Народознавчими стежками крокує січень разом з нами

  Серед барвистого розмаїття свят найулюбленішими є різдвяно-новорічні. Цих свят з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі.

  Славутська міська бібліотека для дорослих, також причепурилася до свят. На всіх наших відвідувачів чекає яскрава фотозона, де можна безкоштовно зробити світлини.

  А всім хто не уявляє затишного зимового, святкового вечора без гарної книги ми підготували чудову добірку тематичної літератури.

 На виставці під назвою «Народознавчими стежками крокує січень разом з нами» ви знайдете книги про звичаї, обряди і традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні, книги з текстами добре знаних і невідомих колядок та щедрівок. Не забули ми і про наших юних читачів. Чарівні і казкові Різдвяні історії припадуть до душі і малечі і їх батькам.

  Тож завітайте до міської бібліотеки, де на Вас чекає захоплююча подорож в зимову казку та її чарівні історії.

 

 

 

Новорічні іграшки своїми руками

  У народі кажуть - зима прийшла свята принесла. Найголовнішими з яких є свято Миколая, Різдво Христове, Новий рік. Ці свята оповиті легендами і казковими історіями, сімейним затишком і добрими традиціями. Одна з них улюблена багатьма з дитинства – це виготовлення ялинкових прикрас та різноманітних сувенірів. Адже, найдорожчі і наймиліші серцю новорічні іграшки ті, які зроблені власноруч.

  Бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих продовжили серію майстер класів з виготовлення новорічних сувенірів. Разом з учасниками літературно-драматичної студії зробили чарівних різдвяних янголів, символічні віночки з блискучої мішури. На останній зустрічі, наша колекція прикрас поповнилась чудовими кульками з канату.

  Новорічні сувеніри «своїми руками» -це модно, креативно, а найголовніше дуже весело і душевно. І ми це довели на наших МК. Саморобні іграшки несуть в собі багато позитивних емоцій, адже кожна з них пам'ятає дотик руки майстра.

  Ми бажаємо Вам ніколи не забувати яскраві емоції, почуття радості та позитиву! Щасливого Різдва та Нового року!

 

 

 

Новорічні янголятка своїми руками

 

   Зворушливі фігурки янголят здавна вважаються головним символом Різдва, оберегом і захистом від злих сил.

  Напередодні новорічно - різдвяних свят відбувся майстер - клас за участі учасників літературо - драматичної студії, на якому робили Різдвяних янголів з ниток.

 

 

В Славутській міській бібліотеці для дорослих працює Новорічна фотозона.

Запрошуємо усіх бажаючих до нашої бібліотеки зробити чудові фото на згадку.

 

 

Шана і подяка Вам, дорогі ліквідатори!

  Під такою назвою в Славутській міській бібліотеці для дорослих підготовлено книжкову виставку до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається 14 грудня.  Цей день встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

   26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Аварію вдалося ліквідувати завдяки самопожертві ліквідаторів, які поклали свої життя та здоров’я заради міліонів людей. За різними даними, протягом одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло близько 200 пожежників і працівників АЕС.

   В цей день  ми згадуємо і висловлюємо велику пошану ліквідаторам та низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя у боротьбі з некерованою ядерною стихією.

 

 

З Днем Святого Миколая!

   День Святого Миколая традиційно розпочинає цикл зимових свят в Україні. Це велике церковне свято і улюблений день дітлахів, яким святий приносить подарунки і солодощі.

 Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар день Святого Миколая припадає на 6 грудня. За старим календарем свято відзначали 19 грудня.

   Напередодні дня Святого Миколая діти пишуть листи, у яких просять святого здійснити заповітне бажання. Цього року у всіх українців і маленьких і дорослих воно одне на всіх – мир в Україні.

  І саме щирі дитячі бажання повертають нас до давніх традицій вшанування Миколая, коли святий був порадником, підтримкою в скруті й вчив робити добрі вчинки.

  Сьогодні, святкування Дня Святого Миколая набуває особливого сенсу, адже ми максимально відмовляємося від радянського спадку та переглядаємо своє ставлення до свят.

  Святкування дня Святого Миколая 6 грудня, а Різдва – 25-го передусім означає виправлення неточностей між цивільним і церковним календарями.

Юліанський календар, за яким день Святого Миколая припадав на 19 грудня, створили в Римській імперії в часи Юлія Цезаря – до прийняття християнства. З часом помітили, що він відставав від астрономічного дня сонцестояння, яке брали за точку відліку, на 8, 10, а з роками на 13 днів.

  У XVI столітті Папа Римський Григорій XIII запропонував створити новий календар, щоб надолужити це відставання. На новий григоріанський календар перейшли католицькі та протестантські країни – крім православних.

 Так тривало до початку XX століття. У 1918 році УНР перейшла на григоріанський календар. Згодом на нього перейшов радянський союз. Розбіжність у датах, нагадаємо, становила 13 днів.

  Довгий час за юліанським календарем жила і Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ). Саме тому ми відзначали свята пізніше. Втім, з 1 вересня 2023 року ПЦУ перейшла на новоюліанський календар.

  Славутська міська бібліотека для дорослих щиро вітає славутчан з Днем Святого Миколая і пропонує книжкову виставку на якій зібрано переважно дитячу літературу про життя чудотворця. Також, маленьким читачам та їх батькам буде цікаво дізнатись про історію виникнення адвент календаря, який дуже популярний у європі. А ще тихими, зимовими вечорами дуже хочеться маленького дива, яке дарують нам казки. Тож запрошуємо всіх бажаючих поринути в казковий світ цікавих і чарівних історій, які ви знайдете у нас в бібліотеці.

 

 

 

День Збройних Сил України

  Славутська міська бібліотека для дорослих оформила книжкову виставку до Дня Збройних Сил України, присвячену всім захисникам і захисницям, які виборюють свободу та мир в ім’я єдиної суверенної та незалежної України.

  6 грудня українці відзначають державне свято — День Збройних Сил України — свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

 Уже понад чверть століття українська армія стоїть на сторожі незалежності нашої держави, боронить і захищає рідну Батьківщину.

  Матеріали, представлені на виставці розповідають про створення Збройних Сил України, про визначних військових нашого часу і виклики, з якими успішно упорається наше військо.

   Українці завжди пишаються Збройними Силами і вірять в них!

 

 

Славутська міська бібліотека для дорослих - учасниця проєкту «Польська полиця в Україні»

Український інститут книги

Міністерство культури та інформаційної політики України

    Славутська міська бібліотека для дорослих постійно працює над поповненням книжкового фонду.

Приємною новиною для нашої бібліотеки та її читачів стало отримання книжкового гранту від проєкту «Польська полиця в Україні».

  Пілотний проєкт «Польська полиця в Україні» ініціювали Міністерство культури та національної спадщини Польщі (МКіНС РП) і Міністерство культури та інформаційної політики України. Реалізовується він Інститутом книги в Польщі на кошти, виділені на цю мету МКіНС РП, у співпраці з Український інститут книги.

    У межах проєкту «Польська полиця в Україні» 27 листопада 2023 року Славутська Міська Бібліотека Для Дорослих отримала безплатно 20 книжок польських авторів, перекладених українською мовою для створення книжкової полиці польської літератури у своїй бібліотеці.

    На польській полиці бібліотеки - твори як класиків, так і сучасних польських письменників. Тут представленні книги “Потоп”, “Пан Володійовський”, “Аква Вадіс” та “Вогнем і мечем”. Це польська й українська історії. Також тут є книги сучасних письменників. Сподіваємося, що вони будуть популярні серед наших читачів. Це воєнні спогади, і Яцик Дукай “В краю невірних”, і Януш Корчак, який відомий на весь світ педагог та гуманіст.

   А ще дитячі книжки — «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток» Юстини Беднарек з дивовижними ілюстраціями Даніеля де Лятура, «Дочка чарівниць» Дороти Тераковської, «Лопушане поле» Катажини Ририх...

  Започаткована ініціатива – хороша нагода для наших читачів дізнатися більше про культуру та літературу Польщі, країни, яка прихистила сотні тисяч українців.

  Запрошуємо до бібліотеки для детального ознайомлення з отриманими новими виданнями.

 

 

«Ми пам'ятаємо - ми сильні»

(до Дня пам’яті жертв Голодоморів)

  Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає національний День пам’яті жертв Голодоморів. Український народ віддає шану безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі. Люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників. В цей день о 16.00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку».

  Голодомор в Україні 1921-1923 - масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом, поголовно у південних областях Української СРР, спричинене конфіскацією у селян і вивезенням хліба з УСРР до Російської СФРР, Західної Європи та Америки. Цьогоріч виповнюється 100 років з початку тих трагічних подій.

  Голодомор 1932-1933 років - масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

  Третій голодомор 1946–1947 років, який влаштувала народам СРСР російсько-комуністична диктатура, був спричинений не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі. Лише за перше півріччя 1947 офіційно зареєстровано 130 випадків людоїдства. Цьогоріч виповнюється 75 років з початку тих трагічних подій.

   Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу, та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей та підірвав національний дух українства.

 

 

 

Революція Гідності.

Герої не вмирають.

  Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

  В Славутській міській бібліотеці для дорослих розгорнуто тематичну книжкову виставку “Революція Гідності. Герої не вмирають.”

    Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

   Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні.

Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!

Слава Україні! Героям слава!

  Тож, усіх бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на виставці, чекаємо в читальному залі бібліотеки!

 

 

Мова - духовний символ нації

  2023 року День української писемності та мови вперше відзначать 27 жовтня.

 Цього ж дня ми вшановуємо пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця – основоположника писемної української мови. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.

  До Дня української писемності та мови бібліотекарі міської бібліотеки для дорослих підготували книжкову виставку «Мова - духовний символ нації».

Виставку адресовано шанувальникам українського слова та всім небайдужим до долі української мови в Україні. До вашої уваги представлені різноманітні навчальні посібники, словники та підручники. Ці всі видання розраховані на тих, хто прагне поглибити знання з теорії української мови, удосконалити свою грамотність, опанувати ділове мовлення тощо.

 

 

 

 

Бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих взяли участь в благодійному ярмарку з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України, який відбувся 1 жовтня в Міському Палаці.

Слава захисникам України!

  У неділю, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць, усіх, хто воює і хто віддав своє життя заради України та українців.

  До цього часу це державне свято відзначали 14 жовтня у свято Покрови Пресвятої Богородиці, але через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року свято перенесли на 1 жовтня.

  Цьогоріч відзначення Дня захисників та захисниць України стало особливим для нашої країни. Українські бійці вже майже 600 днів дають відсіч російській агресії, в цей день ми ще раз можемо подякувати їм за стійкість та відвагу, вшанувати полеглих, згадати героїв попередніх поколінь, які здобували та відстоювали свободу і незалежність України.

  До Дня захисника України та Дня українського козацтва в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбулось ряд заходів, а також представлено книжкову виставку «Слава захисникам України!» на якій зібрано книги про історію славних козаків, воїнів ОУН-УПА та сучасних героїв. Ознайомитись з представленими виданнями можна в читальній залі бібліотеки.

 

 

Бібліотечна майстерня ХVІ

  Напередодні Дня захисників і захисниць України, яке цьогоріч перенесено на 1 жовтня, в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся майстер-клас з виготовлення брелоків та бутоньєрок. Для сувенірів були використані матеріали в кольорах державної символіки.

 

 

Бібліотечна майстерня ХV

    12 вересня учасниці гуртка «Майстрині – господині», який діє у Славутській міській бібліотеці для дорослих відвідали черговий майстер-клас.

    На занятті наші майстрині виготовляли брошки в патріотичних кольорах.

 

 

 

Перлина Поділля - Славута

   9 вересня наша улюблена Славута святкує День народження.

 Рідний край - це наймиліше, найрідніше місце на землі, де ми народилися, де живуть батьки, рідні, друзі. Тут найкрасивіша природа, найцікавіші казки, найдобріші люди і все своє, таке рідне і миле. Для нас, cлавутчан, рідний куточок – наше місто. Ми любимо своє місто за його надзвичайно мальовничі краєвиди, за неповторність і чарівність.

  Щиро вітаємо всіх славутчан зі святом! Кожній славутській родині бажаємо здоров’я, любові, добробуту й миру, а рідному місту злагоди та процвітання!

   До Дня міста в нашій бібліотеці діє книжкова виставка, котра демонструє історичну долю Славути.

 

 

 

8 вересня - Міжнародний день грамотності!

   Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об`єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 8 вересня. Міська бібліотека для дорослих долучилася до відзначення Міжнародного дня грамотності і презентує у читальній залі книжково-ілюстраційну виставку. Грамотність є фундаментом, на якому будується подальший розвиток особистості. Упродовж життя вона залишається важливим критерієм освіченості і культури. Бути грамотним – це круто!

 

 

 

 

З Днем знань!

  1 ВЕРЕСНЯ - День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань, а новоспечені студенти вперше вступають у доросле життя. День знань — подія актуальна та урочиста.

  З 31 серпня в читальному залі міської бібліотеки для дорослих підготовлено книжкову виставку-панораму «З Днем знань!».

Експозиція містить енциклопедії, довідники, літературу присвячену навчанню, вихованню, дозвіллю та відпочинку дітей та юнацтва.

 

 

 

Героям Слава! Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих.

  29 серпня українці відзначають День пам’яті захисників України. Пам’ятний день був встановлений Указом президента Володимира Зеленського в 2019 році задля вшанування героїв, загиблих під час Іловайської трагедії. Воїни віддали свої життя у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України.

  З нагоди вшанування Дня пам’яті захисників України в Славутській міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Героям Слава! Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих», приурочену вшануванню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

 

 

 

Україна! Шляхи і долі…

  День незалежності України - важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.

  32-у річницю своєї незалежності Україна змушена відвойовувати, зі зброєю в руках боронячи від окупантів власні території, відстоюючи право українців жити на своїй, Богом даній землі. Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу. Це - велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням і прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки.

  Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі. Нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги і впевненості у власних силах і переконаннях.

  У ці святкові серпневі дні, приурочені до Дня Незалежності України, Славутська міська бібліотека для дорослих презентує для читачів тематичну книжкову виставку «Україна! Шляхи і долі…».

  Вітаємо з Днем Незалежності України та бажаємо безтурботного і мирного життя в улюбленій країні. Хай живе вільний народ! Слава Україні!

 

 

Державний прапор – святиня народу

  На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в країні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.

  Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави.

  Синьо-жовтий прапор ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

  Славутська міська бібліотека для дорослих пропонує переглянути книжкову виставку «Державний прапор – святиня народу».

 

 

 

Будь у тренді

   Щорічно 12 серпня відзначається Міжнародний день молоді. Таке рішення було прийняте на І-й сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді у Лісабоні, яка проходила з 8 по 12 серпня 1998 р.

З цієї нагоди в Славутській міській бібліотеці для дорослих було заплановано і проведено майстер-клас з виготовлення яскравих сувенірів у вигляді брелоків. До заняття, яке проходило в п’ятницю 11 серпня долучились активні читачі бібліотеки. На МК були присутні також юні і талановиті учасники літературно-драматичної студії, яка діє у закладі - Ксенія Гвоздь і Таїсія Павленко. До слова, дівчата пишуть вірші. Їх перші «проби пера» можна почути у відео привітанні до Дня Української Державності, яке можна переглянути на офіційних сторінках нашої бібліотеки.

   Веселий, невимушений настрій на зустрічі створювали і наші артисти «Бібліотеатру» - Євгенія Баєва та Аріна Кухарчук. Саме вони озвучують і вправно керують ляльками за казковою ширмою нашого невеличкого театру. Повчальні і веселі казки також дивіться на наших офіційних сторінках.

   Цього ж дня, наші старі і нові друзі вправно справлялися зі стрічками, виплітаючи чудові сувеніри, які отримали напам’ять.

Завершувався МК спільним фото на згадку.

 

 

 

На хвилі читацьких захоплень

  12 серпня відзначається Міжнародний день молоді . Це свято дуже важливе для нашої держави. Адже саме молодь є основною рушійною силою позитивних змін та перетворень, які відбуваються сьогодні в Україні. Молодь приймала найактивнішу участь у Революції Гідності. Молоді волонтери та військові з великим почуттям патріотизму та гідності захищають нашу рідну країну на передовій. Ми вдячні за героїзм, відвагу, самовідданість нашим героям, які ціною власного життя та здоров’я стоять на сторожі нашого мирного сьогодення, захищають рубежі та територіальну цілісність нашої країни.

  Тому у переддень свята ми щиро вітаємо славутчан із Днем молоді, бажаємо творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб утілити всі прагнення. А також запрошуємо всіх долучитися до читання творів сучасних українських та світових письменників, літератури з сучасної психології, яка зібрана на виставці приуроченій Дню молоді. Тут ви знайдете твори Оксани Сайко, Надії Біли, Деніела Кіза, Наталії Довгопол, Анни Лачиної, Барбари Космовської, Джона Гріна, Фредеріка Бакмана та багатьох інших авторів.

  Разом із цими книгами ви поринете в чудовий світ сучасної літератури, яка вчить, надихає до сміливих експериментів нових звершень відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. 

 

 

 

Бібліотечна майстерня ХІV

    8 серпня учасниці гуртка «Майстрині – господині», який діє у Славутській міській бібліотеці для дорослих відвідали черговий майстер-клас.

     На занятті наші майстрині виготовляли символічні обереги.

 

 

 

 

Бібліотечна майстерня ХІІІ

  1 серпня учасниці гуртка «Майстрині – господині», який діє у Славутській міській бібліотеці для дорослих відвідали черговий майстер-клас.

    На занятті наші майстрині виготовляли брелоки.

 

 

 

Бібліотечна майстерня ХІІ

  11 липня учасниці гуртка «Майстрині – господині», який діє у Славутській міській бібліотеці для дорослих відвідали черговий майстер-клас.

  На занятті наші майстрині виготовляли патріотичні брелоки.

 

 

«Ой, на Івана, ой, та на Купала, Котилася зоря з неба, та у в воду впала»

  З нагоди свята Івана Купала в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих представлено книжкову виставку «Ой, на Івана, ой, та на Купала, Котилася зоря з неба, та у в воду впала».

 Зібрані для виставки книги познайомлять читачів з культурою побуту українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування.

   Окрасою виставки стали книги: «Свята і традиції українського народу», «Українське міфологієзнавство», «Українське народознавство», «Етнологія для народу», «Під чаром рідної землі», «Звичаї нашого народу», «Символи Українства», «Міфи та легенди давньої України» та ін. В цих чудових книгах розкривається суть вабливої магії купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями. З давніх-давен живуть у народі повір’я про магічну силу папороті, зірваної у ніч на Івана Купала, одного з найзагадковіших традиційних свят,що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов’язувалося з літнім сонцестоянням. Ім’я ж святу дав Купайло – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.

 

 

 

Навіки вільна Україна

  Під такою назвою в Славутській міській бібліотеці для дорослих представлено книжкову виставку до Дня Конституції України, який щороку відзначається 28 червня.

 Серед літератури, яка експонується на виставці, увагу читачів привернуть такі книги: «Конституція України», «Конституція української гетьманської держави», «Держава. Ілюстрована енциклопедія України», «Україна. Історія великої Держави», «Історія України» та інші видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Подані на виставці матеріали дадуть читачеві можливість зрозуміти, яким важливим і важким був і залишається процес створення Конституції України її незалежності та суверенітету.

  Сподіваємося, що запропонована добірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.

 

 

 

 

Бібліотечна майстерня ХІ

Майстер-клас з виготовлення патріотичного браслету “З Україною в серці”

   У вівторок 27 червня пройшов черговий майстер-клас для учасників гуртка «Майстрині-господині».

 На занятті приуроченому Дню Конституції України наші майстрині виготовляли патріотичні браслети.

   Патріотичні Браслети – це не тільки гарний аксесуар, але і талісман на удачу. Унікальність такого браслета в тому, що його можуть носити всі, незалежно від статі.

  Зараз можна побачити такі браслети у продажі, але той, який Ви зробите своїми руками з ними ніколи не зрівняється! Адже в нього Ви вклали свою фантазію, настрій і частинку себе …

   Сплести такий браслет легко, головне робити все з любов’ю і це дійсно може принести щастя й удачу Вашим близьким!

 

 

 

Нові книги в бібліотеці!!!

Шановні любителі книги!
   Славутська міська бібліотека для дорослих пропонує ознайомитись з новими книжковими надходженнями.
 До вашої уваги книги з історії, психології, нова література про війну, детективи, фантастика, світові бестселери. Новинки чекають також на дітей та підлітків.

 

  Закуплена література різна за темами та жанрами, тож кожен читач знайде на полицях бібліотеки щось цікаве та корисне саме для себе.

За лаштунками нашого лялькового "Бібліотеатру"

 

 

 

 

Бібліотечна майстерня Х

  6 червня учасниці гуртка «Майстрині – господині», який діє у Славутській міській бібліотеці для дорослих відвідали черговий майстер-клас. Цього разу заняття провела учасниця гуртка Антоніна Ліщишина. Під її керівництвом було виготовлено чудові обереги з ниток у вигляді янголів.

  До слова, окрім виготовлення чудових поробок учасниці майстер-класу дізнались багато цікавої інформації про такі обереги. Зокрема про те, що власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.

  Для створення ляльки-мотанки наші пращури використовували підручний матеріал. Все, що траплялося в домі з текстилю і було не потрібне, йшло в діло: нитки, шматки старої сорочки, стрічки, намисто або ж сухі квіти, ягоди тощо. Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.

  Готову ляльку-мотанку, можна поставити на покуті, або прикріпи над дверима, і нехай вона приносить щастя у Вашу оселю!

 

 

 

Трійця або Зелені свята: дата, традиції, прикмети

  Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Глибоке пошанування свого родоводу, щира турбота про збереження та примноження народних традицій - усе це вирізняє українців з-поміж інших націй. Отож, традиційно в кожній українській родині шанобливо зберігають та намагаються передати своїм дітям і онукам все, що лишили нам у спадок предки.

  Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого.

  В Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують лепехою.

  На виставці «Трійця або Зелені свята: дата, традиції, прикмети», яка діє у читальному залі бібліотеки для дорослих, представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування у різних регіонах, символіка, повір'я, атрибутика.

Отож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. 

 

 

 

Бібліотечна майстерня ІХ

  У вівторок 23 травня пройшов черговий майстер-клас для учасників гуртка «Майстрині-господині».

 На занятті наші майстрині продовжували вишивати хустинки.

 

 

 

 

 

Вечір пам'яті Надії Пасічник

  23 травня в Славутській міській бібліотеці для дорослих пройшов вечір пам’яті нашої талановитої землячки, поетеси, людини безмежної доброти, великого люблячого серця Надії Пасічник.

  В залі бібліотеки зібралися ті, хто знав і любив Надію Володимирівну, хто небайдужий до її творчості і взагалі до художнього слова.

  Ідея проведення заходу належить добрим друзям і колегам по творчості Надії Пасічник - керівнику організації «Захист дітей війни» Валентині Ковальчук та народознавиці Марії Караван.

  На столі світла скатертина, вишитий рушник із запашним хлібом та кілька гілочок калини, все як любила Надія Пасічник, тут же її фото із коханим чоловіком Дмитром Григоровичем, якого також уже немає з нами.

  Марія Караван на правах ведучої заходу передусім попросила присутніх вшанувати світлу пам’ять поетеси хвилиною мовчання, а тоді запросила до слова добрих друзів сім’ї Пасічників Ганну і Тетяну Жур. Родини товаришували, як кажуть змолоду, тож розповідь подруги і її доньки хоч і була доволі тривалою, але водночас неймовірно цікавою і зворушливою. Адже присутні дізнались багато цікавих фактів з життя та біографії Надії Пасічник. Народилась поетеса на славутчині, взимку 1943 року. Батько директор сільської школи, мама Ганна Іванівна вчитель, саме вона передала для Надії Володимирівни талант до поетичного слова, адже сама писала вірші і пісні. Старенькі зошити з рукописами, які свято берегла Надія Володимирівна перейшли у спадок двом її синам та п’ятьом онукам.

  Після закінчення школи поетеса навчалась у фінансовому технікумі, щоправда за освітою Надія Володимирівна майже не працювала, адже на прикордонних заставах, де проходив службу її чоловік Дмитро Григорович, з яким побралися у 1963 році рідко коли потрібен був фінансист. Тож і доводилось коли прибирати, коли прати. Всього, як писала у спогадах поетеса за своє життя вона освоїла 13 різних професій. Про цей період життя поетеси розповіла Валентина Ковальчук.

  Окремо згадали на вечорі, як трепетно Надія Володимирівна ставилась до своєї мами, якій присвятила багато чуттєвих, пронизаних ніжною любовю поезій.

  Після згадки про маму поетеси дуже доречною стала пісня у виконанні дуету «Дві Марії». Марія Кузьмінчук та Марія Марчук співали про батьківську хату і материнське тепло.

  Багато говорилось і про те, як палко і щиро Надія Пасічник любила Україну, як переживала за кожне обірване на сході молоде життя. І доки билось її серце вона присвячувала цьому вірші.

  Марія Караван розповідаючи про великий патріотизм Надї Пасічник, порівняла її із сучасною поетесою Галиною Потопляк, яка пише вірші про російсько-українську війну, а також висловила переконання, що Надія Володимирівна ніколи б не залишилась осторонь великого випробування, яке припало на долю українського народу.

 Вірш Галини Потопляк «Простелю рушники» присвячений героїзму і самопожертві наших воїнів присутні почули у виконанні Зої Стрихарчук, яка поклала поезію на музику створивши таким чином пісню.

  І на завершення не можна не сказати про величезне як світ, щире і віддане кохання Надії Володимирівни і її чоловіка Дмитра Григоровича. Яке знайшло відображення в десятках її поезій. Закохавшись з першого погляду, в мирі і злагоді подружжя Пасічників прожило 57 щасливих років. Виростили і виховали двоє синів, дочекалися п’ятьох онуків. Друзі розповіли, що напевно, найголовнішим секретом їхнього щастя було звісно ж кохання, а також величезна взаємоповага.

  Дует «Чорнобривці» у складі Зої Стрихарчук та Федора Марченка в пам’ять про чисте і світле кохання подружжя Пасічників виконав пісню «Ніч яка місячна».

  Окрім улюблених пісень нашої талановитої землячки, того дня лунали її добрі вірші, веселі гуморески, поетичні «присвяти добрим людям», а ще багато добрих спогадів про надзвичайно талановиту і щиру жінку, яка своєю доброю посмішкою і відкритим серцем підкорювала всіх з ким була знайома.

  Твори Надії Пасічник стали невід’ємною частиною культурного життя Славутчини. Вкотре перечитуючи ці вірші розумієш, що поезії – це її крила, її сповідь.

   Тож нехай буде їй земля пухом! Вона назавжди залишається з нами у своїх поезіях.

 

 

 

Безсмертя нації у слові, а слово Бог земних віків

  Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності. Вони упорядкували слов’янський алфавіт, переклали на церковнослов’янську (староболгарську) мову Євангеліє, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

  Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851.

  В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року це свято відзначається на державному рівні .

   Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

 Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

  З нагоди Дня слов’янської писемності і культури в приміщенні Славутської міської бібліотеки для дорослих представлено книжкову виставку «Безсмертя нації у слові, а слово Бог земних віків». На якій представлені видання: І. Огієнко «Історія української літературної мови», «Українська мова у ХХ сторіччі: історія лінвоциду», Т. Береза «Мова - не калька», Т. Береза «А як кажуть у вас?», М. Різник «Письмо і Шрифт», А. Левкова «Спільна мова. Як народжуються і живуть слова», О. Пономарів «Українське слово для всіх і для кожного», О. Різників «Українська мова. Чим вона багатша за інші». Також увазі відвідувачів на виставці представлені словники з української мови, збірочки крилатих фраз, виразів.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з поданою літературою

Чекаємо на зустріч з вами.

 

 

 

День вишиванки в міській бібліотеці для дорослих

  Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Це поки неофіційне і відносно молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним не тільки в Україні, а й за кордоном.

  Ідея проведення Дня вишиванки належить Лесі Воронюк, яка у 2006 році була студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  Сьогодні День вишиванки набув ще більш особливого значення, адже українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

  З нагоди Дня вишиванки в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся ряд заходів. У вівторок 16 травня пройшов майстер-клас для учасників гуртка «Майстрині-господині». На занятті вишивали хустинки.

  У День вишиванки, 18 травня проведено засідання клубу «Надвечір’я» під символічною назвою «Червоне – то любов, а чорне – то журба». Гості і учасники заходу, як завжди багато співали, декламували вірші, ділились враженнями та гарно проводили час.

  Також, до свята міська бібліотека для дорослих презентувала нову, постійно діючу виставку з вишитих рушників - "Наш оберіг – рушник".

  На особливу увагу учасників клубу «Надвечір’я» заслуговують і виставки вишитих робіт Галини Павлюк та Марії Кузьмінчук. Експозицію з картин та шитих рушників можна побачити в читальній залі бібліотеки.

 До слова відеоматеріал з засідання клубу «Надвечір’я» можна буде переглянути згодом на сайті Славутської міської бібліотеки для дорослих.

 

 

 

 

З Днем вишиванки!

Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

#schoolrecyclingworld #мішечокSRW #пакетнепотрібен #мішечок #ecobagSRW

  Славутська міська бібліотека для дорослих, а також поважні студентки університету третього віку, які є активними учасницями майстер-класів у бібліотеці, долучились до щорічного Всеукраїнського проєкту «Мішечок» задля спільної перемоги на екологічному фронті. Організаторами проєкту є Міжнародний молодіжний рух School Recycling World, який підтримують Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за сприяння генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.

  Тож не дивно, що першими до екологічного проєкту активно долучились освітяни, але організатори розраховують на більше число активних, небайдужих громадян, які стануть на шлях екосвідомості та врятують свою країну та цілу планету від глобальної катастрофи – тотального забруднення пластиком.

  Юлія Мархель, голова організаційного комітету Всеукраїнського проєкту «Мішечок» та лідерка екологічних рухів School Recycling World та Let`s do it Ukraine в одному зі своїх виступів зазначає: - «Щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому кожного року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Тож, важливо вже сьогодні впроваджувати у своєму побуті екозвички, користуватися багаторазовими торбинками і зберегти довкілля у чистоті для наступних поколінь. Давайте речам друге життя, використовуючи за розхідний матеріал для мішечків ручної роботи – старий одяг, простирадла, штори. Таким чином ми зберігаємо ще більше ресурсів Землі. Піклуймося про нашу планету – разом!»

   9 травня у символічний і святковий день - День Європи, до цієї акції долучилась і Славутська міська бібліотека для дорослих. Разом і своїми добрими помічницями «Майстринями-господинями» за півтори години часу ми власноруч виготовили 11 екоторбинок.

    За підрахунками екологів, в середньому користування однією екоторбинкою унеможливлює використання 300 поліетиленових пакетів, відтак сьогодні нам вдалося зберегти довкілля від 3 300 пластикових пакетів.

Як відомо все велике починається з малого. Тож долучаймося до акції за чисте майбутнє, надихаймо своїми діями оточуючих, будьмо відповідальними за землю на якій живемо!

 

 

 

«Маки пам’яті»

Бібліотечна майстерня VІІ

   2 травня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговой майстер-клас. Його учасниками стали поважні студенти університету ІІІ віку.

 На зустрічі майстрині завершили роботу з виготовлення маків пам'яті, які є символами пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

 

 

 

Ви назавжди залишилися солдатами

  8 травня - День пам’яті та примирення, який відзначається щороку з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

     Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

    Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.

    Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

  День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

   Славутська міська бібліотека для дорослих пропонує відвідати книжкову виставку «Ви назавжди залишилися солдатами»: до Дня пам’яті та примирення, яка експонується з 7 травня у читальному залі бібліотеки.

   На виставці представлено видання, які висвітлюють причини та перебіг подій Другої світової війни, трагедію й подвиг перших років війни, історичне значення великої перемоги, спогади учасників бойових дій.

 

 

 

 

 

Наш оберіг – рушник

  Під такою назвою в Славутській міській бібліотеці для дорослих відкрито нову, постійно діючу виставку з вишитих рушників. Створена вона до Дня вишиванки, який щороку відзначається в третій четвер травня.

   На виставці наші відвідувачі можуть побачити роботи Галини Павлюк, Марії Кузьмінчук та Валентини Бухтійчук. Їх вишиття глибоко традиційне. Кожна композиція унікальна. На вишитих рушниках майстринь розквітають квіти(виконані у техніці ручна гладь), чарують, заворожують погляд розмаїттям кольорів орнаменти з дрібних «хрестиків».

  Колектив міської бібліотеки для дорослих щиро дякує майстриням за надані роботи, які зможуть побачити всі охочі. Окрему подяку висловлюємо також рідним Валентини Бухтійчук. Цієї жінки вже не має з нами, але її вишиття створене з любові і краси, житиме на довгих полотнах яскравих українських рушників, які є оберегами нашого народу, символами добра та любові.

 

 

Дзвони Чорнобиля

  В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

   Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй — Чорнобиль.

  Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків.

  До 37 річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції на абонементі міської бібліотеки для дорослих була підготовлена книжкова виставка “Дзвони Чорнобиля”.

 

 

 

Бібліотечна майстерня VІ

 25 квітня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговой майстер-клас. Його учасниками стали поважні студенти університету ІІІ віку.

 На зустрічі майстрині розпочали роботу з виготовлення маків пам'яті, які є символами пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

  Короткий фотозвіт пропонуємо вашій увазі. І вкотре запрошуємо всіх бажаючих далучатися до наших МК, які проходять у міській бібліотеці для дорослих щовівторка об 11:00.

 

 

 

Свою першу прем'єру в ляльковому бібліотеатрі бібліотеки для дорослих, привітавши маленьких славутчан та їх батьків зі святом Великодня, відіграли: Микола Левін, Аріна Кухарчук та Євгенія Баєва.

Великдень: обряди, прикмети, традиції

 Великоднє свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю.

  Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу.

 Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропонуємо користувачам Славутської міської бібліотеки для дорослих переглянути книжкову виставку «Великдень: обряди, прикмети, традиції», на якій зібрано пізнавальні книги про Великдень.

 Окрім книжкової виставки, запрошуємо славутчан переглянути святкову інсталяцію, яка також знаходиться в читальній залі бібліотеки.

Чекаємо на зустріч з вами.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

 

 

 

Бібліотечна майстерня V

  11 квітня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговой майстер-клас. Його учасниками стали поважні студенти університету ІІІ віку.

   На зустрічі майстрині виготовили декоративні свічки з воску.

 Короткий фотозвіт пропонуємо вашій увазі. І вкотре запрошуємо всіх бажаючих далучатися до наших МК, які проходять у міській бібліотеці для дорослих щовівторка об 11:00.

 

 

Бібліотечна майстерня ІV

  4 квітня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговой майстер-клас. Його учасниками стали поважні студенти університету ІІІ віку.

  На зустрічі майстрині завершили роботу над пошиттям Великодніх кроликів та виготовили патріотичні браслети зі стрічок.

 Короткий фотозвіт пропонуємо вашій увазі. І вкотре запрошуємо всіх бажаючих далучатися до наших МК, які проходять у міській бібліотеці для дорослих щовівторка об 11:00.

 

 

 

Бібліотечна майстерня ІІІ

   21 березня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговой майстер-клас. Його учасниками стали поважні студенти університету ІІІ віку.

На зустрічі, яка цього разу тривала довше ніж зазвичай, майже три години, майстрині завершили роботу над поробками у вигляді фетрових сердечок і приступили до пошиття Великодніх кроликів.

  Короткий фотозвіт пропонуємо вашій увазі. І вкотре запрошуємо всіх бажаючих далучатися до наших МК, які проходять у міській бібліотеці для дорослих щовівторка об 11:00.

 

 

 

Поезія – це музика душі

  21 березня відзначається Всесвітній день поезії. З цієї нагоди в Славутській міській бібліотеці для дорослих підготовлено книжкову виставку. До уваги користувачів пропонуються збірки поезій Юрія Андруховича, Анатолія Бортняка, Платона Воронька, Василя Голобородька, Івана Гончаренка, Івана Драча, Миколи Луківа, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Василя Стуса, Павла Усенка та багатьох інших українських авторів. Особливе місце в експозиції бібліотеки для дорослих займають і збірки творів славутських письменників - Марії Караван, Зої Стрихарчук, Яніни Ткачук. Назавжди в наших серцях поезії ніжної і чуттєвої - Надії Пасічник, щирого патріота, відданого рідному краю – В’ячеслава Тернового, «Буде жить!» в нашій пам’яті – Лариса Чорнокрилюк.

Багато століть люди намагаються пояснити розумом чудо поезії. Але ніхто так і не зрозумів достименно, в чому сектет поетичних чарів. Відомо лише одне, поезія – це музика душі.

     Ліна Костенко свого часу дала напевно найкраще визначення поезії: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». І щасливі ті хто його відчуває. Нам же, для кого поезія загадка, залишається просто нею насолоджуватись.

 

 

 

Бібліотечна майстерня ІІ

   У вівторок 14 березня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий майстер-клас. Його відвідали студенти університету третього віку, який довгий час функціонував у закладі, але через пандемію та війну в Україні, тимчасово припинив свою роботу.

  Започатковані ж працівниками бібліотеки МК дають гарну нагоду людям поважного віку спілкуватись і водночас займатись корисною справою. Адже поробки, які виготовляються будуть реалізовані на благодійних ярмарках. Отримані кошти бібліотекарі передадуть волонтерам на потреби ЗСУ.

Долучитись до наших МК можуть всі бажаючі. Вони проходять щовівторка об 11:00.

 

 

 

Український доброволець – взірець патріотизму

  З 2017 року 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. Цю дату вибрали не випадково, оскільки саме цього дня у 2014-му розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

День добровольця – це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист її суверенітету і територіальної цілісності.

  З нагоди Дня українського добровольця в Славутській міській бібліотеці для дорослих оформилено книжкову виставку «Український доброволець – взірець патріотизму».

 

 

 

 

 

Хотіла б я піснею стати…

  До дня народження геніальної української письменниці, поетеси, перекладача та громадської діячки Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих оформлена тематично-книжкова виставка «Хотіла б я піснею стати…».

   Дочка Прометея – так називали і називатимуть Лесю. Поетичний хист якої формувався і зміцнювався не лише на величній духовності й героїчній історії свого народу, а й творчому засвоєнні найкращих надбань світової літератури і мистецтва. Якої б теми не торкалося її перо, вона перетворювала її на дорогоцінні літературні перли, що назавжди в пам’яті, і в серці вдячних нащадків.

   Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі.

  Визначний внесок зробила Леся Українка і у розвиток світової культури, як перекладач.

  Вона завжди була в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.

      Творчість Лесі Українки настільки багатогранна й плідна, що іноді навіть не віриться, що здійснитися вона могла пером жінки, яка прожила всього 42 роки.

  У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла крізь усе своє коротке, але таке яскраве життя.

    На книжковій виставці в міській бібліотеці, яка до слова діє на постійній основі, користувачі бібліотеки зможуть познайомитись з життєвим шляхом поетеси, привернуть увагу читачів збірки ліричних віршів, поем та драматичних творів.

    Бажаючих ознайомитися з виставкою творів Лесі Українки запрошуємо до читальної зали Славутської міської бібліотеки для дорослих!

 

 

 

 

Мова - духовний скарб нації

    До Міжнародного дня рідної мови в читальному залі нашої бібліотеки презентована книжкова виставка «Мова - духовний скарб нації».

  Кожного року 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови, починаючи з 2000 року.

Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа.

    Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

       Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

   За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Тож шануйте і любіть рідну мову. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

 

 

 

Небесна сотня. Вічна пам'ять.

   20 лютого в Україні, згідно з Указом Президента України “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”, відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави, тих, хто віддав своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості, а Революція Гідності стала протестом у новітній історії України, перемогою в боротьбі українців за свої права і демократичний європейський вибір.

     Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих українців – різних за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці, студенти, пенсіонери, громадяни інших країн. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

   Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму.

    З нагоди дев'ятої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у читальному залі міської бібліотеки для дорослих розгорнуто книжкову виставку "Небесна сотня. Вічна пам'ять.", на якій представлені книги, що висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників.

 

 

 

 

 

День єднання

  16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це свято було засноване у 2022році, указом Президента Володимира Зеленського. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.

  Книги представлені на виставці у Славутській міській бібліотеці для дорослих з нагоди Дня єднання розповідають про історію нашої країни, її героїчне минуле, патріотів і борців за незалежність і волю України.

  Адже саме вивчення і знання історії приносять нам розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Оскільки вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і сучасних Героїв, які виборюють нащадкам незалежну і вільну Україну.

 

 

 

 

Пам'ятаймо

 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.

  Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.

  До Дня пам'яті жертв Голокосту працівниками Славутської міської бібліотеки для дорослих було оформлено книжкову виставку «Пам'ятаймо» по вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту.

 

 

Україна! Шляхи і долі…

   22 січня, в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

   «Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

  Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

 Книжкова виставка «Україна! Шляхи і долі…», яка на постійній основі діє в Славутській міській бібліотеці для дорослих, привертає увагу читачів та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.

  Адже після тридцяти років Незалежності, в українців знову намагаються забрати право на вільне і демократичне майбутнє. російська федерація прагне знищити українську державність. Однак соборність була й залишається базовою національною цінністю українців і сьогодні вона означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

   Сьогодні, собор душі є у кожного із нас і як ніколи ми сильні у своїй боротьбі зі столітнім ворогом. Тож вивчаймо власну історію, цінуймо цілісність рідної землі і народу!

Пам’ятаймо Героїв сучасних і минулих, і ПЕРЕМОГА буде з нами!

 

 

 

 

Боже, Україну збережи! Господи, помилуй нас!

    11 січня в міській бібліотеці для дорослих відбулася чергова зустріч учасників клубу «Надвечір’я». Ця зустріч була не така, як завжди. Ми звичайно згадали колядки та щедрівки в ці Різдвяні дні, але головною темою була наша ненька Україна, наші герої та молитва за них.

Україна охоплена війною. Події останніх місяців об’єднали нас, пробудили в кожного почуття щирого й глибокого патріотизму, відчуття причетності до загальнодержавних  справ. Боротьба за перемогу стала всенародним рухом. І слова «Слава Україні – Героям Слава!» наразі набули особливого значення.

Кожен учасних нашої зустрічі висловив своє ставлення до подій, що відбуваються тепер в нашому житті, в тій формі якій було зручно кожному -  віршем, піснею, прозою. Але всі учасники нашого клубу знають і вірять, що Українці найсильніша нація і ми переможемо, тому що з нами Бог.  

І звичайно в кінці заходу всі разом заспівали гімн клубу «Надвечір’я», тому що це вже стало традицією.

 

Ця зустріч була особливою. Велика подяка усім, хто взяв участь у заході!