Г.

Голгофа козацьких нащадків. Терновий вінок: роман   /Г. Ткаченко. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 320 с.

  Чернігівщина напередодні революції. Чи міг подумати нащадок славних козаків, працьовитий господар Савелій Руденко, що одного дня втратить все? Чи могла юна Маня, дочка Савелія, знати, що червоноармієць Микола, якого вона покохала усім серцем, зрадить її? Однак коли батька заарештували, вона забула про дівочу гордість і подалася до Миколи — просити врятувати батька. Юнак зробив вигляд, що не впізнав Маню...

   Велика війна змусила дівчину забути про минулі печалі. Розшукуючи в таборі полонених односельця, Маня зустрічає там Миколу. Він благає пробачити його, клянеться, що завжди кохав лише її.


Кокотюха, А.

Вогняна зима: роман   /А. Кокотюха. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с. 

  Події зими 2013—2014 років змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція гідності. «Вогняна зима» Андрія Кокотюхи — це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця «Беркута». Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем, які опинилися по різні боки барикад? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони знаходяться у вирі «вогняної» зими. Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре… 

 Чупа, О.

Казки мого бомбосховища: роман   /О. Чупа. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 224 с.

  Типовий під’їзд звичайного будинку у спальному районі. Чотири поверхи. Дванадцять квартир. Хто мешкає за їхніми дверима? Філософи й алкоголіки, науковці й авантюристи, джентльмени невдачі та леді блакитних кровей, розгублені розбишаки та закохані панянки — загалом, звичайнісінькі та водночас унікальні люди, — такі, як і усюди. Дванадцять історій — кумедних і сумних, щасливих і болісних, божевільних і буденних, — немов фрагменти мозаїки, складаються в один день звичайного життя.

Талан, С.

Оголений нерв: роман   /С. Талан. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 544 с.

     Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...

  Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах..


 Карр, Аллен.

Легкий спосіб скинути вагу   / Аллен Карр. - Харків:  Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 192 с.

     Загальна спрямованість усіх книг Аллена Карра, - це позбавлення страху. Справді, його геніальність полягає в тому, щоб переконати людей відкинути свій страх і переживання, що заважають їм насалоджуватися життям на повну силу. Ось про що йдеться  книзі Аллена Карра. Його книги видані більше ніж 20 мовами. Надавши допомогу безлічі тих, хто бажає кинути курити, Аллен Карр застосував свій метод у новій галузі, щоб допомогти людям легко і швидко позбавитись зайвої ваги, адже саме цього більшою чи меншою мірою бажає багато хто з нас.


Кільченський, В.

Присмак волі   /В. Кільченський. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 592 с.

    Загув степ пiд копитами татарських коней, полились сльози всiєю Україною. Ще в юнацькі роки Андрієві довелося відбивати напади татар, а коли його батько загинув у бою, хлопець не сумнівався: своє життя він присвятить боротьбі за волю краю.

   Дивом Андрію та його побратиму Тимку вдалося втекти з татарського полону. Ані красуня дружина, ані маленький синочок не змогли утримати чоловіка вдома — він подався на Січ, аби помститися ворогам за смерть батька. Та не так сталося, як гадалося — військо січовиків вирушило на допомогу Богдану Хмельницькому. На Андрія та його побратимів чекають запеклі бої і грішне кохання, виснажливі походи і блискавичні атаки та нелегкий шлях до рідної домівки...


 

Гюго, В.

Собор Паризької Богоматері: роман. - К., 2015. - 608 с.

  Дія одного з найбільш відомих романів видатного французського письменника Віктора Гюго"Собор Паризької Богоматері" відбувається в Парижі, наприкінці XVст. Духовну красу, щедрість серця народу, що втілені в образах Есмеральди та Квазімодо. Гюго протиставляє бездуховності і жорстокості похмурих сил феодально-церковного середньовіччя, представлених фанатиком та бузувіром архідияконом Клодом Фроло та егоїстичним дворянином Фебом де Шатопером. Важливу роль у творі відіграє Собор - символ цієї складної середньовічної епохи.

  Один з найвідоміших творiв знаменитого французького письменника Віктора Гюго змальовує картини життя Францiї кiнця ХV столiття. В його центрі любовний багатокутник: горбань, дзвонар собору Квазімодо - циганка, танцівниця Есмеральда - красень, королівський офіцер Феб...


Морчиладзе, А.

Прогулянка на війну: роман  /А. Морчиладзе. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",2014. - 240 с.

   Події відбуваються в Грузії часів розпаду Радянського Союзу. Вся країна охоплена розбратом, фактично іде громадянська війна.

     Гіо народився у заможній родині, але все за нього вирішує батько. Хлопець закохався у вродливу і сумну дівчину Яну, яка була повією, але батько виступив проти їх стосунків. Коли дівчина завагітніла, він безжально розлучив закоханих.

    Втративши смак до життя, Гіо погоджується на умовляння приятеля допомогти йому перевозити наркотики. Вночі вони випадково заїжджають на територію Карабаху. Друзі намагаються врятуватися від ворогів, які переслідують їх. Врешті азербайджанці беруть хлопців у полон. Чи вдасться їм вижити і вирватися на свободу?


 Чугунов, С.

Перемагаємо депресію   /С. Чугунов. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012- - 136 с.

     Як часто доводилося вам чути від своїх рідних і друзів, що вони страждають від депресії. Ця хвороба поширена настільки, як і звичайний нежить, але через свою здатність до руйнування випереджує багато інших  страшних хвороб Землі.

     Нервова депресія є нормальною реакцією організму на стрес, однак спричиняє прямий і сильний паралізуючий ефект на життєво важливі органи. Людина, яка скаржиться, що смертельно засмучена, можливо, каже фатальну правду.

        Депресія руйнує здоров'я і загрожує життю. Та ми живемо сьогодні і повинні дивитися в обличчя своїй депресії. Не думайте, що зможете її уникнути, але коли ваша фізична і духовна енергія досить сильні, ви зможете сприйняти і подолати будь-яку депресію.

       Із резервами нервової сили ви легко зможете перемогти будь-яку депресію, і ця книга доломоже вам зробити, а також поповнити збіднілі запаси ваших нервових сил.

Яцук, Г.

Пасіка на присадибній ділянці   /Г.Яцук. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2014. - 144 с.

      У книзі описано біологічні особливості бджолиної сім'ї, розведення та утримання бджіл, посезонний догляд за пасікою, найпоширеніші хвороби й шкідники бджіл та заходи боротьби з ними. Подано цікаву інформацію про використання продуктів бджільництва. 

Для пасічників - любителів і всіх, хто цікавиться розведенням бджіл.

Грін, Дж.

Паперові міста: роман / Д. Грін. - К.: КМ ТОВ "Компанія ОСМА", 2015.-320 с.

  Випускник школи Кью Джейкобсен з дитячих років таємно закоханий у свою прекрасну і зухвалу сусідку Марго Рот Шпігельман. Тому, коли одного разу вночі вона запрошує його взяти участь у «каральній операції» проти її кривдників, він погоджується. Але, прийшовши в школу після їх нічної пригоди, Кью дізнається, що Марго зникла ... залишивши для нього лише таємничі послання, які він повинен розгадати, щоб знайти дівчину. І Кью кидається у відчайдушну погоню, але дівчини, яка довгі роки панувала в його серці, насправді немає.

 Сайко, О. Кав'ярня на розі: роман   /О. Сайко. - Львів: Вид-цтво Старого Лева, 2015. - 172 с..

 Кав’ярня на розі – чудове місце для зустрічей з найнесподіванішими людьми. Лідці, котра готується до вступу на економічний і підпрацьовує там кельнеркою, пощастило познайомитися з колекціонером забутих книжок. І це змінило життя обох: хтось зумів повернути собі давно втрачений сенс існування, а хтось зрозумів, чому не варто втілювати чужих мрій.

 Алькабаш, О.

Сирні десерти. - Х.: Аргумент Принт, 2014. - 44с. - (Смачного).

     Десерт - найкраща прикраса святкового столу, смачне його завершення. Приготування десерту потребує чималого вміння і фантазії. І тут вам допоможе ця книга. Представлені в ній десерти відрізняються не тільки смаком, але й вишуканістю і швидкістю приготування. Влаштуйте собі та своїм рідним справжнє кулінарне свято!

Кінг, С.

Відродження: роман  /С. Кінг. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 416 с

     Роман «Відродження» розповість історію гітариста Джеймі Мортона, що призвичаївся до героїну. У своїх подорожах країною Мортон зустрічає священика Чарльза Джейкобса, з яким вони укладають угоду, «яка не снилася навіть дияволу».

Монгомері, Люсі - Мод

Енн із Острова Принца Едварда: роман. - Львів: Урбіно, 2013. - 272 с.

      Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а потім – зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт? 

    Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.

Це третя книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.

 Лис, В.

Країна гіркої ніжності: роман / В. Лис. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 368 с.   

     Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорсткому й несентиментальному ХХ столітті. Даздраперма, дочка радянського чиновника, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест – кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя ввірвуться кохання та зрада...

Погода в Україні

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – суботаМи в соціальних мережах: